Dubai’de Türkçe Turlar

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Dubai’de Türkçe Turlar

Dubai’de Türkçe Turlar; Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai ile Abu Dhabi, Sharjah gibi emirliklerinde size özel Türkçe konuşan lisanslı bir rehber ile şehir turu yapmak ve gezmek isterseniz bize aşağıdaki form vasıtası ile ulaşabilirsiniz. Arkadaş veya aile grubunuzla, gezi veya iş amaçlı seyahatlerinizde Dubai’yi Türk bir rehber veya tercüman ile gezebilirsiniz. Dubai şehir turu, çölde 4×4 safari turu, Burj Halife biletleri, Dubai’den günübirlik Abu Dabi gezisi ve havalimanı transferleriniz için lütfen bize detaylı bilgilerinizi iletiniz. Özel araç ve rehber ile yapılan tur fiyatları kişi sayısına, turun süresine, sezona ve program içeriğine göre değişmektedir.

Grup turlarına katılın;

Alternatif olarak İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi belli dillerde düzenlenen grup turlarından birine katılabilirsiniz. Hatta dünyanın en güvenilir online satış sitesi olan getyourguide’dan grup olarak bilet ve hizmet satın alabilirsiniz;

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Örnek tur programlarını aşağıda görebilirsiniz;

dubai'de türk rehberle özel şehir turu

Dubai’de Türkçe Turlar | Örnek Tur Programları

1- Dubai Şehir Turu 1 (8 saat)

(Özel araç, şoför ve rehber ile) –  Bu turda Dubai’de görülmesi gereken yerlerin çoğunu görebileceksiniz. Özel rehberiniz ve şoförünüzle şehirdeki çeşitli mahalleleri ve ilginç noktaları keşfetme fırsatına sahip olacaksınız. Tur sırasında şehri panoramik olarak görebilir, belirli yerlerde fotoğraf molaları verebilir veya kısa yürüyüşlerle belirli bölgeleri daha yakından keşfedebilirsiniz; Dubai’nin ilk kurulduğu yer olan Eski Dubai’de (Bastakia) yürüyüş molası vereceğiz. Burada geleneksel Arap evlerini görebilir ve evlerden birinin avlusunda çayınızı yudumlayabilirsiniz. İlginizi çekiyorsa, tarihi Al Fahidi Kalesi’nde bulunan Dubai Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Daha sonra Al Khor Halici’ni (Bur Dubai’den Deira bölgesine) geleneksel abra tekneleriyle geçeceğiz. Bir sonraki durağımız Dubai’nin tarihi ve geleneksel çarşıları olacak. Burada Baharat Çarşısı (Spice Souk) ve Altın Pazarı’nda (Gold Souk) alışveriş yapabilir ya da sadece gezebilirsiniz. Öğle yemeği molasının ardından şehrin modern bölümünü göreceksiniz. Bu bölümde göreceğiniz yerler; Şeyh Zayed Bulvarı, Jumeirah Plajı, Burj Al Arab “7 yıldızlı otel”, Dubai Mall “dünyanın en büyük alışveriş merkezi”, Dubai Akvaryumu (dışarıdan görülecektir) ve dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa. Tur bitiminde vaktiniz olursa “Dubai Fountain” gösterisini de izleyebilirsiniz.

dubai'de turk rehberle özel şehir turları

2- Dubai Şehir Turu 2 (8 saat)

(Özel araç, şoför ve rehber ile) – Bu tur sırasında, ilk günkü turda görülmeyen ancak görülmesi gereken yerlerin geri kalanını göreceksiniz. 150 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük iskelesi olan “Dubai Frame” i ziyaret ederek tur turumuza başlayacağız ve daha sonra Zabeel Parkı ve Şeyh Makdum Sarayı’nı gezeceğiz. Tur sırasında görülmesi gereken diğer yerler; Jumeirah Camii, Souk Medina Jumeirah, ünlü Palmiye Adası ve Atlantis Oteli, Dubai’nin en yüksek rezidanslarının toplandığı Dubai Marina, Arap Yarımadası’nın en büyük kapalı kayak merkezi olan Ski Dubai (dışarıdan görülebilir ancak isterseniz bir bilet satın alarak girin) ve dünyanın eşsiz bir çiçek bahçesi olan Miracle Garden.

dubaide turkçe şehir turu

3- Çölde 4×4 Safari Turu ve Deveye Biniş (4 saat)

(Özel araç ve şoför ile) – Bu tur 4×4 Land Cruiser araçlar ile yapılmaktadır. Turları tur rehberli değil, özel safari lisanslı şoför rehberler tarafından yapılmaktadır. Turlar kaldığınız otelden başlayıp yine otelinizde bitecektir. Yaklaşık 1 saat süren yolculuktan sonra çölde hem keyifli hem de heyecanlı bir safari turu yapacaksınız. Çölün kırmızı renkli kumları üzerinde çıplak ayakla yürüyebilir, kum tepeleri arasında eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Dubai’de bir gelenek olan avcı şahinler ile birlikte ve çölde deveye binerken resimler çekilebilirsiniz.

dubaide turk rehberle 4x4 çölde safari turları

4- Çölde 4×4 Safari Turu, Deveye Biniş ve Al Khayma Kampı’nda Barbekü (6 saat)

(Özel araç ve şoför ile) – Bu tur, otelinizden veya şehrin istenen bir noktasından başlayacaktır. Tur, öğleden sonra saat 15.00 civarında başlayacak ve şehirde istediğiniz noktada sona erecektir. Araç muhtemelen şoför dahil 8 kişilik bir Toyota Land Cruiser olacaktır. Tur, safari turları için özel bir lisansa sahip İngilizce konuşan bir sürücü rehberi tarafından yürütülecektir. 45 dakikalık sürüşün ardından çöle girmeden önce 15 dakikalık tuvalet molası verip aracımızın lastiklerini indireceğiz. Fantastik kum tepeleri arasında çölde yaklaşık 2 saat safari gezisi yapacaksınız. Tur sırasında vücudunuzdaki negatif elektrikten kurtulmak için fotoğraf molaları verebilir ve kum üzerinde çıplak ayakla yürüyebilirsiniz. Kum tepeleri akşamları kırmızıya döner ve muhteşem manzaralar yaratır. Bu, kişisel fotoğraflarınızı çekmek için mükemmel bir fırsat olacaktır. Bu kumullar arasında deveye binerek de çok özel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Saat 18.00 civarında, çölde bulunan kamplardan birine transfer edileceksiniz. Burada dilediğiniz gibi yiyip içecek, oryantal şov izleyecek ve çölde farklı bir gece yaşayacaksınız.

dubai de abu dabide türk rehberle çölde safari ve deveye biniş

5- Dubai’den Abu Dabi Turu (9 saat)

(Özel araç, şoför ve rehber ile) – Dubai’den Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti ve en zengin şehri olan Abu Dabi’ye günübirlik tur yapabilirsiniz. Sabah istediğiniz herhangi bir saatte otelinizden alınacaksınız. 1,5 saatlik kesintisiz bir yolculuktan sonra Abu Dabi’ye varacaksınız. Abu Dabi’yi keşfetmek için 5 veya 6 saatiniz olacak ve bu yeterli zaman. Tur sırasında şehrin birçok yerini panoramik olarak görecek, fotoğraf molaları verebilecek, belli yerlerde kısa yürüyüşler yapabileceksiniz. Göreceğimiz birçok yer arasında Şeyh Zayed Camii en görkemli olacak. Saadiyat Adası’nda bulunan dünyanın ikinci Louvre Müzesi de ilginizi çekebilir. Heritage Village’da Abu Dabi geleneklerini öğrenecek, geleneksel hediyelik eşyalar satın alabilir ve sahilde panoramik manzaralar seyredebilirsiniz. Tabii ki hepsi bu kadar değil, işte diğer görülecek ve gezilebilecek yerler; Etihad Towers “Abu Dabi’deki en yüksek gözlem platformu” Dünyanın en pahalı odalarına sahip “Emirates Palace Hotel” Ferrari Dünya Parkı, Qasr Al Hosn Kalesi, Mangrove Ormanları ve dünyadaki tek Falcon Hastanesi.

türkçe abu dabi şehir turu

Dubai’de Türkçe Turlar | Alternatif Turlar

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Русский

Leave a Comment