Kalimnos Feribot Bileti

Last Updated on 7 April 2024 by TT

Kalimnos Feribot Bileti

Yunanistan’ın Kalimnos Adası feribot bileti için ve diğer tüm Yunan adaları feribotları için (Yunan iç hat seferleri dahil) güncel sefer tarifelerini, kalkış gün – saatlerini ve fiyatlarını buradan görüp online bilet satın alabilirsiniz. Bodrum’a en yakın ikinci Yunan Adası olan Kalimnos (Kilimli / Kalymnos) Adası Yunanistan’ın 12 Adaları (Dodecanese) arasındadır. Kalimnos’un merkezi ve en büyük limanı olan Pothia, Bodrum’dan 23 mil, Turgutreis’ten 18 mil, Kos Adası’ndan ise 19 mil uzaklıktadır. Bodrum‘dan Kalimnos’a gitmenin en pratik yolu Turgutreis D-Marin‘den kalkan feribotlara binmektir. Turgutreis’ten kalkan tekneler deniz otobüsü biçimindeki katamatanlardır daha süratli giderler. Seferler yaz aylarında haftada bir veya bir kaç gün yapılır. Kış aylarında ise talebe göre ya hiç olmaz ya da çok azalır.

kalimnos adası feribot fiyatı

Feribot biletimi önceden mi almalıyım?

Kalimnos feribot bileti için yaz aylarında ve özellikle bayram tatillerinde yoğunluk sebebi ile bilet bulma sıkıntısı olmaktadır. Sıkıntı yaşamamak için gidiş-dönüş feribot biletinizi önceden almanız tavsiye edilir.

Bodrum-Kalimnos feribot kalkış saatleri

Bodrum’un bir beldesi olan Turgutreis’ten kalkan Kalimnos feribot seferlerinin saatleri yaz kış sezonuna ve bayram dönemlerine göre değişebilmektedir. Örnek olması açısından, aşağıda 2024 yaz dönemine ait feribot (katamaran) sefer, kalkış saatlerini, seyahat sürelerini  bulabilirsiniz. Tarihlerinizi girerek, güncel kalkış gün ve saatleri buradan görebilirsiniz.

  • Turgutreis D-MARIN Port Kalkış Varış (Hızlı Katamaran) – 11:30-12:10 / Dönüş Kalkış Varış 16:00-16:40

kalimnos adası feribot saatleri

Bodrum-Kalimnos feribot bilet fiyatı

Turgutreis’ten Kalimnos’a Yeşil Marmaris firmasına ait katamaranlar yolcu taşımaktadır. Katamaranlar normal teknelerden iki kat daha hızlı seyir eden deniz otobüsleridir. Bilet fiyatları sezona, döneme göre değişiklik göstermektedir. 2024 yaz sezonu için örnek fiyatları aşağıdadır.

kalymnos adası feribot tarifesi

2024 Turgutreis – Kalimnos bilet ücreti

  • Farklı gün gidiş – dönüş; (Hızlı Katamaran); 64 € (bilet ücretine liman vergisi dahildir).

Kalimnos’a arabamla gidebilir miyim?

Turgutreis-Kalimnos seferini yapmakta olan katamaran feribotlar araç taşımamaktadır. Fakat Kalimnos’ta araç kiralama imkanı vardır. Günlük kiralama ücreti aracın modeline göre günlük 40 € – 70 € arasında değişmektedir. Not; Aracınızla yurtdışına çıkarken zorunlu Turing Yeşil Sigorta maliyeti 2024 yılı için 47 €’dan başlamaktadır.

Kalimnos feribotu nereden kalkar?

Kalimnos seferleri Bodrum ve Turgutreis’ten yapılmaktadır. Turgutreis Bodrum’un bir beldesidir ve Bodrum merkeze 20 km mesafededir. Bodrum merkez otogarından erken saatlerden itibaren Turgutreis’e minibüsler çalışır. Kalimnos feribotu Turgutreis’in merkezindeki D-MARİN marinasından kalkmaktadır. Turgutreis Otogar’dan D MARİN’e yürüyerek ortalama 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Lütfen biletinizi almadan önce kalkış yerinde değişiklik olup olmadığını kontrol ediniz. 

Kalimnos’a gitmek için vize gerekir mi?

Sakız Adası’na seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının pasaportunda geçerli bir Avrupa Birliği Şengen Vizesi olmalıdır. Yeşil pasaportlular için Yunanistan vize istememektedir. Bu arada her yıl yenilenerek uygulamaya sokulan kapıda vize / kolay vize uygulaması 2024 yılında Kalimnos Adası için de geçerlidir. Her girişte 7 gün geçerli olan vize birden fazla giriş imkanı veriyor. Vize ücreti aracı firmaların hizmetleri dahil olarak 90 €’dur. 

Kapı vizesi için gerekenler

pasaportun en az altı ay süreyle geçerli olması, iki adet biyometrik fotoğraf, son üç ay içindeki banka hesap özetiyle seyahat masraflarını karşılayabilecek bakiye, otel rezervasyonu, feribot bileti, seyahat sağlık sigortası, kimlik fotokopisi, doldurulmuş başvuru formu ve pasaportta herhangi bir KKTC vize damgasının olmaması şartlarından oluşuyor.

Leave a Comment