Selanik Otelleri

Last Updated on 6 March 2017 by TT

Selanik Otelleri; İstanbul’dan karayolu ile 580 km mesafedeki Selanik Yunanistan’ın ikinci büyük şehridir. Atatürk’ün doğduğu evin de müze olarak gezilebildiği Selanik’te ve çevrerinde gezilecek bir çok yer var. Selanik gerek gezmek için gerkese Atina’ya karayolundan ulaşım yolunun üzerinde olması sebebi ile sık sık konaklama ihtiyacı olan bir şehirdir. Aşağıda Selanik’te fiyat kalite oranı en iyi olan otel ve apart otellerin listesini bulabilirsiniz;

Travelingturks Özel Otel Tavsiyesi

 • Hotel Olympia *** (Puan 8.4, Çok İyi) – Oldukça merkezi, sade, şık, konforlu ve temiz bir 3 yıldız. Fiyatlar 2 kişilik odada kişi başı 34 €’dan başlıyor. Fiyata iyi bir kahvaltı dahil. Atatürk’ün evine çok yakın ve otopark sorunu olmuyor.
selanik en iyi oteller
Hotel Olympia

Selanik Otelleri; İyi ve Ucuz Otel & Apart Otel Tavsiyesi

 • Polis Apartments (Puan 9.2, Fevkalade) – Şehir merkezine 10 dakika, tren istasyonu ile gece hayatının attığı Ladadika bölgesine 5 dakika mesafedeki bu apart otel Selanik’te Türk gezginlerin de en sevdiği apart otellerin başında geliyor. Daireler 30-90 m2 arasında değişiyor. Düşük sezonda fiyatlar kişi başı 30 € civarında. (Tesisin resmi sayfanın en başında).
 • Gatto Perso Luxury Studio Apartments (Puan 9.4, Fevkalade) – Neo-klasik tazda şık bir binadaki bu tesiste hem otel odası hem de mutfaklı stüdyolar var. Şehir merkezine ve gezilecek yerlere kısa yürüyüş mesafesinde. Düşük sezonda kişi başı ortalama 40 € civarı.
selanik apart otel
Gatto Perso Luxury Studio Apartments
 • Park Hotel *** (Puan 8.4, Çok İyi) – Merkeze yürüme mesafesi yakınlığında, ekonomik, temiz ve modern bir 3 yıldız. Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı 29 €’dan başlıyor. Fiyata kahvaltı dahil. Bazı odaların deniz gören balkonu var.
selanik oteller
Park Hotel
 • Esperia ** (Puan 8.2, Çok İyi) – Merkezi, temiz ve ucuz bir otel arayanlar için ikinci bir  alternatif. Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı gecelik 25 €’dan başlıyor. Bu fiyata kahvaltı dahil. Geniş balkonları var ve araba park sorunu genelde olmuyor.
selanik ucuz oteller
Esperia Hotel
 • The Bristol Hotel ***** (Puan 9.3, Mükemmel) – Selanik’in en trend bölgesi olan Ladadika’daki bu beş yıldızlı otel klasik tarz sevenler için en uygun seçenek. Üstelik şehrin kalbi olan Aristoteles Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde.
selanik merkezi otel
The Bristol Hotel
 • Classic Villas Ouziel (Puan 9.4, Fevkalade) – Şehir merkezinin 3.5 km uzaklığında eşşiz güzellikte, otantik bir villada kalmak istiyorsanız burası rüya gibi bir alternatif. Fiyat diğer otellere göre daha pahalı olsa da 4 odalı bu villada 9 kişi kalabilirsiniz. Kalabalık bir aile veya arkadaş grubu için fiyat gayet makul.
selanik kiralık
Classic Villas Ouziel
 • ThessHomeLiving (Puan 10, Olağanüstü) – Merkeze 2 km mesafedeki bu modern apart otelde düşük sezonda 5 kişilik dairelerde konaklama maliyeti kişi başı 18 €’ya kadar düşüyor.
selanik apart otelleri
ThessHomeLiving
 • The Caravan (Puan 9.6, Olağanüstü) – Şehrin kalbi sayılan Aristoteles Meydanı ile Tsimiski Caddesi’ne 5 dk yürüme mesafesindeki bu mutfaklı apart otelde kişi başı ortalama 30 €’ya kalabilirsiniz.

selanik aparthotel

 • Ilios Hotel * (Puan 7.5, İyi) – Yıldız kaygısı olmayan, merkezi, temiz ve ucuz otel arayanlar için en düşük fiyetlı yer burası. Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı 18 €’dan başlıyor. Otel Selanik’in en işlek bulvarı olan Via Egnetia üzerinde ve merkeze yürüyerek 10 dakika.
selanik ucuz otel tavsiyesi
Ilios Hotel
 • Little Big House (Puan 9.1, Fevkalade) – Şehrin en ana caddesi olan Tsimiski’ye 15 dakika yürüme mesafesindeki bu otel / hostel özellikle single seyahat edenler için en ekonomik seçenek. Paylaşımlı odalarda gecelik 16 €’ya kalabilirsiniz.
selanik hostel
Hostel Little Big House
 • Crossroads Hostel (Puan 8.8, Mükemmel) – Şehir merkezine yürüyerek 15 dakika mesafede güzel bir hostel. Selanik’te en en ucuz konaklacak yer burası. Fiyatlar paylaşımlı odalarda gecelik, kişi başı 14 €’dan başlıyor.
selanik hostelleri
Crossroads Hostel

Leave a Comment