Дубаи Билети и Турнеи

Дубаи Билети и Турнеи

Dubai’de hangi biletleri ve turları satın alınmalı?  Bir yılda 14 milyon turistin ziyaret ettiği Dubai’de neredeyse her yıl yeni bir turistik atraksiyon noktası açılıp dünyaya duyuruluyor. Dünyanın en yüksek binası, dünyanın en büyük dönmedolabı, dünyanın en büyük AVM’si, dünyanın en uzun su kaydırağı… tüm bunlar Dubai’ye daha fazla turist çekmek için proje edilmiştir. Maalesef bir tura katılarak bu yerleri gezmeniz mümkün değil. Buradaki turlardan birine katılarak genel bir şehir turu yapabilir daha sonra da aşağıdaki giriş biletlerinizi satın alarak her birini ayrı ayrı ziyaret edebilirsiniz.

Кои билети и турнеи треба да се купат во Дубаи? Во Дубаи, кој го посетуваат околу 14 милиони туристи годишно, секоја година се отвора и објавува нов туристички атракцион. Највисоката зграда во светот, најголемата тркалезна воздушница, најголемиот шопинг центар, најдолгата водна клизачка… сите овие се проектирани да привлечат повеќе туристи во Дубаи. За жал, не е можно да ги посетите сите овие места со учествување во една тура. Можете да се придружите на едно од турнеите овде за општа тура низ градот и потоа да купите билети за да ги посетите секое место поединечно.

Dubai'de çölde safari turu ve fiyatı
На сафари турата, исто така можете да јавате на камила.

Препорачани турнеи во Дубаи

Сами или во група, може да доживеете многу различни искуства во Дубаи со учествување во едно од следниве турнеи:

  1. Сафари во пустина
  2. Hop on hop off градско турне
  3. Турне од Дубаи до Абу Даби
  4. Турнеи со јахта и брод (со завтрак, ростил, ручек или вечера)
  5. Турне со брзи чамци
Dubai'den günübirlik Abu Dabi turu ve fiyatı
Дневни турнеи од Дубаи до Абу Даби

Препорачани билети во Дубаи

Цените на следниве влезници може да бидат исти како цените на благајната или може да има додадена мала такса за услуга. Линковите ќе ве насочат кон еден од најбезбедните онлајн портали за билети во светот. Купувајќи го вашиот влезен билет онлајн пред време, не само што ќе избегнете долгите редици за билети, туку и ризикот од распродажба на билетите. Со QR кодот кој ќе ви дојде на вашиот мобилен телефон, може брзо да влезете без чекање.

Burç Halife giriş bileti ve fiyatı
Со комбиниран билет можете да влезете и во Аквариумот и во Бурџ Халифа.

Билет за брз влез во Бурџ Халифа и неговата цена

Главниот проблем за влез во Бурџ Халифа е да не најдете билет за посакуваниот ден или датум. Освен тоа, билетите купени во последен момент на благајната може да бидат поскапи. Затоа би било најдобро да го резервирате вашиот билет пред време: билет за влез на 124 и 125 кат (цена 43 €), билет за влез на 148 кат (цена 138 €), комбиниран билет за влез (цена 61 €).

Билет за влез во Дубаи Аквариум и неговата цена

Дубаи Аквариум и подводниот зоо лоцирани на три ката на Дубаи Мол се меѓу најголемите затворени аквариуми во светот. Тие се домаќин на преку 33.000 морски животни, вклучително 300 акули. Можете да ги купите вашите билети “тука (цена 37 €)” и да влезете без чекање.

Билет за влез во Чудо Градина и неговата цена

Ова е најголемата природна цветна градина во светот и се наоѓа во Дубаиланд. Таа се состои од 50 милиони цветови и 250 милиони растенија. За брз влез без чекање, можете да купите вашиот билет “тука (цена 19 €)”.

Билет за брз влез во Дубаи Рамка и неговата цена

Сакате да се искачите на највисоката рамка во светот со висина од 150 метри? Оваа гледачка плоштадка, која се наоѓа во Забил Парк, исто така беше наградена со награда за најдобро дизајн во светот во 2018 година. За брз влез без чекање, можете да го купите вашиот билет тука (цена 30 €).

Билет за влез во Ски Дубаи и неговата цена

Би сакале да играте со снежни топки или да скијате во Дубаи? Да, тоа е можно, дури и во средината на летото. Може да резервирате вашето место “тука (цена 55 €)” во Ски Дубаи, кој е сместен во центарот на Дубаи и да уживате во ова уникатно искуство.

Билет за влез во Дубаи Аквавентуре Воден Парк и неговата цена

Во најголемиот воден парк во светот, има зип-лајн, најголемите водни клизачки во светот, извонредни аквариуми и многу други активности. Сето ова е сместено во најлуксузниот хотел во Дубаи на Палмскиот Остров, Хотел Атлантис. Ако не сакате да чекате во ред, можете безбедно да купите вашиот билет “тука (цена 74 €)” и со QR кодот испратен на вашиот мобилен телефон брзо да влезете.

цена за појадок или вечера од мега турнеја со јахта Дубаи Марина
Цени на билети и турнеи во Дубаи
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x