Versay Sarayı Giriş Bileti

Versay Sarayı Giriş Bileti

Versay Sarayı Giriş Bileti (Palace of Versailles / Chateau de Versailles); Adres; Place d’Armes, 78000 Versailles, Fransa. Giriş Ücreti; Saray, bahçe, 1 veya 2 gün alternatiflerine bağlı olarak giriş biletleri 19,5-28,5 € arasındadır (2023). Nasıl Gidilir / Ulaşım + bilet; Paris merkezden 20 km uzaklıktadır, tren veya otobüsle ya da en iyisi ulaşım + hızlı giriş bileti paketi ile gidebilirsiniz. Hızlı giriş bileti; Versay Sarayı’na girişte bilet sırası beklemeden girmek için biletinizi buradan satın alabilirsiniz yada buradan rehberli turlara katılabilirsiniz.

Tarihleriniz için Versay biletlerinin müsaitliğini kontrol edin;

paris versay sarayı ve bahçeleri için giriş bileti ücreti

Versay (Versaille) Sarayı ya da kısaca Versay, Fransa’nın Ile de France Bölgesi‘nde yer alan 86.000 nüfuslu Versailles şehrinde yer alan ülkenin en önemli kraliyet sarayıdır. Saray inşaa edildiğinde Versay şehri 11. yüzyıldan kalma küçük bir köydü. Bugün Paris’in 20 km güney batısında kalan şehir zengin bir yerleşimdir. Versay, 14. Lui‘nin kraliyet mahkemesini Paris’ten taşıdığı 1682’den, kraliyet ailesinin geri dönmeye zorlandığı 1789’a dek (ki Fransız Devrimi’nden 3 ay öncedir) Fransa Krallığı’nın politik gücünün merkezini oluşturmuştur. Versay bu sebeple sadece bir yapı olarak değil, eski rejime (ancien regime) bağlı mutlaki monarşinin bir sembolü olduğu için Fransa ve dünya tarihi açısından çok önemlidir.

Versay Sarayı giriş saatleri, bilet ücreti

Açılış kapanış saatleri (2023)

  • Yüksek sezonda; 09:00-18:30, pazartesi kapalı (bahçe; 08:00-20:30)
  • Düşük sezonda; 09;00 – 16:30, pazartesi kapalı (bahçe; 08:00-18:00)

versay sarayına giriş bileti ve fiyatı

Giriş Ücretleri (2023)

Farklı ziyaret biçimleri için farklı bilet fiyatları vardır; örneğin passport bilet 21,5 € (yetişkin). Nisan -Ekim arasında müzikal havuz ve bahçe şovu dahil 1 veya 2 günlük ziyaret için bilet fiyatları 28,5 € ve 52 € arasında değişmektedir. Sadece saraya giriş ise 19,5 €’dur.

Versay sarayı, açılış kapanış saatleri, açık kapalı günler

Paris’ten Versay Sarayı’na nasıl gidilir?

  1. Tren ile (RER C ile); Versaille Chateau Rive Gauche için biletinizi gidiş-dönüş almanız tavsiye olunur. Veya şehrin 1-4 zonlarını (ulaşım bölgeleri) kapsayan pass bileti almanız gerekir. Bu trende T+ bileti geçerli değildir.
  2. Tren ile (SNFC ile); Montparnasse’dan binip Versailles Chantiers’te inmeniz veya Saint Lazare’dan binip Versailles Rive Droite istasyonunda inmeniz gerekir.
  3. Ulaşım + bilet kombo paketi

Versailles Sarayı'na ulaşım, en yakın hangi metro veya tren durağı

Tren seferleri ile ilgili güncel bilgiler ve bilet ücretleri için web sitesi; www.transilien.com

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x