Paris’te Türkçe Rehber

Paris’te Türkçe Rehber

Paris’te Türkçe Rehber; Fransa’nın başkenti Paris’i, Louvre Müzesi‘ni, Orsay Müzesi‘ni, Versay Sarayı‘nı ve Claude Monet‘nin yaşadığı Giverny‘yi size özel, profesyonel Türk rehber eşliğinde gezmek isterseniz bize aşağıdaki form vasıtası ile ulaşabilirsiniz (tur rehber iseniz tıklayın).

Paris’te Türkçe rehberlik hizmet ücreti ne kadardır?

Paris’te özel rehberlik hizmetinin saat ücreti 60-90 € arasında değişmektedir. Fiyatlar dile, sezona, tur süresine, programa ve kişi sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Rehber Talebi İletişim Formu

Paris; aşklar, devrimler ve sanat…

Dünyanın en çok turist çeken şehri olan Paris 12 milyon nüfusu ile Fransa’nın en büyük, en kozmopolit ve en renkli kentidir. Paris, Louvre ve Orsay gibi dünyaca ünlü tarih ve sanat müzelerinin yanında Eyfel Kulesi, öncü sanat akımları, özgür düşünce ve devrimleri, alternatif yaşam biçimleri ve gastronomi dünyasındaki özel yeri ile adından söz ettirir. Böylesine büyük, renkli ve zengin bir şehri tanımanın en kolay ve keyifli yolu bu şehirde yaşayan ve şehri iyi bilen, profesyonel bir rehber ile gezmektir. Paris’te Türkçe rehber kullanmak size zaman kazandırır, daha az zamanda daha çok yer görürsünüz ve rehberinizin anlatımları ile gördükleriniz anlam kazanır. Siz de Paris’i Türk bir rehber ile gezmek isterseniz aşağıdaki örnek tur programlarına göz atabilirsiniz;

türkçe rehber ile özel paris turu

Paris’te Örnek Tur Programları

GÜN 1 – Paris Şehir Turu (8 saat)

Türkçe rehber ile Paris’i doya doya gezin; bu turda özel araç ile istediğiniz yerden alınacak ve şehri hem panoramik hem de fotoğraf molaları vererek, zaman zaman da kısa yürüyüşler yaparak keşfedeceksiniz. Tur içeriğini değiştirebilirsiniz.

Bu tur sırasında Paris’in tarih, kültür ve yaşam sanatı ile ilgili değerli bilgiler edinecek, en önemli yerlerinin ve yapılarının hikayelerini öğreneceksiniz. Görülecek yerlerden bazıları şu şekildedir; Phantom Of The Opera’ya esin kaynağı olmuş olan Opera Garnier, Place Vendome, Kraliyet Sarayı “Palais Royal” ve Louvre Müzesi (dışarıdan), Seine Nehri, Notre Dame Katedrali, Belediye Binası, Paris’in en sevilen bohem semti Marais, Sorbonne Üniversitesi ve Panteon’un bulunduğu Latin Quarter semti, Lüksemburg Bahçeleri, Aziz Sulpice Kilisesi, sanatçı ve müzisyenlerin semti “Saint Germain“. Burada tipik bir bistroda öğlen yemeğinizi alabilirsiniz. Öğleden sonra gezimiz Fransız Enstitüsü ve Orsay Müzesi (dışarıdan) ile devam edecektir. Görülecek diğer yerler; Versay’da yaşamış olan son kral ve kraliçenin giyotinle öldürüldüğü Condord Meydanı, Champ Elysee (Şanzelize) Bulvarı, Grand Palais, Napolyon’un mezarı “Invalides”, Zafer Takı, Eyfel Kulesi, Renoir, Picasso, Van Gogh gibi sayısız sanatçının yerleşip yaşadığı sanatçılar semti Montmartre, Place du Tertre ve şehrin sembollerinden Sacre Coeur Bazilikası.

pariste kokartlı türk rehber

GÜN 2 – Louvre Müzesi Turu (3 saat)

Paris’te Türkçe Rehber ile Louvre Müzesi’ni bilet sırasına girmeden gezin. Louvre Müzesi Paris’te gezilmesi gereken yerlerin en başında gelir. Tarih, sanat ve arkeoloji alanında dünyanın en zengin ve değerli koleksiyonlarından birine sahip olan Louvre Müzesi‘ni mutlaka bir rehberle gezmenizi tavsiye ediyoruz. Müzede yüzbinlerce eser sergilendiği için uzun saatler dolaşıp görülmesi gereken en değerli eserleri gözden kaçırabilirsiniz. Bu sebeple rehberimiz size müzedeki en ilginç, en değerli ya da sizin ilgi alanınıza giren eserleri gezdirecektir. Tura rehber ile Louvre Müzesi avlusundaki Cam Piramit önünde buluşarak başlıyorsunuz. Bu turun avantajlarından biri de uzun bilet kuyruğunda beklemeden, hızlıca müzeye girebilirsiniz çünkü rehberiniz bileti önceden ayarlamış olacaktır ya da rehberlere özel gişeden beklemeden alacaktır. Dilerseniz bu 3 saatlik özel tura Seine Nehri’nde tekne turu ile devam edebilirsiniz. Kısa bir yürüyüş sonrası bineceğiniz nehir tekneleri ile Paris’i farklı açılardan görebilir rehberin size özel anlatımı ile daha detaylı tanıyabilirsiniz. Tur Louvre Müzesi’nin avlusunda biter.

louvre müzesini türk rehberle gezin

GÜN 3 – Orsay Müzesi Turu (3 saat)

Paris’te Türkçe Rehber ile Orsay Müzesi’ni bilet sırasına girmeden gezin. Paris’te tek bir resim müzesi gezmek istiyorsanız bu kesinlikle Orsay Müzesi olmalıdır. Orsay Müzesi’nin önünde başlayacak olan turda rehberiniz binlerce sanat eseri arasından size en önemli olan eserleri ya da sizin özel ilgi alanınıza giren eserleri gezdirecektir. Müze binası 1900 yılından kalma Orsay  Tren Garı‘nın içinde yer alır. Müze dünyanın en geniş empresyonist ve post-empresyonist sanat koleksiyonuna sahiptir. Çoğu Fransız olan empresyonist sanatçıların arasında Manet, Degas, Monet, Cezanne, Renoir, Seurat, Sisley, Berthe Morisot, Toulouse Lautrec, Gauguin and Van Gogh sayılabilir. Müzede resim sanatının yanında heykel, fotoğraf ve mobilya koleksiyonlarını da gezebilirsiniz.

türkçe rehber ile özel orsay müzesi turu

GÜN 4 – Versay Sarayı ve Giverny Turu (8 saat)

Paris’te Türkçe rehber ile Monet’nin izinde; Paris’te yeterince gününüz var ise şehrin çevresini de gezebilirsiniz. Özel araç ile yapılacak olan bu turda rehberiniz sizi istediğiniz yerden alabilir. Turun ilk kısmında şehrin 18 km uzağındaki ünlü Versay (Palais Versailles) Sarayı’nı gezeceksiniz. Rehberinizin bilet önceliği olması sebebi ile uzun bilet kuyruğunda beklemeden girebilirsiniz (lütfen bunu rehberinize danışın ya da kendiniz online biletlerinizi satın alın). Kral 14. Louis tarafından inşaa edilmiş olan bu ihtişamlı saray büyüklüğü, mimarisi, süslemeleri ve bahçe peysajı ile dünyadaki bir çok ülke saraylarına örnek olmuştur. Marie Antoinnet’in halka hitaben “ekmek bulamazlarsa pasta yesinler” dediği ve Fransız ihtilalinin başladığı bu özel sarayın salonlarını, odalarını ilginç hikayeleri ile birlikte gezeceksiniz. Turumuzun ikinci ayağında ise Paris’ten biraz daha uzaklaşarak yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Normandiya’nın gerçeküstü bir güzelliğe sahip olan Giverny Köyü‘ne gidiyoruz. Burada 43 yılını bu cennet köyde geçiren ünlü ressam Claude Monet‘in evini ziyaret edecek, köyün sokaklarında, kanallarında kendinizi Monet’in tablolarında hissedeceksiniz.

türkçe konuşan lisanslı rehberle paris versailles sarayı turu

Siz de Paris’i Türkçe bilen profesyonel bir rehber ile gezmek istiyorsanız aşağıdan bize yazabilirsiniz;

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x