Билети за палатата Алхамбра

каде да купите билет за палатата Алхамбра

Билети за палатата Алхамбра Билети за палатата Алхамбра; На ограничен број посетители им е дозволено да влегуваат во палатата Алхамбра секој ден за да ја заштитат палатата од прекумерната влажност предизвикана од човекот. И покрај до 12.000 посетители дневно во екот на сезоната, во продажба се само 6600 билети. Повеќето билети се распродадени 3 месеци однапред. … Read +++

Билет за Бурџ Калифа

Билети за Бурџ Калифа, како да купите билет за Бурџ Калифа

Влезници за Бурџ Халифа Влезници за Бурџ Халифа; обезбедете го вашето влегување со купување на билет тука. Адреса: Даунтаун Дубаи, Обединети Арапски Емирати. Како да стигнете: Дали постои јавен превоз? Бурџ Халифа се наоѓа во срцето на Даунтаун Дубаи. Зградата има два одделни влеза. Влезот за туристички посети е во трговскиот центар Дубаи Мол. Можете … Read +++

Лондон око билети

најевтиниот билет за влез во Лондон и како да купите билет преку Интернет

Лондон око билети London Eye билети; Адреса и локација; Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Road, Лондон (јужниот брег на реката Темза). Билети за брз влез (без чекање на линија за билети); Може да почекате до 2 часа за да ги купите вашите билети од билетарницата за да се качите на London Eye со 36 … Read +++

Влезни билети за палатата Версај

билети за брз влез за палатата и градините Весај

Влезни билети за палатата Версај Влезни билети за палатата Версај / Chateau de Versailles; Цените на билетите за палатата, градините, опции за 1 или 2 денови се движат од 21-65 € (2024). Ако сакате да влезете без да чекате во редот за билети (понекогаш траењето на чекањето трае до 1 час), можете да купите „билет … Read +++

Билети за музејот Лувр

Билети за музејот Лувр. влезна цена без чекање

Билети за музејот Лувр Билети за музејот Лувр (кликнете за да ги видите цените на брзите влезници); Adrese: 75058 Parīze (1. rajons). Tālrunis: +33 (0) 140 20 53 17. Darba laiks, 2024: Katru dienu no 09:00 līdz 18:00, slēgts otrdienās. Slēgts 01.01, 01.05 un 25.12. Piektdienās atvērts līdz 21:45. Sabiedriskais transports: Metro līnijas 1 un 7, … Read +++