Louvre Müzesi Bileti

Louvre Müzesi Bileti

Louvre Müzesi Bileti (Musée du Louvre) / (Bilet sırası beklemeden girmek için tıklayın). Adres; 75058 Paris (1er Arrondissement). Ulaşım; Metro Palais-Royal Musée du Louvre (1 ve 7 numaralı hatlar). Tel: +33 (0) 140 20 53 17.  Açılış gün ve saatleri (2022); salı günü dışında haftanın her günü 09:00 – 18:00 arası açıktır. 1 Ocak, 1 Mayıs ve 25 Aralık günlerinde kapalıdır. (Çarşamba ve Cuma akşamları geç saatlere dek açık kalma uygulamasıne bir süreliğine ara verilmiştir lütfen güncel bilgileri kontrol ediniz). 

Louvre Müzesi’ni Türkçe rehber ile gezin

Louvre Müzesi’ne girişte bilet gişesinde uzun bir sıra ile karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Daha kısa olan ikinci bir sıra da güvenlik kontrol sırasında olacaktır. Daha önceden bilet almadıysanız aşağıdaki linklerden bilet alarak uzun bilet sırasında beklemeden girebilirsiniz;

  1. Louvre Müzesi saatli hızlı giriş bilet ve audioguide
  2. Hızlı giriş bileti, audioguide + Seine nehri turu

paris louvre müzesi bileti, beklemeden giriş

Louvre Müzesi giriş ücreti

2023 yılında Louvre Müzesi’ne giriş bileti ücreti 17 Euro’dur. Bu fiyat müzenin bilet gişesinden satış fiyatıdır. Bu fiyata audio guide dahil değildir.

louvre müzesi bilet fiyatı

Louvre Müzesi’ne metro ve otobüsle nasıl gidilir?

Metro ile; L1 veya L7 Metro hattına binin ve Palais Royal Musee Du Louvre istasyonunda inin.

Belediye otobüsü ve hop on hop off otobüsü ile; Hop On Hop Off otobüsleri ve 21, 24, 27, 39, 48, 68, 69, 72, 81, 95 numaralı belediye otobüsleri Louvre Müzesi’nin girişindeki Cam Piramid‘in yakınında durmaktadır.

Nehirden, Batobus ile; François Mitterand Koyu’ndaki Louvre durağında inin.

louvre müzesi metro ve otobüs ulaşımı

Louvre Müzesi ziyaret günleri ve saatleri

Louvre Müzesi, Salı günleri dışında 09:00 – 18:00 arası hergün açıktır. Cuma akşamları 21:45’e dek açıktır fakat bu uygulama pandemi sürecinde askıya alınmıştır. 01.01. 01.05 ve 25.12 tarihlerinde kapalıdır. Müzenin kapalı olduğu Salı gününe rastlamadıkça, diğer tüm resmi tatillerde açıktır.

Louvre Müzesi'nin açılış kapanış saatleri ve günleri

Louvre Müzesi ile ilgili genel bilgiler

Louvre Müzesi (Musee du Louvre) yılda 9.7 Milyon ziyaretçi ile dünyanın en çok ziyaret edilen sanat ve tarih müzesidir. Fransa’nın başkenti Paris’in en merkezi yeri olan 1. Arrondissement bölgesinde, Seine Nehri kenarındadır. Louvre Müzesi, ilk çağlardan günümüze dek, Fransa’dan ve dünyanın farklı coğrafyalarından 460.000 değerli tarihi ve sanatsal obje 60.000 metrekarelik toplam müze alanında sergilenir. Louvre Müzesi, Louvre Sarayı (Palais du Louvre) içinde kurulmuştur. Bu saray ilk defa 12. Yüzyılda Kral II. Philip tarafından bir kale olarak inşaa edilmiştir. Müzeyi gezerken binanın bodrum katında bu kalenin kalıntılarını da görebilirsiniz.

Subscribe
Notify of
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x