Roma ve İtalya’da Türkçe Rehber

Last Updated on 5 June 2024 by TT

Roma ve İtalya’da Türkçe Rehber

Roma ve İtalya’da Türkçe rehber; İtalya’nın büyüleyici şehirleri Roma, Floransa, Venedik ve Napoli‘yi Türkçe konuşan profesyonel bir rehber eşliğinde keşfetmek için, aşağıdaki formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Roma’da profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri saatlik 40 € ile 70 € arasında değişen fiyatlarla sunulmaktadır. Arkadaşlarınızla veya ailenizle yapacağınız gezi ve iş seyahatleri için, hatta cruise gemisi turlarında Roma, Napoli ve Pompei gibi tarihi yerleri Türk rehber eşliğinde ziyaret edebilirsiniz. Roma şehir turu, Vatikan Müzesi gezisi veya Roma’dan günübirlik turlarla, özel araçla ve kişisel rehberinizle keşfedebilirsiniz. İsterseniz kendi gezi programınızı oluşturabilir, isterseniz de aşağıda önerilen tur programlarından yararlanabilirsiniz. Not; bu web sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmeti verilmemektedir.

Roma’da özel rehber için iletişim formu;

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı
 

Aşağıdaki giriş biletlerini rehberin uygun olduğu günler için almanız tavsiye olunur

roma türk rehber

Roma’da ve İtalya’da Türkçe Rehber | Örnek Tur Programları

1. GÜN / Roma Şehir Turu (Max 8 saat); (Tam gün sürecek olan bu yürüyüş turunu aynı gün içerisinde yapmanız zor ve yorucu olabilir bu yüzden iki ayrı güne yaymanızı tavsiye ederiz.) Yürüyerek ve gerekli yerlerde taksi kullanarak yapılacak bu turda görülebilecek yerlerden bazıları şunlardır; Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Navona Meydanı, Panteon, Campo di Fiori, Galeria Umberto Alışveriş Merkezi, Via del Corso, lüks İtalyan markalarının toplandığı Via Condotti, Vatikan ve San Pietro Bazilikası (dışarıdan), Kolezyum ve Forum Alanı (dışarıdan), Zincirli Kilise ve Michelangelo’nun ünlü Musa Heykeli, Caracalla Hamamları, Roma Hipodromu, Capitolin Tepesi, 1950’lerin ünlü Via Venetto Caddesi, Roma Tatili filmi ile ünlenen dünyanın ilk yalan makinesi Bocca Della Verita, Tiber Nehri, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel San Angelo.

romada özel türk rehberle şehir turu

2. GÜN / Vatikan + San Pietro ve Kolezyum (Max 8 saat); bu ziyaretin ulaşımını tercihinize göre özel araç veya taksi kullanarak yapabilirsiniz. Biletleriniz önceden alınacağı için hem Vatikan Müzeleri‘ne hem de Kolezyum’a uzun bilet kuyruklarında beklemeden girebileceksiniz. Vatikan ve Kolezyum Roma’da mutlaka görülmesi gereken, hatta mümkün ise profesyonel bir rehber ile gezilmesi gereken yerlerdir. Vatikan’da Sistin Şapeli, Vatikan Müzeleri’ndeki rönesans dönemine ait, özellikle Michelangelo ve Rafael‘in eserleri, Haritalar Odası mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bu turda Papa’nın konuşma yaptığı Saint Pietro Meydanı ile Katolik dünyanın en önemli katedrali olan San Pietro‘nun içini de rehber ile gezebileceksiniz. Öğle yemeği molasından sonra farklı bir bölgede yer alan Kolezyum Amfitiyatro’su içeriden ve dışarıdan gezilecektir. Bu arada Zafer Takı’nı ve Antik Forum alanını da (dışarıdan) görebileceksiniz.

romada türk rehberle vatikan müzeleri

3. GÜN / Floransa – Siena (Toskana) Turu (Max 12 saat); özel araç ve Türk rehber eşliğinde Roma’dan Floransa ve Pisa’ya gezi yapabilirsiniz. Yolculuk süresi gidiş için 3 saat, dönüş için de 3 saattir. Bu turda Tiber Nehri boyunca ve Toskana’nın güzel manzaraları eşliğinde önce Pisa ziyareti ardından da Floransa’ya ziyareti uygun olandır. Pisa’da Pisa Kulesi‘ne çıkabilir, Mucizeler meydanındaki Katedral ve diğer tarihi yapıları gezebilirsiniz. Floransa’da ise bir yürüyüş turu ile şehrin ortaçağ sokalarını gezdikten sonra Santa Maria del Fiore Katedrali, Arno nehri üstündeki ünlü Ponte Veccio‘da fotoğraf çekilebilirsiniz.

romada türkçe özel rehber

4. GÜN / Napoli – Pompei Gezisi (12 saat); özel araç ve Türkçe konuşan rehber eşliğinde Napoli ve Pompei için tek gidiş yolu 3 saat, dönüş de 3 saat sürmektedir. Güney İtalya’nın en büyük şehri olan Napoli’de Castel Nuovo, Castel Uovo, Palazzo Reale, Galeria Umberto gibi şehrin önemli eserlerini görebilir, Napoli’nin canlı sokaklarında alışveriş yapabilir, Margarita Pizza’yı dünyada ilk yapan pizza fırınında pizza yiyebilirsiniz. Ardından yarım saat mesafedeki, Pompei Antik Kenti‘ni yürüyek rehberle birlikte gezebilirsiniz.

romadan türkçe rehberle pompei

Diğer Tur Önerileri

  • Civitavecchia’dan Roma Şehir Turu (Cruise yolcuları için)
  • Tam Günlük, Roma’dan Pisa ve Lucca Turu
  • Tam Günlük, Roma’dan Pompei, Sorrento, Amalfi Turu
  • Tam Günlük, Roma’dan Etrüsk Mirası ve Tarquinia Turu

italyada türk rehberle özel tur

Roma ya da Floransa’yı, İtalya’da yaşayan bir Türk rehberle gezmek isterseniz bize yazın!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment