Fue ve DHI yöntemi saç ekim maliyeti nedir?

Last Updated on 1 juni 2024 by TT

Fue ve DHI yöntemi saç ekim maliyeti nedir?

(Bu web sayfası İstanbul’daki en iyi saç ekim kliniklerinden biri olan Anatolia Hair Clinic’in tanıtımı için hazırlanmıştır.)

İlk uygulaması 1952 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen saç ekim tedavisi günümüzde son derece gelişmiş tekniklerle yapılmaktadır. Bu teknikler arasında en iyi ve doğal sonuç veren iki yöntem öne çıkmaktadır; FUE ve DHI. Sayfanın sonunda size uygun metodu öğrenmek ve ücretsiz konsültasyon için form doldurabilirsiniz. En kısa zamanda dönüş yapacağız.

Fue Yöntemi  ve maliyeti 

Fue yöntemi (Follicular unit extraction); donör alanı genellikle ense bölgesidir. FUE yönteminde saç ekimi öncesi köklerin nakledileceği bölgedeki saçlar 1 mm’ye kadar kısaltılır. Saçların ekileceği alan lokal anestezi ile uyuşturulur. Greftler donör alanından teker teker çıkarılır. Bunu yaparken “mikromotor” veya “manuel punch” cihazı kullanılır. Bu teknikte herhangi bir deri şeridi kaldırılmaz. FUE tekniği dünya çapında yaygın uygulanan metodlardan biridir. Donör alanından alınan greftlerin ekilmesi için kesi ve yarıklar oluşturulur ve ekim alanı hazırlanır. Bu yöntem daha eski bir yöntem olan FUT tekniğinin bazı dezavantajlarını ortadan kaldırmak için geliştirilmiştir. Lokal anestezi sayesinde herhangi bir acı ya da ağrı hissetmezsiniz. Kesik veya dikiş içermediği için genel olarak ağrısızdır.

fue tekniği saç ekim maliyeti ne kadardır?

Fue yönteminin avantajları nedir?

FUE yöntemi kendisinden önceki geleneksel FUT tekniğine göre daha avantajlıdır. Avantajları hızlı iyileşmesi, operasyon sırasında acı hissedilmemesi ve iz kalmamasıdır.

Fue yönteminin maliyeti nedir?

FUE yöntemi ile saç ekimi fiyat ve maliyet açısından daha yeni bir yöntem olan DHI tekniğine göre ucuzdur. Maliyet ekilecek saç kökü sayısına bağlıdır ve Türkiye’de bu operasyonun maliyeti 1300 – 2900 € arasında değişmektedir. Bu fiyata 4 yıldızlı bir otelde 3 gece konaklama, kahvaltılarınız, transferler ve yarım günlük ücretsiz şehir turu dahildir.

Niçin Türkiye?

Niçin Türkiye’de yaptırmalıyım diye soracak olursanız bu alanda dünyada en uzmanlaşmış ve en uygun fiyatlı ülke Türkiye’dir. Her yıl 1 milyon kişi Türkiye’yi saç ekimi için ziyaret etmektedir.

Saffire FUE yöntemi nedir?

Bu teknik FUE yönteminin başarısını arttırmak için geliştirilmiştir. Saç derisindeki kanallar safir uç takımları ile açılır, daha az doku hasarı oluşur ve iyileşme süreci daha hızlıdır.

safir fue ve dhi saç ekimi fiyatları

DHI Tekniği ve Maliyeti

DHI (Direct Hair Transplant); DHI tekniği FUE yönteminin bir ileri aşamasıdır ve şu anda dünyada uygulanan en yeni ve gelişmiş çözümdür. DHI yönteminde saç greftleri, özel olarak tasarlanmış tek kullanımlık bir kalem (choi pen implanter) ile manuel olarak çıkarılır. Bu yöntem ile kafa derisindeki travma ve kanama minimal seviyededir. Ayrıca bu araç uzmanların saç açısını en iyi biçimde ayarlamasına olanak verir, ekim daha sık yapılabilir ve daha doğal bir sonuca ulaşılır. DHI tekniği genel sağlık açısından da daha avantajlıdır çünkü her seansta tek kullanımlık iğneler ve zımbalar kullanılır. Lokal anestezi ile yapılan işlem ağrısız ve acısızdır. İşlemden sadece birkaç gün sonra normal aktivitelerinize dönebilirsiniz, sonraki birkaç ay içinde ise saç büyüme döngüsü başlar.

dhi yöntemi ile saç ekim fiyatı nedir? Hangisi iyidir?

DHI yönteminin avantajları nedir?

DHI tekniğinin en önemli avantajları daha sık ekim yapılabilmesi, ekilen saçların daha kalıcı olması ve daha az kanama ile daha hızlı iyileşmedir.

DHI yönteminin maliyeti nedir?

DHI tekniğinin maliyeti daha özel araçlar kullanılması ve daha uzmanlık gerektirmesi sebebi ile biraz daha yüksektir. Ekilecek greft sayısına bağlı olarak 1600 – 3200 € arasında değişmektedir. Bu fiyata 4 yıldızlı bir otelde 3 gece konaklama, kahvaltılarınız, transferler ve yarım günlük ücretsiz şehir turu dahildir.

Hangi yöntem daha acısızdır?

Her iki yöntem de lokal anestezi altında yapıldığı için ağrısız ve acısızdır.

Hangi yöntem daha iyi ve doğal sonuç verir?

En yenilikçi yöntem olduğu için DHI tekniği daha başarılı ve doğal sonuç verir. Fakat her saç biçimi için uygun olmayabilir. Aşağıdaki formu doldurarak uygunluk ve fiyat durumunu öğrenebilirsiniz.

dhi tekniği mi yoksa fue yöntemi mi daha iyi ve başarılı sonuç verir, en acısız hangisi?

DHI ve FUE kıyaslaması; avantaj ve dezavantajları:

 DHI   FUE
 • Tek aşamalı implantasyon ve daha az invazif
 • Saç yönü ve açısı için tam kontrol
 • Saçların kalıcılık oranı daha yüksektir
 • Daha az iz bırakır
 • Daha doğal görünüm
 • Bir seansta 1500-2000 saç kökü ekilebilir
 • 3 günde iyileşme
 • İki aşamalı implantasyon ve daha invaziv
 • Saç yönü ve açısı için daha az kontrol
 • Saçların kalıcılık oranı daha düşüktür
 • Daha çok iz bırakır
 • Daha az doğal görünüm
 • Bir seansta 4000-4500 saç kökü ekilebilir
 • 6 günde iyileşme

ÜCRETSİZ KONSULTASTON; FİYAT ve GÖRÜŞ ALIN

Bu sayfada tanıtımını yaptığımız saç ekim kliniği “ANATOLIA HAIR CLINIC TÜRKİYE” İstanbul’un en iyi saç ekim kliniklerinden biridir. Anatolia Hair Clinic Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve BOOKIMED (Uluslararası Sağlık Turizmi Platformu) tarafından sağlık turizmi alanında onaylı ve sertifikalı bir kuruluştur.

Sizin için hangi yöntemin daha uygun olduğunu ve saç ekim maliyetini öğrenmek için aşağıdaki formu doldurunuz. Konsultasyonunuz Anatolia Hair Clinic tarafından yapılacaktır. Anatolia Hair Clinic Acıbadem Altunizade Hastanesi içindedir;

Acıbadem Altunizade Hizmetinizde! - Bugünün önünde... HAYAL GÜCÜNÜN ÖTESİNDE

ÜCRETSİZ KONSULTASYON FORMU

Formu doldurup saç ekiminizi Anatolia Hair Clinic’te yaptırmanız halinde lisanslı bir rehber ile size özel İstanbul şehir turu ücretsizdir. 

Schakel JavaScript in je browser in om dit formulier in te vullen.
Name & Surname
What is your plan?
Klik of sleep bestanden naar dit veld om te uploaden. Je kunt tot 4 bestanden uploaden.

Bu sayfa Türkiye’deki sağlık turizmi alternatiflerini tanıtmak için hazırlanmıştır ve medikal bir öneri içermez.

Plaats een reactie