Roma’da Türkçe Özel Turlar

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Roma’da Türkçe Özel Turlar

Roma’da Türkçe Özel Turlar; Roma’yı size özel bir turla keşfetmek isterseniz, fiyatlar ve detaylar için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Roma’da profesyonel rehberlik saat ücreti 50 € – 75 € arasında değişmektedir. Roma’yı İtalya’da yaşayan özel bir rehber ile birlikte, hatta özel bir araç ve şoför eşliğinde keşfetmeyi düşündünüz mü? Cevabınız evet ise, bireysel olarak veya grubunuzla birlikte aşağıdaki özel turları gerçekleştirebilirsiniz; “Roma şehir turu, Vatikan Müzeleri ve Kolezyum turu, günübirlik Napoli – Pompei turu ve yürüyüş turları”. Bu turlar sırasında diğer kalabalık turlarda olduğu gibi birisini beklemek zorunda kalmayacaksınız. Özel rehberiniz sadece sorularınızı yanıtlayacak ve Covid-19 riskinden uzak olacaksınız.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

Roma'da türk rehberle özel tur

Roma’da Türkçe Özel Turlar

Aşağıdaki turlar örnek olarak verilmiştir. Rehberinizin tur önerilerini de dikkate alabilirsiniz.

1- VATİKAN MÜZESİ, KOLEZYUM, ROMA FORUMU (Türkçe özel tur / 7 saat)

Bu tur “Roma’da Türkçe Özel Turlar” listesinin en favori turudur. Sebebi ise Roma’da rehberle gezilmesi tavsiye edilen, birbirinden uzak iki önemli yeri kapsıyor olması. Turu özel ve lisanslı bir rehber eşliğinde yapacağınız için hem Vatikan’a hem de Kolezyum’a bilet sırası beklemeden girebileceksiniz. Tur sırasında Vatikan Müzeleri’ndeki önemli başyapıtları, Michelangelo, Rafael, Caravaggiao gibi rönesans sanat ustalarının en önemli tabloları ile fresklerini görebileceksiniz. Sistine Şapeli, Papa’nın konuşmasını yaptığı Saint Pietro Meydanı ve Aziz Petrus Bazilikası da gezilecek yerler arasındadır. Turun ikinci kısmında ise Kolezyum amfitiyatrosu, Konstantin Zafer Takı ve Roma Forum alanı gezilecektir. Kolezyum şehrin farklı bir bölgesinde bulunduğu için aradaki mesafe taksi veya metro ile alınabilir. (Bu tur özelleştirilebilir).

özel vatikan müzeleri turu

2- KLASİK ŞEHİR TURU ve VATİKAN MÜZELERİ (Türkçe özel tur / 7 saat)

Bu tur panoramik bir şehir turu, yürüyüş turu ve müze ziyaretlerinden oluşuyor. Tur boyunca Roma’da görülmesi  gereken en önemli yerlerini görebilir, Vatikan Müzeleri‘nin yanında Sistine Şapeli’ni de gezebilirsiniz. Lisanslı ve özel rehberiniz ile giriş yaptığınız için uzun bilet kuyruğunda beklemeyeceksiniz. Bu tur sırasında göreceğiniz diğer yerlerden bazıları şunlardır; Aziz Petrus Bazilikası, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Kolezyum, Konstantin Zafer Takı, Piazza Navona ve Panteon, Piazza Venezia ve Victor Emmanuel Anıtı, Via del Corso, Santa Maria Maggiore Bazilikası, Palatin Tepesi, Sant’Angelo Kalesi, Caracalla Hamamları ve daha bir çok yer. Bu tur özel araç ile veya gereken yerlerde taksi kullanılarak yapılabilir. Görülecek yerlerin bir kısmı panoramik olarak bir kısmı da yürüyerek görülecektir. (Bu tur özelleştirilebilir).

Roma'da özel araç ve şoförle şehir turu

3- KOLEZYUM, ROMA FORUM ALANI VE ZİNCİRLİ KİLİSE (Türkçe özel tur / 4 saat)

Bu tur, birinci turda içini ziyaret edemediğiniz bazı yerleri ziyaret ederek tamamlama turudur. İlk olarak, bilet sırası beklemeden Kolezyum‘a girecek ardından ünlü Roma Forum alanını ziyaret edeceksiniz. Son durak ise Roma’nın en önemli kiliselerinden biri olan Zincirli Kilise (San Pietro in Vincoli). Burada Michelangelo‘nun baş döndürücü Musa’nın Hükmü heykeli ile Aziz Petrus’un tutsaklığı sırasında kullanılan zincirleri görebilirsiniz.  Bu tur yürüyerek yapılacaktır. (Bu tur özelleştirilebilir).

roma'da özel turlar; kolezyum ve roma forumu turları

4- VATİKAN MÜZESİ, SİSTİN ŞAPELİ ve AZİZ PETRUS BAZİLİKASI (Türkçe özel tur / 4 saat)

Bu turda, Vatikan Müzeleri’ne, özel rehberiniz sayesinde bilet sırası beklemeden hızlıca girebileceksiniz. Rehberiniz binlerce eser arasından en önemlilerini size tanıtacağı için çok yorulmayacak, zamanınızı verimli değerlendireceksiniz.  Ayrıca Sistine Şapeli‘nin Michelangelo tarafından yapılmış olan dünyaca ünlü Adem’in Yaratılışı freski, Haritalar Galerisi, Rafael Odaları, Mısır Müzesi, Papa’ların taçları, Heykeller Odası gibi önemli bölümleri göreceksiniz. Turun ikinci kısmında ise Papaların vaaz verdiği Aziz Petrus Meydanı ile Aziz Petrus Bazilikası‘nın içi gezilecektir. (Bu tur özelleştirilebilir).

Roma'da rehberli özel turlar; sistine şapeli ve vatikan müzesi

5- POMPEİ & NAPOLİ (veya Amalfi / Positano) TURU (Türkçe özel tur / 12 saat)

Roma’dan biraz dışarı çıkmak istiyorsanız 2,5 saat (289 km) mesafedeki Napoli şehri ve yakınındaki Pompei Antik şehrine günübirlik bir gezi yapabilirsiniz. Bu turda dünyanın en iyi korunmuş antik Roma şehri olan Pompeii’nin sokaklarında 1,5 saatlik bir yürüyüş ile tarihe gerçekçi bir yolculuk yapacaksınız. Turun kalan kısmında dilerseniz Napoli şehrini veya dilerseniz İtalya’nın en güzel sayfiye yerlerinin bulunduğu Amalfi kıyılarını gezebilirsiniz. Bu tur özel rehber, özel araç ve özel şoför eşliğinde gerçekleştirilecektir. (Bu tur özelleştirilebilir).

romadan napoli, pompei, amalfi ve positano'ya özel tur

Roma’da özel turlar; tur fiyatları

Roma’da kısıtlı sayıda Türkçe dilinden lisanslı rehber vardır. Roma ve Lazzio bölgesinde, daha önce mevcut olan, yasalarca belirlenmiş asgari rehberlik ücreti uygulaması kaldırılmıştır, her tur rehberinin kendisinin belirlediği bir rehberlik servis ücreti vardır. Bu ücret 2 saat, 4 saat (yarım gün) veya 7,8 saat (tam gün) için farklılık gösterir. Ayrıca pazar günleri için de ilave bir ücret eklenebilir. Roma’da yarım günlük rehberlik ücretleri 100 ile 200 € arasında, tam günlük rehberlik ücretleri ise 180 € ile 380 € arasında değişir. Kişi sayısına göre fiyatlar değişkenli gösterebilir.

Roma’da özel turlar; araç ve rehberlik ücretleri

Roma’da şehir turunu özel araç ile veya şöför-rehber ile yapabilirsiniz. Bu durumda araç ve şoför maliyetini rehberlik ücretinin üzerine ilave etmelisiniz. Araç ve şoför fiyatları kullanacağınız aracın markasına, modeline ve süresine bağlı olarak değişir. Bunun için lütfen fiyat isteyiniz.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Русский

Leave a Comment