Madam Tussauds Bileti

Last Updated on 12 March 2024 by TT

Londra Madam Tussauds Müzesi Bileti

Madam Tussauds Bileti: Adres; Marylebone Road, Londra NW1 5LR, İngiltere. Metro İle Nasıl Gidilir; Baker Street Metro İstasyonu’na 2 dakika yürüme mesafedindedir. Otobüs ile Nasıl Gidilir; 13, 18, 27, 30, 74, 82, 113, 139, 189, 205, 274 ve 453 hatları müzenin yakınından geçer. Açılış Kapanış Saatleri. Giriş Ücreti; en düşük standart giriş ücreti (2024) 33 £’dur ve 33 £ ile 42 £ arası değişir. Buradan aldığınız Madam Tussauds bileti ile (37.03 €) Madam Tussauds ile Star Wars Deneyimi’ni birlikte yaşayabilirsiniz. 

Madam Tussauds Müzesi dünyaca ünlü şahsiyetlerin gerçeğe son derece yakın olana balmumu heykellerini görebileceğiniz bir balmumu müzesidir. Balmumu sanatını İsviçre’de bir fizisyenin yanında çalışan ve burada balmumu modellemeyi öğrenen annesinden kapan Marie Tussaud 1761’de Strasburg’da doğmuştur. İlk balmumu heykelini 1777’de henüz 17 yaşında iken Voltaire ile başlamıştır. Zaman içinde saraya yakın olmuş, Jean-Jacques Rousseau ve Benjamin Franklin gibi şahsiyetleri çalışmış, Fransız devrimi sırasında sarayı karşısına almış, devrimde idam edilen kişilerin heykellerini yapmış ve hatta devrim sırasında öldürülen kişilerin ölü vücutları üzerinden gizlice kalıplar almıştır. 1835’te yerleştiği Londra Baker Street’teki adreste ilk müzesini açmıştır. Burası dünyaca ünlü Madam Tussauds müzelerinin ilk başlangıç yeridir ve Londra’daki müze hala aynı yerdedir. Müzede Bayan Tussauds tarafından yapılmış olan erken dönem çalışmalar dahi sergilenmektedir. Londra Tussauds Müzesi’nde geçmişi ve günümüzün dünyaca ünlü şahsiyetlerinin yanında Atatürk’ümüzün de gerçeğe yakın bir balmumu heykeli ile fotoğraf çektirebilirsiniz.

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

Leave a Comment