Norveç’te Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Last Updated on 2 March 2024 by TT

Norveç’te Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Norveç Türkçe Rehberlik Hizmetleri; Türkiye’den veya Almanya gibi diğer ülkelerden çıkışlı gruplar için bize yazarak Norveç’te Türkçe rehberlik hizmetleri alabilirsiniz. Gerek kara turlarınız, gerekse cruise gemileri ile yapacağınız gezilerinizde profesyonel Türkçe rehberlik hizmetine ihtiyacınız var ise bize buradan yazınız. Rehberlik hizmetlerine ilave olarak Norveç’te otel / konaklama, otobüs, otel ve tren rezervasyonlarınız için de bize yazabilirsiniz.

Ayrıca;

 • Norveç’te Oslo ve Bergen dışında Geirangerfjord, Flam, Olden, HellesyltSognefjord, Voss, Kristiansand, Alesund, Stavanger, Andalsnes gibi bir çok şehir ve fiyord ile ilgili bilgi almak isteyenler bu sayfanın altında paylaşım yapabilirler.
 • Norveç dünyanın en pahalı ülkelerinden biridir. Bu sebeple belki de hayatınızda bir kez yapacağınız bir Norveç gezisinin rotasını çok iyi düşünmelisiniz. Fiyordlar bölgesi coğrafi olarak oldukça geniş bir alana yayılmıştır ve sayısız fiyord vardır. Bazı tur programları bunların en güzellerini programa dahil etmeyebilmektedir. Bu açıdan gezmek için seçeceğiniz yerler çok önemlidir. Gemi turu veya kara turlarında gezilecek yerler ve rotalar hakkında emin değilseniz ya da karar veremiyorsanız bize aşağıdaki mesaj kutusundan yazarak sorabilirsiniz.

Daha fazla fiyord resimleri görmek için tıklayın

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

9 thoughts on “Norveç’te Türkçe Rehberlik Hizmetleri”

 1. Merhaba temmuz ayında ailecek Norveç turu planlıyoruz heryerde kredi kart geçerli mi yanımızda mutlaka Nok bulunmalı mı euro veya dolar yeterli mi merak ettim selam ve saygı ile

  Reply
  • Orhan Bey öncelikle iyi seyahatler dilerim, evet tüm taksiler de dahil hemen hemen her yerde kredi kartı geçerlidir, güvenlidir. Az sayıdaki umumi WC’lerde madeni NOK ihtiyacınız olabilir, Norveç’te Euro, Usd karşılığı NOK alabilirsiniz.

   Reply
 2. Merhaba ben tek başıma gitmeyi düşünüyorum 1aylık otel ve diğer ihtiyaçlar için ortalama ne kadar bütçe ayırmalıyız ve birde TL orda daha mı değerli?

  Reply
  • Geç cevap için çok özür. Norveç Avrupa’nın İsviçre ile birlikte en pahalı ülkesidir. Oslo veya Bergen gibi bir şehirde uzun dönemli konaklamalarda otelden ziyade daire kiralamanız sizin için daha uygun olur. 3 yıldızlı bir otel odası için günlük 100 € gibi düşünebilirsiniz. Airbnb’den yarı fiyatına gayet temiz güvenli yerler bulabilirsiniz. TL maalesef Norveç kronu karşısında da ciddi değer kaybediyor. Buradan, güncel fiyatlar ile Norveç’teni Kron (NOK) bazında fiyatları görebilirsiniz. Bugün itibarı ile 100 NOK 79 TL’dir.

   Reply
 3. Merhaba. 2 arkadaş olarak Norveç te geyiklerin çektiği bir kızağa binmekten tutun, kurutulmuş balık ziyafetine, açık havada termal keyfine, fiyordları kısmen de olda görmeyi, doğa ile iç içe bir otelde kalmayı planlıyoruz. Sizinle telefon görüşmesi gerçekleştirebilirmiyiz

  Reply
  • Selamlar, Norveç büyük bir ülke ve her bölgesi sürekli kar altında değildir. Ayrıca kışın fjord gezisi yapmak zor ve keyifsiz olabilir. Dediklerinizin hepsı aynı anda tek yerde yapılması Norveç’te zor, üstelik özel rehberle böyle bir gezi size en azından 4000-5000 euroya malolur. Kar, ren geyikleri ve sauna olayını Finlandiya Lapland gezisine katılarak çok daha ekonomik şekilde yapabilirsiniz. Oslo’da rehber ihtiyacınız olursa yardımcı olabiliriz.

   Reply
 4. Merhaba. Annemle Agustos 2019 da fiyortların bir kısmını görmeye gitmek istiyoruz. Birkaç tane sorum var eğer cevaplayabilirseniz sevinirim. 1- Annem 62 yaşında, ben doğa yürüyüşüne alıskınım ama o uzun ve dik tırmanıs yapamayabilir. Nereler daha uygun olur tam bulamadım interneten. 2- Sadece türkiye de araba kullanmıs birisi olarak bu yollarda araba kullanmak ne kadar rahat/araba ne kadar kullanıslı fiyortlara gitmek icin..ya da tren? Teşekkür ederim.

  Reply
  • Selamlar, araba kiralayarak gezmeniz daha iyi olur, fakat norvecte bizdeki gibi cift gidis gelis ayrilmis yollar fazla beklemeyin, ozellikle fiyord bolgesinde yollar dardir. Fakat trafik yogun olmaz. Geiranger, flam, sognefjord, neurofyord, andalsnes gibi fiyordlar en guzelleridir. Trekking icin fazla birsey soyleyemem, her yerde trekking rotalari var, ozellikle geiranger.

   Reply

Leave a Comment