Bangkok ve Tayland’da Türkçe Rehber

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Bangkok ve Tayland’da Türkçe Rehber

Bangkok ve Tayland’da Türkçe Rehber; Tayland’ın başkenti Bangkok’ta ve Phuket’te Türkçe konuşan rehber arıyorsanız bize aşağıdaki form vasıtasıyla ulaşabilirsiniz, ya da Tayland’da rehber iseniz bize buradan yazabilirsiniz. İş seyahati, gezi amaçlı ya da özel amaçlı seyahatlerinizde Türk rehber eşliğinde şehri gezebilir, şehirde yaşam ile ilgili orada yaşayan güvenilir bir rehberden tüyolar alabilirsiniz. Bangkok’ta şehir turu yapmak isterseniz, kendi gezi programınızı oluşturabilir, ya da aşağıdaki örnek programlardan faydalanabilirsiniz.

GYG ile alternatif turlara katılın;

Dilerseniz dünyanın en güvenilir ve yaygın tur satış platformu olan GYG tarafından çeşitli dillerde düzenlenen aşağıdaki turlara münferit veya grup bazında katılabilirsiniz;

 1. Bangkok Şehir Turu (2-4 saat)
 2. Tuk Tuk ile Bangkok, Pazarlar, Tapınaklar ve Sokak Yemekleri Turu (4 saat)
 3. Bangkok Bisiklet / Bisiklet Turu
 4. Ayutthaya Tapınakları; Öğle Yemekli Küçük Grup Turu
 5. Küçük Grup ile Kanchanaburi Turu (10-12 saat)
 6. Damnoen Saduak Yüzen Pazarı ve Maeklong Tren Yolu Pazarı Turu
 7. Günübirlik Pattaya Etik Fil Barınağı Turu

Bize yazın;

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

bankokta türkçe rehber

Bangkok İçin Örnek Gezi Programları

Aşağıdaki tur programlarını isteğinize göre özelleştirilebilir, süresini uzatılabilir veya kısaltılabilirsiniz.

Bangkok Şehir Turu (6-8 saat)

Size özel araç ve Türk rehber ile yapılacak bu tur, panoramik gezi, yürüyüş ve fotoğraf molalarından oluşmaktadır. Tur sırasında görülecek yerlerden bazıları şunlardır; 46 metre uzunluğundaki Yatan Buda Heykeli, Budizm’in kutsal tapınak mezarları Stupalar, Oturan Buda Heykeli, içinde masaj okulları bulunan Wat Pho Kraliyet Tapınağı, Tayland’ın en önemli Budist tapınaklarından biri olan Wat Traimit ile içindeki 5.5 ton ağırlıktaki som altın Buda Heykeli, Çin Mahallesi, orkideleri ile ünlü Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland Kralı’nın malikanesi. Kısa bir kahve veya yemek molasından sonra tura Bangkok’un olmazsa olmazı Kanallar gezisi ile devam edilecektir…

bangkokta özel şehir turu

Ayutthaya Yüzen Market + Antik Tapınaklar (8 saat)

Bu tur Bangkok’ta şehir turundan sonra tavsiye edeceğimiz ikinci turdur. Ayutthaya Tayland’ın eski başkentidir, ülkenin en eski saray ve tapınakları buradadır. Bunlar arasında Ayutthaya’nın en muhteşem tapınağı olan Wat Phra Si Sanphet Tapınağı, Tay krallarının yazlık sarayı Bang Pa-In ile Wat Mahathat’ın ağaç içindeki ünlü Buda heykelini mutlaka görmelisiniz. Ayrıca buradaki geleneksel yüzen çarşıda alışveriş yapıp yerel yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz.

türk rehberle ayutthaya ve yüzen market turu

Tuk-tuk ile Bangkok’ta Gece Turu (4 saat)

Bangkok’a gelip, Uzakdoğu’nun geleneksel ulaşım aracı olan tuk tuk ile tur yapmadan dönmemelisiniz. Üstelik bu turu gece yaparsanız bir taşla iki kuş vuracaksınız; daha az trafik olduğu için daha rahat hareket edeceksiniz hem de herkesin gündüz ziyaret ettiği tapınakları gece ışıklandırılmış hali ile görebileceksiniz. Ayrıca şehrin eski mahallelerini, daha az bilinen bölgelerini, rengarenk yeme içme marketlerinde mola verip yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz.

bangkok'ta tuk tuk ile gece şehir turu

Bangkok Gece Turu; “Balık Pazarı ve Patpong” (4 saat)

Bu tur sırasında Bangkok gecelerinin gündüz saatlerine nazaran daha canlı ve renkli olduğunu göreceksiniz. Turumuz binbir türlü deniz mahsulü yiyeceklerin bol porsiyonlarla servis edildiği bir restoranda akşam yemeği ile başlayacak. Turun ikinci kısmında yerel insanlar gibi alışveriş yapabileceğiniz ünlü gece pazarına gideceğiz. Bu pazarda, ayrıca Rolex’ten Louis Vuitton’a dek ünlü markaların bire bir imitasyonlarını uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz. Turun son kısmında istikametimiz Bangkok’un barlarının bulunduğu ve gece hayatının kalbinin attığı, en renkli bölgesi olacak.

bangkokda gece hayatı turu

Damnoen Saduak Yüzen Çarşı Turu (6 saat)

Bu turda Tayland’ın en ilginç ve renkli geleneklerinden biri olan yüzen çarşıyı deneyimleyeceksiniz. Bangkok’tan 1.5 saat süren bir yolculuktan sonra Yüzen Çarşı turumuza başlıyoruz. Bu pazarlarda kuyruklu geleneksel sandallarda satışa sunulan çeşitli sebzeler, meyveler, el yapımı geleneksel turistik eşyalar ve baharatlar görmeye değer bir renklilik oluşturuyor. Tur boyunca alışveriş yapabilir, kayıklarda pişen a-la minute yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Alışveriş sırasında pazarlık yapmayı unutmayın.

bangkok'ta Damnoen Saduak yüzen market turu

Bangkok’ta diğer tur önerileri;

 • Bangkok yürüyüş turu; saraylar ve tapınaklar
 • Bangkok China Town gece ve yemek turu
 • Kanchanaburi Milli Parkı, Erewan Şelalesi ve Kwai Demiryolu
 • Günübirlik Pattaya turu
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia српски Ukrainian Русский

Leave a Comment