İbiza Gece Hayatı

Last Updated on 28 November 2019 by TT

İbiza Adası 1960’lardan itibaren hippi kültürünün Akdeniz’deki bir numaralı merkezi olmuştur. Bugün dünyada hippi kültürü kalmamış olsa da İbiza’da çiçek çocukların izlerini az da olsa hala görebilirsiniz.

İbiza Gece Hayatı

İbiza’da eğlencenin kalbi “barlarda, beach partilerde veya gece kulüplerinde” atar.

İbiza’da Clubbing

Londra’nın Time Out dergisi San Antoni‘yi dünyanın eğlence başkenti ilan etmiştir. Gerçekten de burası plajlarından gece kulüplerine dek 24 saat müzik ve eğlence ile yaşayan bir şehirdir. İbiza’nın en büyük kulüplerinden önemli bir kısmı San Antoni’de bulunur. San Antoni dışında İbiza Town‘da ve San Rafael yakınlarında da dünyaca ünlü DJ’leri dinleyebileceğiniz kulüpler vardır. Bu arada dünyanın en büyük kulübü Club Privilege San Rafael yakınındadır. İbiza’da gece kulüplerine giriş ücretleri ile içki ücretleri oldukça yüksektir. Fiyatlar genellikle o gece çalan DJ’e göre değişir. Fakat yinede ortalama giriş ücretleri 30 €-60 € arası değişirken içki fiyatları 10 €-20 € arasındadır. Su ile içki fiyatları arasında çok az fark olduğunu da belirtelim. Saat 02’den önce kulüplerde pek kalabalık göremezsiniz. Giriş biletlerinizi önceden alırsanız daha uygun fiyata girebilirsiniz. ,İndirimli biletler İbiza Town merkezinde gün boyu satılmaktadır.

İbiza’nın En İyi Kulüpleri;

Popülerlik ve tavsiye sırasına göre;

ibiza gece kulüpleri
Amnesia
 • Amnesia *****– adanın ortasındaki San Rafael yakınındadır. İbiza’nın en mükemmel ve büyük kulüplerindendir. İki büyük salonu vardır. Giriş 40-60 € ve içkiler ortalama 15 €, su ise 9 €’dur. İbiza Town’dan taksi ile ulaşım maliyeti 15 €’dur.
 • Privilege ***** – adanın ortasındaki San Rafael yakınındadır. Dünyanın en büyük gece kulübüdür. Üstünün açık olması, havuzu ve seks şovları ile ünlüdür. Giriş ücreti 35-50 € arası, bira 10 €’dur.  İbiza Town’dan taksi ile 15 € yazar.
 • Ushuaïa ***** – Playa d’en Bossa Plajı’ndadır. İbiza’nın en şık kulüplerin başında gelir, dünyaca ünlü DJ’ler çalar ve öğleden sonra açılır. Minimum giriş ücreti 40-60 € arasındadır.
 • Pacha ***** – İbiza merkezindeki Marina bölgesinin çok yakınındadır. Pacha, 1973’ten bu yana açık olan İbiza’nın dünyaca ünlü en tanınmış kulübüdür. Dünyanın en ünlü DJ’leri burada çalar. Giriş ücreti 40-100 € arası olup içki fiyatları 12-20 € arasındadır.
 • Benimussa Park ****‘the Zoo / Hayvanat Bahçesi’ olarak da bilinir. Zoo Project partileri ile ünlü olup San Antoni’nin dışında bir açık hava kulübüdür. San Antoni’dan taksi ile 7 €’ya gidebilirsiniz. Giriş ücretleri 30-40 € arasındadır.
 • Es Paradis **** – San Antonio sahilinde olup, İbiza’nın 70’lerden beri açık olan en eski gece kulübüdür. Renkleri ve su partileri ile ünlüdür.
ibiza partiler
Rocks Hotel Havuz Partisi

Diğer kulüpler;

 • DC-10 – Havalimanına yakın Las Salinas Plajı yolundadır.
 • Destino – şehir merkezine yakın olan Talamanca plajının sonundadır.
 • Eden – San Antonio sahilinde
 • Heart – İbiza merkezdeki Marina bölgesinin yakınındadır.
 • Ibiza Rocks Hotel – San Antonio’nun merkezindedir.
 • Ocean Beach – San Antonio körfezindedir.
 • Sankeys – Playa d’en Bossa Plajı’ndadır.

Plaj Partileri

 • Playa d’en Bossa Plajı; burası İbiza merkezden teknelerle veya taksi ile gidilen çok uzun kumluk bir plajdır. Plaj partileri akşam güneşin battığı saatlerde başlar ve geç saatlere dek devam eder. Bu partilerde gözlerinizin alışık olmadığı çılgın görüntülerle karşılaşabilir, esrar ve bilimum maddelerin açıkça satılıp kullanıldığını görebilirsiniz. Bu plaj partilerinin içinde en uçuk ve popüler olanı Playa d’en Bossa Plajı’ndaki Bora Bora Beach Club ile biraz daha ilerisindeki Ushuaia Beach Club‘dır. Partiler akşam 18:00 gibi başlar. Bora Bora’da gGiriş ücreti yokken, bira 10 €, kokteyl fiyatları ise 15-20 € arası değişir. Burası aşırı kalabalık ve insanlar kontrolsüz olduğu için İbiza’daki hırsız ve cepçilerin en sevdiği yerlerden biridir. Playa d’En Bossa’ya gitmenin en ucuz yolu İbiza merkezdki limandan tekneye binmenizdir. Tekneler sizi Bora Bora’ya 10-15 dakika yürüme mesafesinde iskelede bırakacak. Yolculuk yaklaşık 15 dakika sürer ve bilet tek yönde 1.90 €’dur. Seferler sabaha dek devam eder. Taksi ile gitmek isterseniz ise taksimetre 15 € civarında yazar. Bora Bora veya Playa d’en Bossa’ya gitmenin diğer bir alternatifi ise merkezden 14 numaralı belediye otobüsüne binmenizdir.
ibiza plaj parti
Ushuaia Beach Club
 • San Antoni de Portmany (Sunset Strip); San Antoni İbiza’nın ikinci büyük şehridir ve merkezden 16 km uzaklıktadır. San Antoni’nin Sunset Strip denilen sahil kesimi gün batımı manzarası ile meşhurdur. 90’lı yılların dünyaca ünlü Cafe del Mar “lounge müzik” serileri San Antoni sahilindeki Cafe del Mar tarafından dünyaya tanıtılmıştır. Cafe del Mar o günlerin anısına her gün gün batımını bu müziklerle izlemek isteyen kişilerle dolup taşar. Cafe del Mar size çok kalabalık gelirse yakındaki Mint Cafe ile Cafe Mambo da iyidir. San Antoni’ye taksi ile gitmek isterseniz taksimetre 25-30 € yazar. Daha ucuza gitmenin yolu ise İbiza merkezden belediye otobüsüne (L3) binmeniz. 2 € bilet ücretini şoföre yapabilirsiniz.

Barlar

Adanın dört yanında sayısız kulüp öncesi barlar vardır. Bunların bazılarında DJ performansları veya canlı müzik de görebilirsiniz. Bu barlara giriş ücreti yoktur ve içki fiyatları daha makuldür.

 • İbiza Town; Şehrin merkezinde “Sa Penya ve Marina” bölgelerinde büyüklü küçüklü barlar akşam yemeğini takiben saat 22:00’den itibaren yavaş yavaş dolmaya başlar. Bu arada İspanya’da akşam yemeklerinin saat 8’den önce pek yenmediğini belirtelim.
 • Sant Antoni de Portmany; Sant Antoni şehrinin West End bölgesi sayısız bar ve gece kulüpleri ile doludur. Barların içinde house müzikten rock’a dek istediğiniz her tarzı bulabilirsiniz.

Leave a Comment