Paris’te Türkçe Turlar

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Paris’te Türkçe Turlar

Paris’te Türkçe Turlar; Paris’i, Versay Sarayı’nı, Normandiya’nın balıkçı kasabalarını, Louvre ve Orsay müzelerini Türkçe dilinden lisanslı bir rehber eşliğinde size özel bir tur ile keşfetmek isterseniz bize aşağıdaki form vasıtası ile ulaşabilirsiniz Müsaitlik olması durumunda tur rehberlerimiz maksimum 24 saat içinde size dönüş yapacaktır.

(Paris’te uygun fiyatlı, iyi ve merkezi otel arıyorsanız buraya, Louvre ve Eyfel’e sıra beklemeden girmek için buraya, tur rehberi iseniz buraya, tıklayın).

Paris’te özel bir turun fiyatı ne kadardır?

Özel bir tur için özel bir tur rehberi ile anlaşmalısınız. Paris’te profesyonel bir tur rehberinin saatlik ücreti 60 € ila 90 € arasında değişmektedir. Bu fiyat dil, sezon, tur programı, tur süresi ve konukların sayısına bağlı olarak değişmektedir.

Kontakt Form;

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı
 

paris için türkçe konuşan rehberle özel şehir turu

Paris’te Türkçe Turlar | Örnek Tur Programları

1- Paris Şehir Turu (4 saat)

(Özel Araç İle) – Bu tur sırasında, Paris’te görülmesi gereken yerlerin bir çoğunu görebilirsiniz. Özel rehberiniz ile birlikte şehrin çeşitli ve birbirinden ilginç yerlerini panoramik olarak keşfedebilir, belli yerlerde kısa yürüyüşler yapabilir ya da fotoğraf molaları verebilirsiniz. Tur sırasında göreceğiniz yerlerden bazıları şunlardır; Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi (dışarıdan), Notre Dame Katedrali (dışarıdan), Zafer Takı, Şanzelize Bulvarı, Montmartre ve Sacre Coeur Bazilikası, Lüksemburg Bahçeleri, Concord Meydanı, Grand Palais, Les Invalides, Panteon, Petit Palais, Trocadero Semti, Moulin Rouge ve daha bir çok yer.

Paris'te ve Fransa'da Türkçe turlar

2- Paris Şehir Turu ve Louvre Müzesi Ziyareti (6-7 saat)

(İlk 4 saat özel araç İle) – Bu tur iki kısımdan oluşmaktadır; ilk 4 saatlik kısımda şehir turu, ardından öğle yemeği ve yaklaşık 3 saatlik Louvre müzesi ziyareti. Turun ilk kısmı özel araç ile tur şeklinde olacak ve sekiz saatin sonunda Louvre Müzesi’nin Avlusu’nda bitecektir. Şehir turu sırasında görülecek yerlerden bazıları şunlardır; Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi (dışarıdan), Notre Dame Katedrali (dışarıdan), Zafer Takı, Şanzelize Bulvarı, Montmartre ve Sacre Coeur Bazilikası, Lüksemburg Bahçeleri, Concord Meydanı, Grand Palais, Les Invalides, Panteon, Petit Palais, Trocadero Semti, Moulin Rouge ve daha bir çok yer. Louvre Müzesi’nde onlarca bölüm ve yüzbinlerce eser yer almaktadır. Bu özel turda müzenin sadece en değerli eserlerini görecek ve ilginç bilgiler edineceksiniz. Özel bir ilgi alanınız var ise ya da özellikle görmek istediğiniz eserler var ise özel rehberiniz o konuda da size yardımcı olacaktır.

Louvre Müzesi için özel turlar

3- Louvre Müzesi Turu (3 saat)

Bu tur için özel rehberiniz ile Louvre Müzesi’nin avlusunda buluşup, bilet sırası beklemeden içeri gireceksiniz. 380.000 eserin sergilendiği Louvre Müzesi’ndeki tüm eserleri gezmek normalde günlerinizi alabilir. Bu 3 saatlik turda, çok da yorulmadan müzenin en değerli eserleri görecek ve ilginç bilgiler öğrenerek keyifli bir tur yapacaksınız. Tur sırasında göreceğiniz eserlerden bazıları şunlardır; Hammurabi’nin Kanunları, Asur’un Kanatlı Lamassus Tanrısı,  Mısırlı Oturan Katip, Venus de Milo (Afrodit) Heykeli, Nike Zafer Tanrıçası, Uyuyan Hermafrodit heykelleri, Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa’sı, Botticelli, Ghirlandaio, Mantegna gibi İtalyan rönesans sanatçıların tabloları, Veronese’nin Cana Düğünü tablosu, J. L. Daviz, Delacroix, Ingres gibi neo klasik ve romantik dönem Fransız ressamların tabloları, III Napolyon’un eşyaları ve daha bir çok eser.

paris louvre müzesine türkçe özel tur

4- Paris Şehir Turu ve Versay Sarayı Ziyareti (8 saat)

(Özel araç ile) – Bu tam günlük özel turun ilk kısmında, özel araç ve rehber ile 4 saatlik Paris şehir turu yapacaksınız. Şehir turu sırasında şehri panoramik olarak görebileceksiniz ve aynı zamanda belli yerleri yürüyerek keşfedebilecek, fotoğraf molaları verebileceksiniz. Turun ardından öğle yemeğinizi istediğiniz bir yerde alabilirsiniz. Yemek sonrasında, 25 km mesafedeki ünlü Versay Sarayı’na gidilecektir. Özel rehberiniz sayesinde Versay Sarayı’na giriş için bilet sırası beklemeyecek ve hemen saraya girebileceksiniz. Sarayda göreceğniz yerlerden bazıları şunlardır; resmi daireler, Aynalı Oda, Kraliyet Daireleri, Büyük Savaşlar Salonu ve dünyanın bir çok sarayına örnek teşkil etmiş olan Versay Sarayı Bahçeleri.

pariste türkçe dilinde özel turlar

5- Versailles Ve Giverny Turu (8 saat)

(Özel araç ile) – Bu tam günlük özel turda ilk olarak ünlü Fransız empresyonist ressam Claude Monet’in 40 yıldan fazla yaşadığı Giverny Köyü’ne gidiyoruz. Önce dere kenarında yaşadığı evi ziyaret edecek , evin salonunu, stüdyosunu, mutfağını, yatak odasını ve Monet’nin kişisel Japon sanatı koleksiyonunu göreceğiz. Ardından sanatçının ünlü tablolarıda sıklıkla tasvir ettiği fantastik bahçede yürüyüşler yapacaak, sanatçının yaşamı, sanat anlayışı, esin kaynakları, eserleri ve resim tekniği gibi konular hakkında konuşacağız. Turumuzun ikinci kısmında ise Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Versay Sarayı ziyareti var. Saraya bilet sırası beklemeden girdikten sonra ziyarete açık olan muhteşem salonları ve kral dairelerini gezeceğiz. Son bölümde ise peysajı ile trend oluşturmuş olan dünyaca ünlü Versay Bahçeleri’ni gezeceğiz.

turkçe rehberle özel paris turu

6- Rouen, Giverny Ve Honfleur Turu (9 saat)

(Özel araç ile) – Bu tam günlük, özel rehberli turda ilk önce Paris’ten yaklaşık 1,5 saat mesafedeki Normandiya’nın ortaçağ kasabası Rouen’e gidiyoruz. Rouen’de eski şehri yürüyerek gezecek, Ortaçağ’dan kalma ahşap, geleneksel Normandiya evlerini görecek ve ardından Claude Monet’in ünlü bir tablosuna da konu olmuş Rouen Katedrali’ni ziyaret edeceğiz. Sonraki durağımız Normandiya’nın şirin liman kasabası Honfleur. 1800’lerde sanatçıların buluşma noktası olan Honfleur’un sokaklarını yürüyerek gezdikten sonra Fransa’nın en büyük ahşap kilisesini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinizi okyanus kenarındaki lokantalardan birinde alabilirsiniz. Turumuzun ikinci kısmında ise ünlü empresyonist ressam Claude Monet’in yaşadığı köy olan Giverny’yi evi ziyaret ediyoruz. Burada sanatçının evini, stüdyosunu ve sıklıkla resmettiği nilüfer çiçekli muhteşem Monet bahçelerini görebilirsiniz.

paristen türkçe rehberle norrmandiya turu

Paris’te Türkçe turlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki form vasıtasıyla bize ulaşabilirsiniz;

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Русский

Leave a Comment