Turne Safari në Shkretëtirë 4×4 në Dubai

Last Updated on 27 Dhjetor 2023 by TT

Turne safari në shkretëtirë 4×4 në Dubai

Safari në shkretëtirë me 4×4 në Dubai; (Kliko për të parë çmimet e safari); një nga aktivitetet më të këndshme ndër gjërat për të bërë në Dubai është përvoja e një safari në shkretëtirë me automjete me katër rrota. Turët e safari në shkretëtirë nuk përbëhen vetëm nga safari, por përfshijnë gjithashtu aktivitete shtesë tërheqëse si safari-barbekyu + kalërim deve në një kamp në shkretëtirë, safari me shfletim në rërë, ose safari me motorra me katër rrota. Këto aktivitete shpesh ofrohen si paketë. Sigurisht, pjesa më emocionuese e këtyre tureve është kalimi nëpër kodrat e nxehta të shkretëtirës në xhipet 4×4 me ajër të kondicionuar. Këto udhëtime kryhen nga shoferë të posaçëm të licencuar që janë të trajnuar në këtë fushë.

dubai'de jeeplerle 4x4 çölde safari ve deve turu

Çmimet më të mira për safari në shkretëtirë me 4×4 në Dubai

Mos i humbisni edhe këto turne dhe bileta!

  1. Turne me varkë të shpejtë dhe mega jahte
  2. Kaloni linjën për në Burj Khalifa
  3. Turneu ditor i Abu Dhabi
  4. Biletë Burj Khalifa dhe Aquarium Combi

Orët e turneut dhe kohëzgjatja e turneve safari

Shkretëtira ku u zhvillua safari është rreth 1 orë larg qendrës së qytetit të Dubait dhe i gjithë programi zgjat rreth 7 orë. Udhëtimet zakonisht fillojnë pasdite, por ka ende disa veprime në mëngjes. Nëse nuk dëshironi të bashkoheni në kamp, ​​ka edhe programe turne më të shkurtra si 3-4 orë.

dubai çölde yemekli safari turu

Çfarë duhet të bëni gjatë një safari në shkretëtirë?

Këto turne safari kryhen me një shofer profesionist me patentë speciale. Në varësi të programit që zgjidhni, kohëzgjatja e turneut varion nga 3.5 deri në 7 orë, nga të cilat rreth 1 ose 2 orë do të shpenzoni duke vozitur në duna, sigurisht që do të keni edhe mundësinë të bëni foto të mahnitshme dhe të ecni zbathur. në rërë. Ju gjithashtu mund të bëni fotografi me njerëz të shkretëtirës që jetojnë në shkretëtirë dhe tradicionalisht gjuajnë me skifterë.

A është i sigurt safari dhe udhëtimi me deve?

Do të hipni në deve gjatë perëndimit të diellit dhe dunat e rërës dhe horizonti do të kthehen në një ngjyrë unike zjarri.

dubai'de çöl safarisi turu güvenli midir?

Ky është gjithashtu momenti më i mirë për shkrepje fotografike madhështore. Më pas, kur të fillojë të errësohet, do të shkojmë në kampingun tonë në shkretëtirë. Ka shumë kampe të tilla në shkretëtirën në Dubai, disa janë modeste dhe më të lira dhe disa janë më luksoze. Në këto kampe, ju gjithashtu mund të hani darkën tuaj në Barbecue, ose të uleni në jastëkë në tokë dhe të shikoni një shfaqje të kërcimit të barkut.

dubaide 4x4 safari turları

This post is also available in: Türkçe English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment