Paris City Pass Card

Last Updated on 30 April 2022 by TT

Paris ucuza nasıl gezilir?

Paris Pass City Card fiyatlarını görün

Paris sadece Fransa’nın değil dünyanın en pahalı şehirlerinden biridir. Paris’e gezmek için gittiyseniz masraflarınız tahmininizin ve bütçenizin çok üzerine çıkabilir. Paris’te görülmesi gereken çok yer var ve gerek yeme içme, gerek konaklama ve gerekse giriş ücreti fiyatları Avrupa’nın bir çok şehrine kıyasla oldukça yüksek. Paris’in olmazsa olmazları arasında “Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi’ne çıkış, Seine Nehri’nde tekne turu ve Orsay Müzesi ilk sırada geliyor. Zaman ve bütçenize bağlı olarak ikincil tavsiyelerimiz arasında Versailles Sarayı ile Moulen Rouge veya Lido de Paris gibi kabareleri de sayabiliriz.

Havalimanından merkeze ulaşım

Bütçe hesabı yapıyorsanız hesaba havalimanından başlamanız gerekiyor. Çünkü Paris’in her iki havalimanı da merkeze yakın değil ve taksi ücreti Charles de Gaulle (CDG) ve Orly Havalimanları için günün saatine ve şehrin gideceğiniz yerine bağlı olarak 40-65 € arasında değişiyor. Alternatif olarak CDG’den 9.75 € karşılığında tren (RER) ile veya 16 €’ya shuttle otobüsler ile gidebilirsiniz. Orly Havalimanı’n’dan ise 8 € karşılığı Orlybus otobüs servisi ile en yakın metro durağı olan Denfert – Rochereau’ya ulaşabiliyorsunuz.

Şehir içi ulaşım alternatifleri

“T+ Tickets” Metro Kartı

Paris’te gezilecek bu yerlerin yanında toplu taşıma kullansanız da ulaşım da oldukça maliyetlidir. Bunun için en iyi seçenek tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olan ve turistik bölgelerin çoğunu (Zone 1 ve Zone 2) kapsayan 10’luk “T+ Tickets” ulaşım kartı almanız. Bu kartı metro duraklarından alabiliyorsunuz. Bu şekilde yaklaşık (18 € yerine 14.80 €) % 20 kadar tasarruf edebilirsiniz.  Bu bileti turistik bölgelerin çoğunu kapsayan Zone 1 ve Zone 2 bölgeleri içinde kullanabilirsiniz.

Navigo Découverte haftalık ulaşım kartı

Navigo Découverte Card, 1 haftalık toplu ulaşım kartıdır ve Pazartesi “00:00’dan Pazar 23:59:59’a dek” geçerlidir. Navigo kart ile Paris’te şehir içi ulaşımınızı oldukça ucuza maledebileceğiniz gibi Versay, Disneyland ve Charles de Gaulle ve Orly Havalimanı’na da ücretsiz gidip gelebilirsiniz. Navigo Card’ın 5 € kart ücreti var ve bunun üzerine haftalık 22.80 € yüklemeniz gerekir.

Paris City Pass Card

Eğer Paris’i doyasıya gezmek ister, girip çıkmadığım yer kalmasın derseniz, o zaman “Paris Pass” kartı sizin için oldukça avantajlı olabilir. Bu kartı kaç günlük satın alırsanız, o gün içerisinde size ücretsiz sınırsız ve ücretsiz toplu taşıma yanında bir çok müzeye ücretsiz veya indirimli giriş imkanı veriyor.

“Paris City Pass Kartı” ile elde edeceğiniz avantajlardan bazıları aşağıdadır. Avantajlar listesinin içeriiği değişebilir, satın almadan önce kontrol ediniz.

  • 60’tan fazla müze ve turistik yere ücretsiz hızlı giriş (Louvre, Orsay Müzesi, Rodin Müzesi, Picasso Müzesi, Saint Chapelle Kraliyet Şapeli..)
  • Paris içinde sınırsız ve ücretsiz metro, otobüs ve tren ulaşımı
  • Seine Nehri Gezisi
  • Özel indirimler
  • Paris haritası

Leave a Comment