Endülüs ve Sevilla Kaç Günde Gezilir?

Last Updated on 19 July 2022 by TT

Endülüs ve Sevilla Kaç Günde Gezilir?

Endülüs ve Sevilla Kaç Günde Gezilir?? İspanya’nın Endülüs Özerk Bölgesi‘nin başkenti olan Sevilla hem Endülüs’ün en güzel şehridir hem de tarihi, turistik yönleri ve kendine özgü yaşam kültürü ile son derece cazip bir şehirdir. 3000 yıllık tarihinde Kartaca, Roma, Vizigot ve 500 yıl Müslüman hakimiyetinde kalmış olan bu kadim şehir 3 gün kalmayı rahatlıkla hakkediyor. Bu 3 günün bir tam gününü “pueblos blancos” gibi çevredeki enteresan yerleri gezmek için ayırabilirsiniz. Eğer sıkış sıkış olmayan, koşturmasız bir tatil istiyorsanız kalış sürenizi 4 güne de çıkarabilirsiniz. Peki Sevilla’da nereler gezilmeli, işte size gün gün Sevilla’da gezilecek yerler için bir liste;

Endülüs ve sevilla'da gezilecek yerler, cadiz
Beyaz Köyler “Pueblos Blancos”

Sevilla’da gün gün, 5 günlük gezi programı

  1. Gün 1 – Sevilla Katedrali, Alcazar Sarayı, Quadalquivir Nehri’nde Tekne Turu, Akşam Flamenko Gecesi. (Sevilla’daki flamenko kulüpleri)
  2. Gün 2 – Plaza de Espanya Pavilyonu, Altın Kule, Maestranza Boğa Güreşi Müzesi, Calle Sierpes’de Alışveriş, Akşam Opera Maestranza’da zarzuela (İspanyol Operası) deneyimi
  3. Gün 3 – Tam günlük Pueblos Blancos (Beyaz Köyler) ve Ronda Turu veya “Setenil de Bodegas” (kayalar altındaki köy)
  4. Gün 4 – Günübirlik Cordoba ve Mezquita Camii Gezisi
  5. Gün 5 – Günübirlik Granada ve Elhamra Sarayı Gezisi 

sevilla'da ne yapılır; flamenko show gecesi

Sevilla’da Nisan ayından itibaren yoğun turist akını olduğu için Alcazar, Elhamra Sarayı ve Flamanco gecesi için biletlerinizi önceden satın almanız önerilir. Sevilla’daki tüm bilet ve günü-birlik çevre gezileri için buradan kayıt yapabilirsiniz.

Sevilla’da bahar; Feria de Abril

Ayrıca Mart Nisan aylarında gelmeniz halinde Feria de Abril Panayırı ile Paskalya kortejlerini kaçırmamanız tavsiye olunur. Ayrıca yukarıdaki programa 1 gün daha ilave ederek yaklaşık 1,5 saat mesafedeki Cadiz şehrini, özellikle de Cadiz’in eski şehrini gezebilirsiniz. Cadiz’de yarımada çevresindeki plajlarda Haziran’dan itibaren denize girebilirsiniz. Okyanus suyu soğuk olduğu için denizin ısınması Temmuz ayını bulabilir. Ayrıca İspanya’daki en iyi flamenko şovlar Sevilla’dadır.

Leave a Comment