Maldivlerin En Lüks 14 Oteli

Last Updated on 2 March 2024 by TT

Maldivlerin en lüks 14 oteli

Maldivlerin en lüks 14 oteli; (Maldivlerin en pahalı ve lüks otelini ve fiyatlarını görmek için tıklayın. Tam liste aşağıdadır). Maldivlerin en lüks ve pahalı otelleri genellikle tek ada üzerine kurulmuştur. Bu resort oteller genellikle başkent Male’den en uzaktaki izole adalar üzerindedir. Maldivlerin en gözde konaklama üniteleri su üstü villalarıdır. Bu villalar doğa ile uyum içindedir, Male’den uzakta olmalarına rağmen lüks ve konfor açısından en üst düzeyde hizmet verirler. Su üstü villalarının büyüklükleri 80 m2 ile 500 m2 arasında değişir. Otellerde geceleme fiyatı arttıkça lüks ve konfor seviyesi de artmaktadır. Örneğin bazı villaların özel spa havuzu ve kişiye özel hizmetlisi vardır. Bu otelleri daha yakından tanımak ve fiyatlarını görmek için aşağıdaki listeye göz atınız.

maldivler en pahalı otel hangisi

Maldivlerin en lüks otelleri listesi

Aradığınız Maldiv Adaları’ndaki en lüks, en konforlu ve en pahalı otelleri görmek ise işte sıralama;

(Sıralama ucuzdan pahalıya doğru yapılmıştır)

14- Amilla Fushi (fiyatları gör)

Maldivler’in Baa Atol‘ünde bulunur, bu bölge aynı zamanda UNESCO Dünya Biyosfer Rezervi olarak tanınır. Otel, ağaç tepelerinde villalar, su üstü villalar ve plaj villaları gibi birçok konaklama seçeneği sunar. Her biri, özel havuzlar, geniş yaşam alanları ve modern olanaklarla donatılmıştır. Misafirler için özel yemek deneyimleri de sunulmaktadır, bu deneyimler arasında plajda yemek, şampanya piknikleri veya özel şeflerle özel akşam yemekleri gibi seçenekler bulunmaktadır. Aktiviteler; Otel, misafirlerine su sporları, dalış, spa hizmetleri, yüzme, yoga ve meditasyon gibi bir dizi aktivite sunmaktadır. Baa Atol’ünde bulunan bu özel konum, manta rayları, balinalar ve renkli mercan resifleri görmek için dalış yapmayı ideal kılar.

maldivler adası delüks ve en pahalı otel ve resortlar
Amilla Fushi Resort Hotel

13- Six Senses Laamu (fiyatları gör)

Laamu Atolu‘nda, Maldivler’in güneyinde yer alır. Six Senses Laamu’da hem su üstünde hem de adanın üzerinde olmak üzere lüks villalar bulunmaktadır. Bu villalar, ahşap malzemelerin ve doğal tonların hakim olduğu bir tasarımla donatılmıştır. Her bir villa, özel bir havuz ve doğrudan okyanusa erişim olanağına sahip olabilir. Misafirler, deniz ürünleri, uluslararası yemekler, organik ve yerel malzemelerle hazırlanan menülerden seçim yapabilirler. Aktiviteler; dalış, şnorkelle dalış, su sporları, yoga, spa tedavileri ve daha birçok seçenek mevcuttur. Deniz kaplumbağaları, manta rayları ve diğer deniz canlılarını görmek için dalış ve şnorkelle dalış turlarına katılabilirsiniz.

six senses laamu resort, maldiv adaları
Six Senses Laamu havuzlu su üstü villalar

12- Como Maalifushi (fiyatları gör)

Maldivler’in Thaa Atolü‘nde, Malé’den uçakla yaklaşık 60 dakika uzaklıkta yer alır. Maldivlerin ilk de-lüks otelidir. Bu atol, Maldivler’in daha az turistik bölgelerinden biridir, bu da size daha özel ve huzurlu bir deneyim sunar. Otelin sakin atmosferi özellikle çiftler ve balayı çiftleri için romantik bir kaçamak olarak popülerdir. Otel, su üstü villalar, plaj süitleri ve bahçe odaları dahil olmak üzere çeşitli konaklama seçenekleri sunar. Aktiviteler; COMO Maalifushi, yoga, wellness, masaj, spa, meditasyon, cilt bakımı, su sporları, dalış, şnorkelle yüzme ve hatta özel yoga dersleri gibi birçok olanak ve aktivite sunar. COMO Maalifushi’de farklı mutfaklardan yemekler sunan restoranlar bulunmaktadır. Japon mutfaklı ‘Tai’ restoranı su üzerinde yer alırken, ‘Madi’ deniz ürünleri, yerel ve uluslararası lezzetleri sunar.

como maalifushi adası, delüks oteller
Como Maalifushi Hotel & Resort

11- Raffles Maldives Meradhoo (fiyatları gör)

Maldivler’in güneydeki Gaafu Alifu Atolü‘nde yer alan bu otel, kristal berraklığında suları ve nefes kesen mercan resifleri ile ünlüdür. Su üzerindeki lüks villaları geniş alanları, özel havuzları ve muhteşem okyanus manzaralarıyla dikkat çeker. Farklı restoranlar, deniz ürünleri, Asya mutfağı, uluslararası lezzetler ve çok daha fazlasını burada bulabilirsiniz. Otel, balayı çiftleri, aileler ve gruplar için özel paketler ve deneyimler sunmaktadır.

Raffles Maldives, en lüks ve pahalı tropik tatil köyleri
Raffles Maldives Meradhoo, Gaafu Alifu Atol

10- Kuda Villingili Resort (fiyatları gör)

Kuda Vilingili Resort, Maldivler’in ünlü North Malé Atoll bölgesindedir ve havalimanından sürat teknesiyle kolaylıkla ulaşılabilir. Doğal malzemelerin kullanıldığı modern ve zarif bir tasarıma sahip olan Kuda Vilingili, tropik güzellikle çevrili, sofistike bir tatil deneyimi sunar. Resort’ta hem su üzerinde hem de adada yer alan villalar bulunmaktadır. Her biri özel havuz, geniş yaşam alanları ve modern olanaklarla donatılmıştır. Aktiviteler; resortta dalış, şnorkelle dalış, su sporları, meditasyon ve yoga dersleri, balıkçılık, adada keşif turları, spa ve fitness merkezi gibi çok sayıda olanak ve aktivite bulunmaktadır.

Kuda Villingili Resort, maldivler en pahalı otelin fiyatı nedir
Kuda Villingili Resort plaj önü üniteleri

9- Patina Maldives (fiyatları gör)

Patina Maldives, Maldivler’in North Malé Atoll bölgesinde, Fari Adaları‘nın bir parçası olarak konumlanmıştır. Fari Marina’nın hemen yanında yer alan otel, adalararası sosyal yaşantının merkezindedir; marina, sosyal etkinlikler, alışveriş, restoranlar… Otel, dünya çapında tanınmış olan Büro Ole Scheeren tarafından tasarlanmıştır. Hem su üzerinde hem de adada farklı kategorilerde villalar ve odalar bulunmaktadır. Her biri özel havuz, geniş yaşam alanları ve manzaralı teraslarla donatılmıştır. Aktiviteler; aktiviteler arasında dalış, şnorkelle dalış, su sporları, spa, wellness, fitness dersleri ve adada keşif turları gibi seçenekler mevcuttur.

Patina Maldives, modern lüks villalar
Patina Maldives

8- St. Regis Maldives Vommuli Resort (fiyatları gör)

Dhaalu Atoll‘da yer alan bu otel, Maldivler’in unutulmaz mavi sularının ve beyaz kum plajlarının tam ortasında bulunuyor. St. Regis Maldives Vommuli’nin mimarisi doğal güzellikle modernliği bir araya getirir. Resort, su üzerinde ve adanın üzerinde olmak üzere lüks villalar ve süitler sunmaktadır. Bu üniteler özel havuzlara ve geniş teraslara sahiptir. Restoranlarda hem uluslararası hem de yerel lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca, otelde şık barlar ve lounge alanları da bulunmaktadır. Aktiviteler; deniz manzaralı özel spa süitlerinde birçok farklı tedavi ve masaj seçeneği bulunmaktadır. Resort kişisel butler hizmeti ile de öne çıkar. Dalış, şnorkelle dalış, su sporları, yoga dersleri ve fitness merkezi otelde sunulan aktivitelerden sadece birkaçıdır. Ayrıca, çocuklar için özel aktivite alanları ve oyun odaları da mevcuttur.

St Regis Maldives Vommuli Resort, en iyi beach villa
St Regis Maldives; plaj önü villalar

7- Joali Being Resort Hotel (fiyatları gör)

Joali Being, Maldivler’in Raa Atoll‘unda yer almaktadır. Joali Being, zihinsel, fiziksel ve ruhsal iyilik üzerine odaklanmış bir tatil deneyimi sunar. Farklı terapiler, meditasyon seansları ve bütünsel sağlık uygulamaları ile misafirlere huzurlu bir sığınak sunmaktadır. Otel, su üzerinde ve adanın içerisinde çeşitli villalar ve süitler sunmaktadır. Her biri doğayla iç içe, geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunar. Bazı villaların özel havuzları da bulunmaktadır. Joali Being, sağlıklı yaşam ve beslenme prensiplerine uygun olarak hazırlanan menülerle misafirlerine hizmet vermektedir. Organik, yerel ve sürdürülebilir malzemelerin kullanıldığı menüler, hem lezzetli hem de besleyicidir. Aktiviteler; spa ve wellness merkezi, çeşitli masajlar, terapiler, yoga ve meditasyon seansları, doğa yürüyüşleri, su sporları, dalış ve şnorkelle dalış gibi birçok aktiviteye ek olarak, otel zihinsel ve fiziksel iyilik için özel programlar ve atölyeler düzenlemektedir.

Joali Being Resort Hotel, Raa Atol, en lüx havuzlu villa
Joali Being Resort Hotel; havuzlu su üstü villalar

6- Joali Maldives (fiyatları gör)

Joali Maldives, Maldivler’in Raa Atoll‘unda yer almaktadır. Ulaşım genellikle Malé Uluslararası Havaalanı’ndan hidroplan ile sağlanır. Joali Maldives, Maldivler’deki lüks tatil köyleri arasında özgün konsepti ve sıra dışı deneyimleriyle dikkat çeker. Joali, sanat ve doğanın birleştiği bir tatil deneyimi sunar. Tesisin her bir köşesinde, uluslararası ve yerel sanatçıların eserlerini bulabilirsiniz. Otel, hem su üzerinde hem de adanın içerisinde çeşitli lüks villalar ve süitler sunar. Her biri özel havuz, geniş yaşam alanları ve konforlu yatak odaları ile donatılmıştır. Joali Maldives, farklı mutfaklardan lezzetler sunan birkaç restorana ev sahipliği yapmaktadır. Deniz ürünleri, Asya mutfağı, İtalyan mutfağı gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. Aktiviteler; spa, wellness center, su sporları, dalış, şnorkelle dalış, adada sanat turları, meditasyon ve yoga seansları gibi birçok aktivite misafirlere sunulmaktadır.

Maldivlerin en pahalı havuzlu su üstü villaları
Joali Maldives havuzlu su üstü villaları

Maldivlerin ultra lüks ve en pahalı 5 oteli

5- One&Only Reethi Rah (fiyatları gör)

Kuzey Malé Atoll‘unda bulunan bu lüks tatil köyü, Malé Uluslararası Havaalanı’ndan özel bir sürat teknesiyle sadece 40 dakika uzaklıktadır. 2005’te açılan bu 6 yıldızlı emsalsiz otelin müşterileri arasında kraliyet üyeleri ve pek çok dünyaca tanınmış şahsiyetler vardır. One & Only Reethi Rah, geniş ve özel tasarlanmış villalarıyla, uzun beyaz kumsalları, kristal gibi berrak lagünleri, turkuvaz koyları ve kum mağaraları ile ünlüdür. Villalar, ya doğrudan beyaz kumlu plaja ya da lagüne bakar. Birçok villada özel yüzme havuzu ve geniş verandalar bulunmaktadır. Yemek açısından deniz ürünleri, Asya mutfağı, İtalyan mutfağı gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. Aktiviteler; aktiviteler arasında spa, wellness center, su sporları, dalış, şnorkelle dalış, yelkenli, rüzgar sörfü, tenis, kara sporları, çocuklar ve gençler için özel aktivite programları bulunmaktadır. Ayrıca romantik yemekler, özel kutlamalar, düğünler ve balayı gibi özel anlar için resort, benzersiz deneyimler ve organizasyonlar sunmaktadır.

maldivlerde en lüks pahalı oteller
One & Only Reethi Rah Resort

4- Soneva Fushi Resort Hotel (fiyatları gör)

Baa Atoll, Maldivler’in biosfer rezervi olarak bilinir. Soneva Fushi, bu eşsiz doğal güzelliğe ev sahipliği yapan atolda yer almaktadır ve Maldivlerin orjinal bir çöl adası üzerine kurulmuştur. Soneva Fushi, “lüksün sadeliği” prensibiyle tasarlanmıştır. Doğayla iç içe, rustik bir lüks sunar. Resort, özel plajlara ve bazıları özel havuzlara sahip olan farklı büyüklükte villalar sunmaktadır. Robinson Cruseo tarzı ağaç evler de vardır. Özel rezidansları sık dokulu tropik yeşillikler arasına gizlenmiştir. Soneva Fushi, organik ve yerel ürünlerin kullanıldığı restoranlarıyla bilinir. Aktiviteler; spa merkezi, doğal tedaviler ve rahatlama seansları, yoga, meditasyon, su sporları, dalış, şnorkelle dalış, gözlem turları, çocuk kulübü. Ayrıca, resortun kendi gözlemevi bulunmaktadır, böylece misafirler yıldızları ve gezegenleri gözlemleyebilir.

en pahalı ve lüks maldivler su üstü villaları
Soneva Fushi Resort Hotel havuzlu delüks su üstü villaları

3- Waldorf Astoria Ithaafushi (fiyatları gör)

Ithaafushi Adası, Maldivler’in Güney Malé Atoll‘unda yer almaktadır. Malé Uluslararası Havaalanı’ndan lüks bir yatla 30 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır. Waldorf Astoria Maldives, hem plajda hem de su üzerinde ultra-lüks villalar sunmaktadır. Her villa, genişlik, özel havuzlar, modern olanaklar ve eşsiz manzaralarla donatılmıştır. Tatil köyü, dünya mutfaklarından lezzetler sunan birçok restorana ev sahipliği yapmaktadır. Aktiviteler; spa merkezi, rahatlatıcı tedaviler, terapiler, yoga, meditasyon seansları, su sporları, dalış, şnorkelle dalış, yelken, balıkçılık gibi birçok su aktivitesi, ayrıca, çocuklar için özel kulüp ve aktiviteler, özel yat gezileri, ada etkinlikleri, özel yemekler ve daha birçok özel deneyim.

Maldivlerin en lüx ve pahalı resort oteli ve su üstü villası
Waldorf Astoria, Ithaafushi Adası

2- Soneva Jani Hotel Resort (fiyatları gör)

Sanskritçe’de “bilgelik” anlamına gelen Soneva Jani ultra-lüks bir tatil köyüdür ve en Maldivler’in en pahalı su üstü villalarından bazılarına sahiptir. Soneva Jani, Soneva markasının özgün konseptlerinden biridir. Noonu Atol’ünde, Maldivler’in kuzeybatısında yer alır. Malé Uluslararası Havalimanı’ndan hidroplan ile yaklaşık 40 dakika uzaklıktadır. 5.6 km2’lik kristal rengi bir lagün denizi ile çevrili olup Hint Okyanusu’nu 360 derece engelsiz görür. Soneva Jani, su üzerinde bulunan geniş ve lüks villalarıyla ünlüdür. Bu villaların birçoğu özel kaydıraklara, geniş teraslara ve özel havuzlara sahiptir. Otelde, uluslararası ve yerel lezzetler sunan birkaç restoran ve bar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra otel, “kendi sebzelerinizi toplayın” konseptiyle özel bir deneyim de sunar; misafirler, otelin organik bahçesinde kendi sebzelerini toplayabilir ve şeflerle birlikte özel bir yemek hazırlayabilirler. Aktiviteler; spa ve wellness merkezi, doğal ve organik tedaviler, yoga, meditasyon, reiki, su sporları, dalış, şnorkelle yüzme, yıldız gözlemi, sinema deneyimi (açık hava sineması) ve çocuklar için özel etkinlikler

Maldivlerde kalınacak en pahalı ve lüks resort, villa, ev
Soneva Jani Hotel Resort, kaydıraklı, havuzlu su üstü villası

1- Gili Lankanfushi Maldives (fiyatları gör)

Kuzey Malé Atol’ünde, Malé Uluslararası Havalimanı’ndan hızlı bir tekne yolculuğu ile kolayca ulaşılabilir bir konumdadır. Gili Lankanfushi’de, Maldivler’in en büyük su üstü villalarından bazılarına ev sahipliği yapar. Bu villalar, özel deniz erişimi, geniş açık hava yaşam alanları, özel havuzlar ve panoramik okyanus manzaraları sunar. Villaların tasarımında bolca doğal malzeme kullanılmıştır, bu da onlara sıcak ve doğal bir atmosfer kazandırır.

Maldivlerin en pahalı oteli, tatil köyü ve resortu hangisidir?
Maldivlerin en pahalı ve lüks oteli Gili Lankanfushi Maldives

Yeme & İçme: otelde, deniz ürünlerinden Asya mutfağına kadar çeşitli lezzetler sunan birkaç restoran bulunmaktadır. Ayrıca otelde, organik şaraplar ve el yapımı çikolatalar gibi özel mutfak deneyimleri de sunulmaktadır.

Wellness & spa: Gili Lankanfushi’nin Meera Spa’sı, okyanusun üzerine inşa edilmiş şık bir yapıda hizmet verir. Burada, doğal malzemelerle hazırlanan tedavilere ek olarak yoga ve meditasyon dersleri de sunulmaktadır.

Aktiviteler: Otel, dalış, şnorkelle yüzme, su sporları, yıldız gözlemi ve lokal ada turları gibi çeşitli aktiviteler sunar. Ayrıca, otelde bir su altı deneyim uzmanı bulunmaktadır, bu da denizaltı dünyasını daha yakından keşfetmek isteyenler için idealdir.

Sürdürülebilirlik: Gili Lankanfushi, sürdürülebilirlik konusunda ciddi taahhütleriyle bilinir. Atık azaltma, yerel toplulukla işbirliği, enerji ve su tasarrufu gibi çeşitli sürdürülebilir uygulamaları vardır. Ayrıca otel, deniz biyolojisi ve koruma konusunda da aktif çalışmalara katkıda bulunur.

Öne çıkanlar: Gili Lankanfushi’nin “No News, No Shoes” (Hiçbir Haber, Hiçbir Ayakkabı) felsefesi, misafirlere gerçekten rahatlamaları ve doğanın keyfini çıkarmaları için benzersiz bir ortam sunar. Ayrıca otel, özellikle özel bir özel butler hizmeti sunar.

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Magyar Română

Leave a Comment