Kos Adası Feribot Bileti

Kos Adası Feribot Bileti

Kos Adası Feribot Bileti; Bodrum’dan bir taş atımı mesafedeki Yunanistan’ın Kos Adası (İstanköy) Türkiye’den feribotla en kolay ulaşılabilen Yunan Adası’dır. Kos feribot biletini buradan satın alabilir, güncel tarifeleri, kalkış limanları, gün ve saatlerini görebilirsiniz. Bodrum – Kos Adası arası sefer sayısı yaz aylarında ve bayram haftasonu gibi yoğun dönemlerde günde 4-6 sefere kadar çıkarken kışın günde 1’e kadar düşer. Üç firma ve rekabet olması sebebiyle feribot bilet fiyatları oldukça uygundur.

Feribot biletimi önceden satın almalı mıyım?

Kos Adası feribot bileti satın almak istiyorsanız yoğun tatil dönemlerini göz önünde bulundurmanız faydanıza olacaktır. Okulların tatil olduğu yaz aylarında, bayram tatillerinde ve diğer özel günlerde yoğun sebebi ile bilet sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Bu dönemler için biletinizi önceden almanız yararınıza olacaktır.

bodrum kos feribot seferleri

Kos Adası için feribot kalkış saatleri

Bodrum – Kos arası çalışan üç feribot şirketinin her ne kadar hepsi sabah gidip akşam dönse de sefer tarifeleri, hareket saatleri birbirinden farklıdır. Tarifeler sezona göre de değişkenlik gösterir. Yaz aylarında seferler sıklaşır kışın seyrekleşir. Örnek olması açısından 2019 yaz sezonu için limanlara göre kalkış saatleri aşağıdadır.

Feribot kalkış, Kos’a varış ve geri dönüş saatleri (2019)

  • Bodrum Kale Port Kalkış Varış- 09:15-10:00 (Dönüş 17:15)
  • Bodrum Kale Port Kalkış Varış- 09:30-10:15 (Dönüş 17:00)
  • Turgutreis D-Marin Kalkış Varış- 09:15-09:35 (Dönüş 17:15)
  • Bodrum Cruise Port Kalkış Varış – 09:00-10:15 (Dönüş 16:15)
  • Turgutreis D-Marin Kalkış Varış- 09:30-10:00 (Dönüş 18:15)
  • Bodrum Cruise Port Kalkış Varış – 09:15-09:35 (Dönüş 18:00)

Güncel sefer gün ve saatleri için tıklayın

kos adası feribot saatleri

Kos Adası’na araba ile gidilir mi?

Evet Kos Adası’na kendi özel aracınız ile gidebilirsiniz. Bunun için uluslararası geçerliliği olan ehliyetiniz olmalıdır. Yeni ehliyetler geçerlidir. Fakat aracınız ile Bodrum’daki her limandan biniş yapamazsınız. Sadece Bodrum Cruise Port‘dan kalkan feribotlar araç taşımaktadır. Geçiş için vereceğiniz ücret ve zorunlu yeşil sigorta ücretini de ilave ettiğinizde (2018 yılı için minimum 47 €) kısa süreli kalışlarda Kos’a araçla geçmek ekonomik olmayabilir.

Kos Adası’na feribot kalkış limanları

Bodrum’dan Kos Adası’na kalkan feribot ve hidrofil tekneler 3 farklı yerden kalkmaktadır. Bunlardan biri Bodrum’un merkezinde iken diğer ikisi merkezden uzaktır. Bu sebeple, feribotu kaçırmamak için biletinizi alırken bu konuya dikkat etmeniz önemli.  Şimdi aşağıda Bodrum-Kos feribotlarının nereden kalktığını daha detaylı görelim;

  1. Bodrum Kaleiçi (Bodrum’un merkezinde kale tarafındadır)
  2. Bodrum Cruise Port (Bodrum merkezden yaklaşık 2 Km mesafede)
  3. Turgutreis D-Marin (Bodrum merkezden yaklaşık 20 Km mesafede)

bodrum kos feribot bileti

Kos Adası’na feribotla kaç saatte gidilir?

Kos Adası Türkiye sahillerine en yakın Yunan Adaları’ndan biridir. Bodrum Kale Limanı’ndan kalkan feribotlarla 35 dakikada Kos’ta olabilirsiniz. Eğer daha da hızlı gitmek istiyor iseniz Turgutreis’ten bineceğiniz hızlı hidrofil tekneler sadece 20 dakikada sizi Kos Adası’na getirecektir.

Kos Adası Feribot Bileti Fiyatı

Bodrum’dan Kos’a çalışan üç feribot firmasının fiyatları birbirine yakın olsa da yine de değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar tek gidiş, aynı gün gidiş dönüş, farklı günde gidiş-dönüş ve araçlı olmasına göre fiyat farklılıkları olabilir. En ucuz fiyat tek gidiş olmak üzere kişi başı 17 € civarındadır.

Leave a Comment