Kuşadası Samos Feribot Bileti

Last Updated on 7 April 2024 by TT

Kuşadası Samos Feribot Bileti

Kuşadası Samos feribot bileti için ve diğer tüm Yunan adaları feribotları için (Yunan iç hat seferleri dahil) güncel sefer tarifelerini, kalkış gün – saatlerini ve fiyatlarını buradan görüp online bilet satın alabilirsiniz. Coğrafi olarak, Aydın’a bağlı Kuşadası’na bakan Samos Adası (Sisam) Yunanistan’ın 12 Adalar’ından (Dodecanese) biridir. Türkiye sahillerine en yakın Yunan adalarından biridir. Dilek Yarımadası‘ndan sadece 3 km uzaklıktadır. Kuşadası limanından adanın başkenti olan Vathi şehrine ve diğer büyük bir şehir olan Pythagorion‘a yaz-kış düzenli feribot seferleri bulabilirsiniz. İlave olarak Seferihisar’a bağlı Sığacık Theos Marin Limanı’ndan kalkan feribotlar da yaz aylarında Samos’un Karlovassi şehrine yolcu taşır. Yolculuk süreleri Vathi’ye 1.5 saat, Pythagorion’a 1 saat 40 dakika ve Karlovassi’ye 1 saat 55 dakikadır.

Samos feribot biletini önceden mi almalıyım?

Kuşadası Samos feribot bileti için özellikle yaz aylarında ve bayram tatillerinde aşırı yoğunluktan dolayı yer bulma sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Gidiş-dönüş feribot biletinizi önceden almanız faydanıza olacaktır.

kuşadası samos feribot bileti

Samos Adası feribot kalkış saatleri

Kuşadası Samos arasında çalışan feribotlar sabah ve akşam saatlerinde iki sefer yapar ve yine akşam saatlerinde dönerler. Sefer günleri ve saatleri, tarifeler ve fiyatlar, yaz, kış dönemleri ile bayram tarihlerine göre farklılık gösterebilir. Örnek olması açısından aşağıda size güncel olmayan 2024 yaz dönemi için feribot kalkış günleri, saatleri ve fiyatlarını veriyoruz.

1- Kuşadası – Samos (Vathi) Feribot Saatleri

 • Kuşadası Büyük Liman Kalkış Varış- 09:00-10:30 / Dönüş Kalkış Varış 18:00-19:30

2- Kuşadası – Samos (Pythagorion) Feribot Saatleri

 • Kuşadası Büyük Liman Kalkış Varış- 09:30-10:50 / Dönüş Kalkış Varış 19:00-20:20

3- Seferihisar – Samos (Karlovassi) Feribot Saatleri

 • Kuşadası Büyük Liman Kalkış Varış- 08:00-09:55 / Dönüş Kalkış Varış 17:00-18:55

samos adası feribot seferleri

Kuşadası – Samos Feribot Bileti Fiyatları

Kuşadası’ndan Samos’a yolcu taşıyan Meander ve Barel Travel’a ait iki feribot vardır. Bilet fiyatları feribotun hızına, kalkış saatine ve sezona göre değişiklik gösterebilir. 2018 yaz sezonu için örnek fiyatlar aşağıdadır.

2024 Kuşadası – Samos (Vathi) Bilet Ücreti

 • Aynı Gün Gidiş Dönüş; 40 €
 • Farklı Gün Gidiş Dönüş; 45 €

2024 Kuşadası – Samos (Pythagorion) Bilet Fiyatı

 • Aynı Gün Gidiş Dönüş; – 35 €
 • Farklı Gün Gidiş Dönüş; 45 €

2024 Sığacık – Samos (Karlovassi) Bilet Fiyatı

 • Aynı Gün Gidiş Dönüş; 29 €
 • Farklı Gün Gidiş Dönüş; 35 €

Yukarıdaki bilet ücretine ilave olarak kişi başı 10 € liman vergisi ödemeniz gerekiyor.

Samos Adası’na arabamla gidebilir miyim?

Kuşadası Samos arasında çalışan feribotlar araç taşımadığı için Samos’a bu yoldan aracınız ile gitmeniz mümkün değildir.

Kuşadası Samos gemisi nereden kalkar?

Samos Adası’na kalkan feribotlar Kuşadası merkezde bulunan Büyük Liman’dan kalkmaktadır. İskele, Kuşadası Otogarı’ndan 1,8 km (yaklaşık 20-25 dk yürüme) mesafededir.

Samos Adası İçin Vize Gerekir mi?

Samos Adası’na seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları Yunanistan’a sadece Avrupa Birliği Şengen Vizesi ile giriş yapabilir. Yeşil pasaportlular için Yunanistan vize istememektedir. Her yıl yenilenerek uygulamaya konulan kapı vizesi / kolay vize yolu ile aldığınız vize ile de Samos’a giriş yapabilirisiniz.

Her girişte 7 gün geçerli olan vize birden fazla giriş imkanı veriyor. Vize ücreti aracı firmaların hizmetleri dahil olarak 90 €’dur. 

Kapı vizesi için gerekenler

pasaportun en az altı ay süreyle geçerli olması, iki adet biyometrik fotoğraf, son üç ay içindeki banka hesap özetiyle seyahat masraflarını karşılayabilecek bakiye, otel rezervasyonu, feribot bileti, seyahat sağlık sigortası, kimlik fotokopisi, doldurulmuş başvuru formu ve pasaportta herhangi bir KKTC vize damgasının olmaması şartlarından oluşuyor.

kuşadası samos feribot saatleri

1 thoughts on “Kuşadası Samos Feribot Bileti”

 1. MERHABA , KUŞADASI-SAMOS TATİL PAKETİ ALDIĞIMIZDA LİMAN VERGİSİ ÖDEMEMİZ GEREKİYOR MU ÖDENİYORSA NE KADAR ACABA ?

  Reply

Leave a Comment