Disneyland Paris Bileti

Disneyland Paris Bileti

Disneyland Paris Bileti; (Bilet fiyatlarını ve çeşitlerini görmek için tıklayın). Disneyland Paris, Paris’e 32 km mesafede, Chessy‘de yer alan bir eğlence parkıdır. İçinde iki ayrı tema parkı, oteller , alışveriş ve yeme içme olanakları ile bir golf sahası vardır. İki tema parkından ilki ve orjinali olan Disneyland Park‘tır ve 1992’de açılmıştır. Diğeri ise 2002’de açılmış olan Walt Disney Studios Park‘tır.

Paris Disneyland (eurodisney) için giriş bileti fiyatı

Uzun bilet kuyruklarından kurtulun!

Disneyland Paris, Avrupa’nın en büyük tema parkıdır ve özellikle yüksek sezonlarda bilet gişelerinde uzun kuyruklar oluşur. Beklemeden hızlıca giriş yapmak için biletinizi buradan güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

BİLET MÜSAİTLİK DURUMUNA BAKIN

Disneyland Paris günlük giriş bilet ücreti

Disneyland Paris bileti ve giriş fiyatları

isneyland Paris bileti ve giriş fiyatları

Disneyland Paris ziyaret günleri ve saatleri

  • Disneyland Park Paris: 10:00 ile 18:00-23:00 arası
  • Walt Disney Studios Park Paris: 10:00 ile 18:00-21:00 arası
  • Extra Magic Time: 08:30-09:30

Kapanış saatleri belli aylarda ve günlerde 19:00, 19:30, 20:00, 21.00 ve 23:00’a dek uzayabilmektedir. En güncel saat bilgilerini Disneyland Paris resmi sitesinden öğrenebilirsiniz. 

Extra Magic Time uygulaması Disneyland içindeki otellerde kalanlar veya yıllık pass kart sahipleri içindir.

Disneyland Paris açılış kapanış günleri ve saatleri

Disneyland Paris (Eurodisney) için en ucuz bilet hangi aydadır?

Fakat bazen seyahat acentaları vasıtası ile daha ucuz fiyatlar olabilmektedir. Bunun için yukarıdaki linklere tıklayarak fiyatları kontrol edebilirsiniz. Ocak ayı, Şubat başı, Mart ve Kasım aylarının hafta içi günleri Disney otellerinde konaklamak için en ucuz kış aylarıdır. Yaz aylarında Mayıs, Haziran ve Eylül aylarında konaklama fiyatları daha pahalıdır. Disneyland Paris’in en yoğun ve kalabalık dönemleri Ekim ayı, Noel, yılbaşı, paskalya dönemi, Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Disneyland Paris için en ucuz ve en iyi bilet fiyatları

Paris’ten Disneyland’a nasıl gidilir?

Paris’ten Disneyland® Paris’e ulaşmanın en hızlı ve kolay yolu, Nation Durağı‘ndan yaklaşık 40 dakika süren RER A trenine binmektir. İnmeniz gereken durak Marne-la-Vallée Chessy‘dir. Bu durak Disney Köyü’nün giriş kapısına yakındır. Tren biletinin fiyatı tek yön için 12 € civarındadır. Trene alternatif olarak aşağıdaki shuttle servisleri de değerlendirebilirsiniz;

Paris'ten Disneyland'a nasıl gidilir, RER treni, en yakın metro durağı, shuttle
Disneyland express shuttle otobüsü
—————————————————————————–
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x