Biletat dhe Turat në Dubai

Last Updated on 26 Dhjetor 2023 by TT

Biletat dhe Turat në Dubai

Cilat bileta dhe tura duhet të blihen në Dubai? Çdo vit, pothuajse 14 milionë turistë vizitojnë Dubai, një qytet që pothuajse çdo vit njofton botën për një atraksion të ri turistik. Kjo përfshin ndërtesën më të lartë në botë, qendrën më të madhe të brendshme të skive, rrëshqitësen më të gjatë të ujit, parkun më të madh të luleve dhe kornizën më të madhe, të gjitha të planifikuara strategjikisht për të tërhequr më shumë turistë në Dubai. Edhe pse nuk është e mundur të vizitosh të gjitha këto vende duke u bashkuar vetëm me një tur, mund të marrësh një pasqyrë të qytetit duke u bashkuar me një tur të qytetit. Më pas mund të blini biletat e hyrjes për secilën prej tyre individualisht.

Dubai'de çölde safari turu ve fiyatı
Mund të hipni edhe mbi një deve gjatë një turi safari.

Tura të Rekomanduara në Dubai, 2024

Individualisht ose në grupe, duke u bashkuar në një nga turat e mëposhtme, mund të përjetoni shumë përvoja të ndryshme në Dubai.

  1. Tur safari në shkretëtirë
  2. Tur i qytetit “hipni dhe lëshohuni”
  3. Tur nga Dubai për në Abu Dhabi
  4. Tura me jaht dhe varkë (me mëngjes, barbeku, drekë ose darkë)
  5. Tur me varkë me shpejtësi
Dubai'den günübirlik Abu Dabi turu ve fiyatı
Mund të merrni një tur njëditësh nga Dubai për në Abu Dhabi

Biletat e Rekomanduara në Dubai

Çmimet e biletave të hyrjes më poshtë janë ose të njëjta si çmimet në sportelet e bileta ose mund të kenë një tarifë shërbimi të vogël të shtuar. Lidhjet do t’ju drejtojnë te portali më i sigurt online i biletave në botë. Duke blerë biletën tuaj të hyrjes online me parapri, jo vetëm shmangni radhët e gjata të biletave por edhe eliminoni rrezikun e mbarimit të biletave. Mund të hyni shpejt pa pritur me kodin QR të dërguar në telefonin tuaj celular.

Burç Halife giriş bileti ve fiyatı
Me një biletë kombinuese, mund të hyni edhe në Akuariumin së bashku me Burj Khalifa.

Bileta e Hyrjes e Shpejtë Burj Khalifa dhe Çmimi

Problemi më i madh për të hyrë në Burj Khalifa është të mos gjeni një biletë për ditën ose datën e dëshiruar. Gjithashtu, biletat e blera në fund të minutës në sportel mund të jenë më të shtrenjta. Prandaj, të rezervoni biletën tuaj me parapri do të ishte zgjedhja më e mençur; biletë hyrje për katin 124 dhe 125 (çmimi 43 €), biletë hyrje për katin 148 (çmimi 138 €), biletë hyrje kombinuese (çmimi 61 €).

Bileta e Hyrjes për Akuariumin e Dubai-t dhe Çmimi

E vendosur në tre kate të Dubai Mall, Akuariumi dhe Kopshti nënujor i Dubai-t është një ndër akuariumet më të mëdha të brendshme në botë. Ai strehon mbi 33,000 kafshë deti, përfshirë 300 peshkaqenë. Mund të blini biletat tuaja të hyrjes “nga këtu (çmimi 37 €)” dhe të hyni shpejt pa pritur.

Bileta e Hyrjes Miracle Garden dhe Çmimi

Burası dünyanın en büyük doğal çiçek bahçesidir ve Dubailand içinde yer alır. 50 milyon çiçek, 250 milyon bitkiye ev sahipliği yapar. Bilet sırası beklemeden girmek için buradan biletinizi “buradan (fiyat 19 €)” satın alabilirsiniz.

Bileta e Hyrjes e Shpejtë Dubai Frame dhe Çmimi

Dëshironi të ngjiteni në kornizën më të madhe në botë, e cila është 150 metra e lartë? E vendosur brenda Zabeel Park, kjo platformë vëzhgimi fitoi çmimin për dizajnin më të mirë në botë në vitin 2018. Për të hyrë pa pritur, mund të merrni biletën tuaj këtu (çmimi 30 €).

Bileta e Hyrjes Ski Dubai dhe Çmimi

Dëshironi të luani me topa bore ose të bëni ski në Dubai? Po, është e mundur, madje edhe në mes të verës. Mund të rezervoni vendin tuaj “nga këtu (çmimi 55 €)” në Ski Dubai që ndodhet në qendër të Dubai-t dhe të përjetoni këtë kënaqësi unike.

Bileta e Hyrjes Dubai Aquaventure Waterpark dhe Çmimi

Në parkun e ujit më të madh në botë, mund të gjeni një zip line, shfrytëzuesit më të mëdhenj të ujit në botë, akuariume unike dhe shumë aktivitete të tjera. Të gjitha këto ndodhen brenda Hotelit Atlantis në Ishullin e Palmas, i cili është hoteli më luksoz në Dubai. Nëse nuk dëshironi të prisni në radhë në sportel, mund të blini biletën tuaj “nga këtu (çmimi 74 €)” me siguri dhe të hyni shpejt me kodin QR të dërguar në telefonin tuaj celular.

çmimi për mëngjes ose darkë nga turneu me mega jahte Dubai Marina
Çmimet e Biletave dhe Turave në Dubai

This post is also available in: Türkçe English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment