Biletat e Disneyland Paris

Last Updated on 5 Prill 2024 by TT

Biletat e Disneyland Paris

Biletat e Disneyland Paris; (Bileta speciale për të hyrë pa pritur në radhë). Disneyland Paris është një park argëtimi i vendosur në lagjen Chessy, 32 km nga Parisi. Ka dy parqe tematike të veçanta, hotele, mundësi për blerje dhe ngrënie dhe një fushë golfi. I pari dhe origjinali nga dy parqet tematike është Disneyland Park i cili u hap në 1992.

Paris Disneyland (eurodisney) için giriş bileti fiyatı

Shmangni radhët e gjata për bileta!

Disneyland Paris është parku më i madh tematik në Evropë dhe ka radhë të gjata në biletat, veçanërisht gjatë sezoneve të larta. Ju mund ta blini biletën tuaj të sigurt këtu për të hyrë shpejt pa pritur.

KONTROLLO DISPONUESHMËRIA E BILETËS SË DISNEYLAND 

Tjetri është Walt Disney Studios Park, i cili u hap në vitin 2002. Disneyland Paris është parku argëtues më i vizituar në botë me 320 milionë vizitorë në 25 vjet . Disneyland Paris (Eurodisney) është një nga dy parqet më të mëdha në botë jashtë SHBA.

Disneyland Paris günlük giriş bilet ücreti

Bileta e hyrjes së shpejtë dhe çmimi për Disneyland Paris, 2024

isneyland Paris bileti ve giriş fiyatları

Ditët dhe orët e hapjes për Disneyland Paris

  • Disneyland Park Paris: nga ora 10:00 deri në 18:00-23:00
  • Walt Disney Studios Park Paris: nga ora 10:00 deri në 18:00-21:00
  • Extra Magic Timeë: 08:30-09:30

Vërejtje;

  1. Orari i mbylljes mund të zgjasë deri në 19:00, 19:30, 20:00, 21:00 dhe 23:00 në muaj dhe ditë të caktuara. Ju mund të gjeni informacionin më të përditësuar të kohës në faqen zyrtare të Disneyland Paris.
  2. Aplikacioni Extra Magic Time është për ata që qëndrojnë në hotele brenda Disneyland ose për mbajtësit e kartave vjetore.

Disneyland Paris açılış kapanış günleri ve saatleri

Në cilin muaj është bileta më e lirë për në Disneyland Paris (Eurodisney)?

Ndonjëherë agjencitë e udhëtimit dhe shitësit në internet kanë çmime më të lira se çmimet në zyrat e biletave në Disneyland. Pritja në linjat e gjata të biletave me fëmijët është një problem tjetër. Ju mund të kontrolloni çmimet duke klikuar lidhjet e mësipërme për çmimet më të mira. Ditët e javës në janar, fillim shkurt, mars dhe nëntor janë muajt më të lirë të dimrit për të qëndruar në hotelet e Disney. Çmimet e akomodimit janë më të shtrenjta në muajt e verës, në maj, qershor dhe shtator. Periudhat më të ngarkuara dhe më të mbushura me njerëz të Disneyland Paris janë tetori, Krishtlindjet, nata e Vitit të Ri, Pashkët, korriku, gushti dhe çdo fundjavë.

Disneyland Paris için en ucuz ve en iyi bilet fiyatları

Si të shkoni në Disneyland nga Parisi?

Mënyra më e shpejtë dhe më e lehtë për të shkuar nga Parisi në Disneyland® Paris është të merrni trenin RER A nga Stacioni i Kombit, i cili zgjat afërsisht 40 minuta. Stacioni ku duhet të zbrisni është Marne-la-Vallée Chessy. Ky stacion është afër portës hyrëse të fshatit Disney. Çmimi i biletës së trenit është rreth 12 € për një drejtim. Si një alternativë ndaj trenit, mund të konsideroni edhe shërbimet e mëposhtme të transportit;

Paris'ten Disneyland'a nasıl gidilir, RER treni, en yakın metro durağı, shuttle
Shërbim Express Shuttle nga Parisi
———————————————————-

 

This post is also available in: Türkçe English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment