Влезни билети во Лондон

Last Updated on 14 јануари 2023 by TT

Влезни билети во Лондон

Влезни билети во Лондон; (кликнете за да ги видите билетите и цените) подолу ги наведуваме 6-те најважни туристички атракции што треба да ги посетите за време на вашето патување во Лондон. Бидејќи има голема побарувачка за овие туристички места, може да наидете на долги редици за билети на билетарниците. Доколку сакате да влезете брзо без да чекате на линиите за билети, можете однапред да го резервирате или купите билетот со кликнување на линковите подолу. Продажбата на билети се врши преку најбезбедниот светски портал за продажба на билети „getyourguide“.

harry potter warner studio giriş bileti ücreti

Најпопуларните влезни билети во Лондон

 1. Влезни билети во Лондон; Студиото Хари Потер Ворнер Брос
 2. Влезни билети во Лондон; London Eye 
 3. Влезни билети во Лондон; Tower of London
 4. Влезни билети во Лондон; Музеј на Мадам Тисо
 5. Влезни билети во Лондон; Обиколка со брод на реката Темза
 6. Влезни билети во Лондон; Опсерваторијата Шард

londra madam tussaud müzesi giriş bileti fiyatları

Други билети за прескокнување на линијата и тури во Лондон

 • Билети за катедралата Свети Павле
 • Целодневна турнеја; Виндзор, Оксфорд, Стоунхенџ
 • Влезни билети за замокот Виндзор
 • Билети за Бакингамската палата
 • Влезен билет за Kew Garden

londra tekne turu bilet ücreti

Цени за влезни билети во Лондон

Подолу се прикажани цените за влез во музеите и атракции во Лондон, како и цените на турата со водич во британски фунти. Овие цени се за 2022 година и може да има мали ажурирања во текот на годината.

 1. Цени на турнејата за студиото Хари Потер, £94
 2. London Eye, цена на влезните билети, £32,5
 3. Лондонската кула, цени за влезен билет, £29,90
 4. Музеј на Мадам Тисо, влезен такса, £33,50
 5. Тура со брод на реката Темза, цени на билетите; £14
 6. Такса за влез во опсерваторијата Шард, £28

the shard ve london eye dönmedolap bilet ücreti

Зошто да го купам мојот влезен билет однапред?

За да не чекате во долги редици за билети и да се вратите уморни од одморот, ќе биде корисно однапред да ги договорите влезните билети. Може да има долги редици на билетарата на музеите, особено за време на високите сезони, на државни празници и за време на викендите. Не е секогаш можно да се предвиди овој проблем. Некои музеи поставија квота за бројот на дозволени дневни посетители и билетите може да истечат. Поради оваа причина, би било мудро однапред да ги купите вашите „онлајн билети“, познати како „прескокнете ја линијата“ или „брз влез“, кои ви овозможуваат брзо да влезете без да чекате на билетарницата. Цените на билетите за брз влез може да варираат од музеј до музеј. Додека цените понекогаш се исти како цената на билетарницата, понекогаш може да се додаде такса за услуга.

This post is also available in: Türkçe English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Albanian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment