Meis Adası Feribot Bileti

Last Updated on 7 April 2024 by TT

Meis Adası Feribot Bileti

Meis Adası feribot bileti için ve diğer tüm Yunan adaları feribotları için (Yunan iç hat seferleri dahil) güncel sefer tarifelerini, kalkış gün – saatlerini ve fiyatlarını buradan görüp online bilet satın alabilirsiniz. Antalya’nın Kaş ilçesinin hemen karşısındaki bu ada “Kızılhisar /Kastellorizo / Meyisti / Megisti gibi isimler ile de anılır. Meis, Yunanistan’ın 12 Adalar (Dodecanese) grubuna dahildir. İsimi, Yunanca’da “göz” anlamına gelen Meis Adası’na gitmenin en kolay yolu Antalya’nın Kaş ilçesinden kalkan feribotlara binmektir. Feribot seferleri yaz aylarında her gün (bazen günde iki kez) yapılır iken kış aylarında haftada bir kaç sefere düşer. Feribot kalkış günleri ve saatleri sezona ve döneme göre değişir.

  • Meis Adası’nda konaklama alternatifleri için tıklayın

Feribot biletini önceden satın almalı mıyım?

Kaş Meis feribot seferlerinde yaz sezonunda ve özellikle de bayram tarihlerinde yoğunluk yaşanabilmekte ve bilet sıkıntısı olabilmektedir. Bu sebeple gidiş-dönüş biletinizi önceden almanız faydanıza olacaktır.

meis feribot seferleri

Kaş-Meis Adası Feribot Saatleri

Kaş-Meis arasında sefer yapan iki farklı feribotlar firması vardır. Yaz aylarında her ikisi de aynı saatte kalkar; sabah kalkış ve öğleden sonra dönüş şeklinde. Yolculuk süresi sadece 20 dakikadır.  Sefer günleri, kalkış saatleri ve bilet fiyatları, yaz, kış dönemleri ile bayram tarihlerine göre farklılık gösterebilir. Aşağıda 2024 yaz dönemine ait feribot kalkış günlerini, saatlerini ve fiyatlarını örnek olarak veriyoruz. Bu bilgilerde değişiklik olup olmadığını, güncel tarifeleri ve bilet fiyatlarını buradan kontrol edebilirsiniz.

  • Kaş Limanı Kalkış Varış (Feribot; Meis Express) – 10:00-10:20 / Dönüş Kalkış Varış 16:00-16:30
  • Kaş Limanı Kalkış Varış (Feribot; Kahramanlar) – 10:00-10:20 / Dönüş Kalkış Varış 16:00-16:20

meis adası feribot saatleri

Meis Adası feribot bilet fiyatı

Kaş’tan Meis’e sefer düzenleyen Meis Express ve Kahramanlar feribotları için 2018 yaz dönemine ait örnek fiyatlar aşağıdadır.

2024 Kaş – Meis Bilet Ücretleri

  • Aynı Gün Gidiş Dönüş (Meis Express); 25 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; (Meis Express); 30 €
  • Aynı Gün Gidiş Dönüş (Kahramanlar); 25 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; (Kahramanlar); 35 €

meis adası feribot bilet fiyatı

Meis Adası’na araçla gidilir mi?

Kaş – Meis Adası arası çalışan feribotlar araç taşımamaktadır. Zaten Meis Adası çok küçük bir ada olduğu için araç ihtiyacı da yoktur.

Meis feribotu nereden kalkar?

Meis feribotu Kaş ilçesinin merkezinde yer alan Kaş Limanı’ndan kalkar. Kaş Limanı otogardan 5-10 dakika yürüme mesafesindedir.

Meis’e gitmek için vize gerekir mi?

Meis Adası’na gidecek olan T.C. vatandaşlarının pasaportlarında geçerli bir Avrupa Birliği Şengen Vizesi olmalıdır. Yeşil pasaport sahipleri için ise vize istenmemektedir. Ayrıca, her yıl yenilenerek, bahardan sonbara dek uygulanan kapıda vize / kolay vize uygulaması ile de Meis’e giriş yapabilirsiniz.

Her girişte 7 gün geçerli olan vize birden fazla giriş imkanı veriyor. Vize ücreti aracı firmaların hizmetleri dahil olarak 90 €’dur. 

Kapı vizesi için gerekenler

pasaportun en az altı ay süreyle geçerli olması, iki adet biyometrik fotoğraf, son üç ay içindeki banka hesap özetiyle seyahat masraflarını karşılayabilecek bakiye, otel rezervasyonu, feribot bileti, seyahat sağlık sigortası, kimlik fotokopisi, doldurulmuş başvuru formu ve pasaportta herhangi bir KKTC vize damgasının olmaması şartlarından oluşuyor.

Leave a Comment