Amsterdam’da Özel Şehir Turları

Amsterdam’da Özel Şehir Turları

Amsterdam’da özel Türkçe rehber eşliğinde şehir turu yapmak, Marken, Volendam ve Giethoorn gibi Hollanda’nın en güzel köylerini ziyaret etmek, Van Gogh Müzesi, Rijksmuseum gibi önemli yerleri rehber eşliğinde ziyaret etmek isterseniz bize aşağıdaki form vasıtası ile ulaşabilirsiniz. Hollanda’da özel rehberlik hizmetinin saat ücreti 50-70 € arasında değişmektedir.

Amsterdam'da Türkçe rehberle şehir turu

Amsterdam ve çevresi için özel turlar 

  1. Amsterdam yürüyüş turu (3 saat)
  2. Üçü bir yerde; Amsterdam şehir turu, Van Gogh Müzesi, Zaanse Schans Yel Değirmenleri (8 saat)
  3. Amsterdam şehir turu + Van Gogh Müzesi (5 saat)
  4. Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum (5 saat)
  5. Marken, Volendam ve Edam turu (5 saat)
  6. Kuzeyin Venediği Giethoorn Köyü (6 saat)
  7. Büyük Hollanda Turu; Rotterdam, Lahey, Delft (8 saat)
  8. Amsterdam’dan günübirlik Bruges turu (10 saat)

Tur programları (Amsterdam ve çevresi için özel turlar)

Tur 1 | Amsterdam yürüyüş turu 

Tur süresi; 3 saat | Tur çeşidi; Türkçe özel tur, yürüyüş turu | Ulaşım; yürüyerek

800 yıllık mazisi olan kanallar şehri Amsterdam’ı yürüyerek keşfetmenin keyfi ayrıdır. Bu klasik turda hem Amsterdam’ın hem de Hollanda’nın tarihi, sosyal yaşamı, yeme içme ve yaşam kültürü, yerel gelenekler gibi konularda ilginç bilgiler alacaksınız. Dam Meydanı‘nda ki buluşmamız sonrasında şehri sokak sokak gezeceğiz. Tur sırasında, kanallar arasında kalan ve görme imkanınız olmayan, şehrin en ilginç noktalarını keşfedebileceksiniz. Göreceğimiz yerlerin arasında Milli Saray, Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki kanallar, Kırmızı Fener Sokağı ve şehrin renklerinden biri sayılan coffee shoplar göreceğimiz yerler arasındadır.

Amsterdam'da Türkçe özel yürüyüş turları

Tur 2 | Üçü bir yerde; Amsterdam şehir turu, Van Gogh Müzesi ve Zaanse Schans Yel Değirmenleri  Turu

Tur süresi; 8 saat | Tur çeşidi; Türkçe özel tur, yürüyüş ve özel araç ile | Ulaşım; yürüyerek

Tam günlük bu tur özel araç ile veya rehberinizin önereceği daha ekonomik bir yöntemle yapılabilir. Bu tur 2 saatlik yürüyüş turu, 1,5 saatlik Van Gogh Müzesi ziyareti ve 2 saatlik Zaanse Schans turundan oluşmaktadır. Yürüyüş turunda şehir merkezinde ve çevresinde yer alan Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı, kanallar ve köprüler gibi şehrin en sevilen yerlerini keşfededeceksiniz. Ardından bilet sırası beklemeden gireceğiniz Van Gogh Müzesi’nde ünlü sanatçının en ünlü tablolarını rehberiniz eşliğinde gezebilirsiniz. Bir süre dinlenme ve yemek molasından sonra 20 km mesafedeki Zaanse Schans’a gideceğiz. Bu tipik Hollanda köyünde ülkenin simgesi yeldeğirmenlerini, geleneksel peynir ve takunya imalathanelerini de gezebilirsiniz.

Amsterdam'dan yarım günlük Zaanse Schans özel tur

Tur 3 | Amsterdam şehir turu + Van Gogh Müzesi 

Tur süresi; 5 saat | Tur çeşidi; Türkçe özel tur | Ulaşım; yürüyerek ve taksi ile

İki kısımdan oluşan bu yarım günlük şehir turunun 2,5 saati yürüyüş turu 1,5 saati ise müze ziyaretinden oluşuyor. Şehir merkezinde Van Gogh Müzesi‘ne ulaşımı taksi veya tramvay ile sağlayabilirsiniz. Bu özel araç kiralamaktan daha ekonomiktir. Ayrıca isterseniz Van Gogh Müzesi yerine Rembrandt‘ın başyapıtlarını da görebileceğiniz Rijksmuseum’u da ziyaret edebilirsiniz.

Türk rehberle Van Gogh Müzesi ziyareti

Tur 4 | Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum Turu

Tur süresi; 5 saat | Tur çeşidi; Türkçe özel tur | Ulaşım; yürüyerek

Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum (Rijsk Müzesi) Hollanda’nın en önemli iki sanat müzesidir. Van Gogh Müzesi’nde 19, YY’da yaşamış dünyaca ünlü empresyonit ressam Van Gogh‘un en önemli eserlerinden bir çoğunu görebilirsiniz. Ziyaret sırasında rehberiniz hem tablolarla ilgili hem de sanatçının ilginç yaşamı ile ilgili bilgiler verecektir. Müzede hakkında bilgi alacağınız tablolardan bazıları şunlardır; Yıldızlı Gece, Ayçiçekleri, Patates Yiyenler, Badem Çiçekleri, Zambaklar, Otoportre…Turun ikinci kısmında ise Hollanda ve Avrupa resim sanatının bir çok önemli eserini barındıran Rijks Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Burada 17. YY’ın ışık ve gölge ressamı olarak ünlenmiş olan Hollandalı ressam Rembrandt‘ın eserlerinin ayrı bir yeri vardır. Bu müzede Vermeer, Avercamp, Bosch gibi önemli ressamların yanında 22 Rembrandt ile ünlü Gece Nöbeti tablosunu mutlaka görmelisiniz.

amsterdam'da Türkçe rehberle Rijksmuseum turu

Tur 5 | Marken, Volendam ve Edam Turu

Tur süresi; 5 saat | Tur çeşidi; Türkçe özel tur | Ulaşım; özel araç ile ve yürüyerek

Bu dolu dolu geçecek turda birbirinden güzel üç Hollanda Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Gidiş dönüş ve köyler arasındaki mesafe de dahil olmak üzere toplam 65 km yol yapacağız. Köylerden iki tanesi, Edam ve Volendam birbirlerine yakın iki köydür. Her bir köyde ne kadar kalmak istediğinizi siz belirleyebilirsiniz. Örneğin Marken‘in muhteşem güzellikteki kanallarında ve sokaklarında yürüyüş yapabilir, Volendam’da bir kahve içebilir, Edam’da ise dünyaca ünlü Hollanda peynirlerinin tadına bakabilir, öğle yemeğinizi nehir kenarında alabilirsiniz.

marken volendam türkçe özel tur

Tur 6 | Kuzeyin Venediği Giethoorn Köyü

Tur süresi; 6 saat | Tur çeşidi; Türkçe özel tur | Ulaşım; özel araç, yürüyüş, sandal

Dünyaca ünlü Giethoorn Köyü son yıllarda Hollanda’nın en çok görülmek istenen köyüdür. Amsterdam’ın 115 km kuzey batısında yer alan bu köy bir çok kimseye göre gerçek olamayacak kadar güzeldir. Özel aracınız, rehberiniz ve şoförünüz ile yapacağınız bir sürüşten sonra kanal boyunca yürüyüş yapabilir, isterseniz bisiklete binebilir, kanal üstünde birşeyler içebilir veya yemeğinizi yiyebilirsiniz. Belki de Giethoorn’da yapılacak en keyifli etkinliğiniz ise kanallarda sandal ile dolaşmak olacaktır. Kanallar kış aylarında donduğu için en uygun ziyaret ayları ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarıdır.

tüek rehberle özel giethoorn gezisi

Tur 7 | Büyük Hollanda Turu; Rotterdam, Lahey, Delft

Tur süresi; 8 saat | Tur çeşidi; Türkçe özel tur | Ulaşım; özel araç, yürüyüş, sandal

Hollanda birbirine uzak olmayan, orta ve küçük büyüklükte bir çok şehirden oluşur. Özel araç ve özel rehber ile yapacağımız bu tam günlük turda ilk durağımız Hollanda’nın ikinci büyük kenti olan Rotterdam olacak. Modern mimarisi ile ünlü olan bu şehirde Küp Evler, Marketplace, Erasmus Köprüsü ve farklı gökdelen yapıları ilginizi çekebilir. İkinci durağımız, bizim Türkçe’de Lahey olarak bildiğimiz, Kuzey Denizi kıyısında kurulmuş olan Den Haag / The Hague şehri olacak. Hollanda parlamentosu ile kraliyet çalışma ofisleri bu şehirdedir.  Tarihi Binnenhof Sarayı,  Peace Palace (Barış Sarayı) gibi önemli yapıları görebilir ünlü Maduradam (Mini Hollanda) Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Son uğrak yerimiz ise ünlü, geleneksel mavi beyaz Hollanda porselenlerinin üretim yeri olan Delft şehri olacak. Kraliyet mezarlarının bulunduğu  Nieuwe Kerk, ünlü Hollandalı ressam Vermeer’in mezarının bulunduğu Oude Kerk, ortaçağdan kalma belediye binası “Stadhuis” ve gotik kuleli tarihi şehir kapısı görülecek yerlerden bazılarıdır.

Rotterdam, lahey, delft için amsterdamdan özel tur

Tur 8 | Amsterdam’dan günübirlik Bruges turu

Tur süresi; 10 saat | Tur çeşidi; Türkçe özel tur | Ulaşım; özel araç, yürüyüş

Bruges (Brüj okunur) Belçika’nın en güzel şehri ve Avrupa’nın en romantik şehirlerinden biri olarak bilinir. Amsterdam’dan 3 saat mesafedeki bu şehir bir gününüzü ayırmaya kesinlikle değer. Sessiz kanallarında ortaçağdan kalma binaların arasında yapacağınız tekne turundan çok keyif alacaksınız. Burası aynı zamanda Avrupa’nın en iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden birisidir. Tur boyunca ayrıca şehrin küçük sevimli meydanlarında Belçika biralarının tadına bakabilir, dünyanın en eski ortaçağ hastanelerinden birini ziyaret edebilir, alışveriş için şehrin ünlü dantel ve çikolatala dükkanlarını ziyaret edebilirsiniz.

Hollanda'dan Bruge, Brüj için Türkçe günlük özel tur

Amsterdam’da özel rehber ile Türkçe turlara katılmak isterseniz bize yazın;

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x