Louvre Müzesi Bileti

Last Updated on 12 January 2024 by TT

Louvre Müzesi Bileti

Louvre Müzesi Bileti (Musée du Louvre) / (Bilet sırası beklemeden girmek için tıklayın). Adres; 75058 Paris (1er Arrondissement). Ulaşım; Metro Palais-Royal Musée du Louvre (1 ve 7 numaralı hatlar). Tel: +33 (0) 140 20 53 17.  Açılış gün ve saatleri (2024); salı günü dışında haftanın her günü 09:00 – 18:00 arası açıktır. Cuma günleri 21:45’e dek açıktır. 1 Ocak, 1 Mayıs ve 25 Aralık günlerinde kapalıdır. 

Paris Louvre Müzesi için giriş bileti ücreti kaç avrodur?
Giriş bileti sırası

Louvre Müzesi bileti satın almak için bilet gişesinde uzun bir sıra beklemek olasılığınız yüksektir. Daha sonra daha kısa bir sıra ise güvenlik noktasında sizi bekleyecektir. Eğer daha önceden bilet almadıysanız, uzun bilet sırasında beklemeden girmek için aşağıdaki linklerden bilet satın alabilirsiniz.

  1. Louvre Müzesi saatli hızlı giriş bilet ve audioguide
  2. Hızlı giriş bileti, audioguide + Seine nehri turu

Paris Louvre Müzesi bileti giriş ücreti, 2024

2024 yılında Louvre Müzesi bileti ücreti 17 Euro’dur. Bu fiyat müzenin bilet gişesinden satış fiyatıdır. Bu fiyata audio guide dahil değildir.

louvre müzesi bilet fiyatı

Louvre Müzesi’ne metro ve otobüsle nasıl gidilir?

Metro ile; L1 veya L7 Metro hattına binin ve Palais Royal Musee Du Louvre istasyonunda inin.

Belediye otobüsü ve hop on hop off otobüsü ile; Hop On Hop Off otobüsleri ve 21, 24, 27, 39, 48, 68, 69, 72, 81, 95 numaralı belediye otobüsleri Louvre Müzesi’nin girişindeki Cam Piramid‘in yakınında durmaktadır.

Nehirden, Batobus ile; François Mitterand Koyu’ndaki Louvre durağında inin.

louvre müzesi metro ve otobüs ulaşımı

Louvre Müzesi ziyaret günleri ve saatleri

Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi, Pazar:

  • Açılış Saatleri: 09:00 – 18:00
  • Son giriş: Kapanıştan 1 saat önce

Cuma:

  • Açılış Saatleri: 09:00 – 21:45
  • Son giriş: Kapanıştan 1 saat önce
  • Odaların boşaltılması: Kapanıştan 30 dakika önce

Salı:

  • Kapalı

Diğer Kamu Tatilleri:

  • Açılış Saatleri: 09:00 – 18:00 (1 Ocak, 1 Mayıs ve 25 Aralık’ta kapalıdır. Salı gününe denk gelmediği sürece diğer tüm kamu tatillerinde açıktır.)

Louvre Müzesi'nin açılış kapanış saatleri ve günleri

Louvre Müzesi ile ilgili genel bilgiler

Louvre Müzesi (Musee du Louvre) yılda 9.7 Milyon ziyaretçi ile dünyanın en çok ziyaret edilen sanat ve tarih müzesidir. Müze Fransa’nın başkenti Paris’in en merkezi yeri olan 1. Arrondissement bölgesinde, Seine Nehri kenarındadır. Louvre Müzesi’nde ilk çağlardan günümüze dek tarihlenen, Fransa’dan ve dünyanın farklı coğrafyalarından 460.000 değerli tarihi ve sanatsal obje sergilenir ve toplam sergi alanı 60.000 metrekaredir. Louvre Müzesi, Louvre Sarayı’nın (Palais du Louvre) içinde kurulmuştur. Bu saray ilk defa 12. Yüzyılda Kral II. Philip tarafından bir kale olarak inşaa edilmiştir. Müzeyi gezerken binanın bodrum katında bu kalenin kalıntılarını görebilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Albanian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment