Dubai 4×4 Çölde Safari Turu

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Dubai 4×4 Çölde Safari Turu

Dubai 4×4 Çöl Safari Turu (safari fiyatlarını görmek için tıklayın); Dubai’de gezilecek yerler ve yapılacaklar arasında en keyifli aktivitelerden biri çölün kızıl kum tepeleri arasında dört çeker araçlarla safari yapmaktır. Çölde safari turları sadece safariden oluşmuyor, içinde bazı ilginç ilave aktivitelerle birlikte paket halinde sunuluyor. Elbette bu turların en keyifli tarafı 4×4 jeepler ile çölün kızgın tepeleri arasında inip çıkmak. Bu sürüş alanında eğitim almış özel lisanslı sürücüler tarafından yapılıyor. Aşağıda farklı tur paketi seçeneklerini inceleyebilirsiniz;

  1. Dubai 4×4 Çölde Safari Turu + Kamp, Barbekü ve Deveye Biniş
  2. Dubai 4×4 Çölde Safari Turu + Kamp, Barbekü, Deveye Biniş, Kum Sörfü
  3. Dubai’de Çöl Safarisi Turu + Kamp, Barbekü, Deveye Biniş, ATV

Dubai’de bu turları ve biletleri kaçırmayın

dubai'de jeeplerle 4x4 çölde safari ve deve turu
Dubai’de 4×4 safari turları özel eğitimli şöförler tarafından yapılıyor

Çölde safari yapmak güvenli midir?

Yıllardır bu bu araçları kullanan lisanslı şöförler bu konuda uzmanlaşmıştır ve herhangi bir tehlike söz konusu olmuyor, sadece bel fıtığı sorunu olanlar için sıkıntı yaratabilir, araçlar her ne kadar süspansiyonlu olsa da iniş ve çıkışlarda fıtığınız varsa daha kötüleşebilir. Belki ani iniş çıkış yapmamasını istemeniz ve aracın ortasında oturmanız riski azaltabilir. Turun safari kısmı 1,5 saat kadar sürüyor, bu sırada kum tepeleri üzerinde molalar verebilirsiniz, çölde çıplak ayakla yürüyebilirsiniz ve gün batımında gerçekten muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca çöl insanları ile ve bir gelenek olan avcı atmaca kuşları ile fotoğraf çekilebilirsiniz.

dubai'de çöl safarisi turu güvenli midir?

Dubai’de çölde 4×4 safari turu ve fiyatlar

Bu turlardaki ilginç bir aktivite de çölde develere binmektir, tabii ki binmek isterseniz. Deve üzerinde, kum tepeleri arasında kısa bir gezi yapmak insanın hayatında ancak bir kez yapabileceği bir şey olsa gerek. Ardından akşam oluyor, kumlar ve ufuk kıpkırmızı bir renge bürünüyor, işte bu eşşiz an mutlaka fotoğraflanmalı. Hava kararmaya başlarken de akşam yemeği için çölde kurulmuş olan bir kamp yerine gidiyorsunuz ya da dilerseniz şehre dönebilirsiniz.

dubai çölde yemekli safari turu
Çölde 4×4 safari turu; bir kamp yeri

Çölde kamp çadırı ve barbekü

Çölde safari sonrası hizmet veren bir çok kamp yeri var, aslında hepsi birbirine benzemiyor. Aralarında çok lüks olanlar olduğu gibi, standart / vasat tesisler de mevcut. Artık bu aldığınız tura ve verdiğiniz ücrete bağlı. Bu kamplarda, çölde bir gece yaşama şansına sahip oluyorsunuz, elbette bunlar pek de filmlerde gördüğümüz otantik bedevi çadırları gibi değiller, büyük ve turistikler. Fakat burada dinleniyor, yiyip içiyor ve çıkan dansözü izliyorsunuz, bu da keyifli. Fakat kötü bir kamp yerine getirilmiş iseniz çok da keyif almayabilirsiniz. Ve akşam saat 10 olmadan da dönüş için tekrar aracınıza biniyorsunuz. Safarinin yapıldığı çöller Dubai merkeze yaklaşık 1 saat mesafede ve gidiş dönüş yol dahil tüm program yaklaşık 6-7 saat sürüyor. Turlar genellikle öğleden sonra başlıyor fakat sabah turları da mevcut. Eğer kamp kısmına katılmak istemezseniz 3-4 saatte de bitirebilirsiniz.

dubaide 4x4 safari turları
dubaide 4×4 safari turları özel araçlarla da yapılabilir

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Albanian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment