Ucuz ekonomik Madrid Otelleri

Ucuz ekonomik Madrid otelleri, apartlar, hosteller

Ucuz ekonomik Madrid Otelleri; İspanya’nın başkenti Madrid konaklama açısından Barselona kadar farklı seçenek sunmaz. Fakat buna rağmen her bütçeye uygun merkezi ve merkez dışında otel, apart otel, guest house, kiralık daire ve hostel bulabilirsiniz. Aşağıdaki listede sizlere fiyat kalite oranı en cazip olan farklı konaklama seçeneklerini sunuyoruz;

Madrid’te ucuz ve merkezi konaklama

İspanyolların “Hostal” dediği “guesthouse ” da diyebileceğimiz pansiyon-otel arası bu konaklama yerleri Madrid’de oldukça yaygındır. Kendi içlerinde yıldızlama sistemi olan bu küçük işletmeler genellikle büyükçe bir binanın tek katında hizmet verir, ucuz ve konforlu konaklama imkanı sağlar. Aynı odanın başkaları ile paylaşıldığı hostellerden değildir.

  • Hospedaje Romero Gran Vía **; Puan 9.5/10 (Olağanüstü) – Madrid’in en büyük ve en ana caddesi olan merkezdeki Gran Via üzerindeki bu otel Sol Meydanı’na ve Prado Müzesi’ne 2 dakika yürüme mesafesindedir.
madrid en iyi merkezi ucuz konaklama
Hospedaje Romero Gran Vía
  • Woohoo Hostal Madrid **; Puan 8.5/10 (Çok İyi) – Gran Via Caddesi ile Callao metrosuna çok yakın bu otelin yeri çok merkezi. Sol Meydanı ve Prado Müzesi 10 dakika yürüme mesafesinde.
  • Hostal Patria Madrid *; Puan 9.3/10 (Fevkalade) – Bu otel Eski Madrid’in tipik bir sokağında ve konum olarak mükemmel; Sol Meydanı yürüyerek 2 dakika.
  • Far Home Plaza Mayor *; Puan 8.7/10 (Müthiş) – Bir binanın 4. katında bulunan bu “guesthouse” Sol Meydanı’na 10-15 dk yürüme mesafesinde.
  • Hostal Adria Santa Ana ***; Puan 9.3/10 (Fevkalade) – Konum olarak çok merkezi olup Eski Madrid’dedir. Akşamları gençler ve turistlerce tercih edilen Santa Ana Meydanı’na yakındır. Sol Meydanı yürüyerek 5 dakika.
  • Hostal Los Alpes *; Puan 8.7/10 (Müthiş) – Bu otel Madrid’in İstiklal Cadddesi veya Bahariye Caddesi diyebileceğimiz gençlere yönelik mağazalarla dolu ve son derece merkezi Fuencarral caddesi üzerinde bulunuyor. Buradan 5 dakikalık yürüme mesafesinde marjinal ve bohem eğlence bölgesi Chueca var.

Paylaşımlı konaklama; hosteller

  • Hostels Meetingpoint *; Puan 7.9/10 (İyi) – Kraliyet Sarayı, Plaza Mayor ve Sol Meydanı’na 10 dakika yürüyüş mesafesindeki bu oldukça merkezi hostelde aynı oda diğer kişilerle birlikte paylaşılıyor.
madrid en iyi hostel
Hostel Meetingpoint

Ekonomik apart oteller ve daireler

3 kişinin üzerindeki aileler veya arkadaş grupları için en rahat ve ucuz konaklama imkanı apart oteller ve dairelerdir. Maliyet düşük sezonda kişi başı 15 €’ya kadar düşebiliyor. Apart otellerde her türlü mutfak gereçleri de bulunduğu için yemek masraflarınızdan tasarruf edebilir, kahvaltı sonrası Madrid’de Türk kahvesi keyfinize devam edebilirsiniz, elbette cezve ve kahvenizi yanınıza alarak.

  • Monteleón Apartment; Puan 10/10 (Olağanüstü) – Maksimum 4 kişinin paylaşabileceği bu dairede her türlü mutfak imkanları mevcuttur. Konum olarak merkezi bir noktada sayılır. Gran Via’ya 15 dakika, Sol Meydanı’na 20 dakika yürüme mesafesinde olup, metro istasyonu çok yakınındadır.
en iyi madrid merkezi apart daire
Monteleón Apartment
  • L&H Plaza Santa Ana; Puan 7,9/10 (Çok İyi) – Sol Meydanı’na 5, popüler Santa Ana Meydanı’na 2 dakika yürüme mesafesindeki bu apart otelin dairelerinde 4-6 kişi kalabiliyor.

Ucuz Madrid Otelleri

  • Hotel Avenida Leganés; ** Puan 7,9/10 (İyi) – İki yıldızlı bu otel Madrid merkezin 15 km dışındaki Leganes semtinde bulunuyor. Gece 01:00’e dek çalışan metro ve tren istasyonu hemen yakında. 10’luk combinado bileti alarak ve bir hat değiştirerek merkezden yarım saatte otele ulaşabilirsiniz. Otelin çevresinde yeme içme yerleri, market ve dükkanlar mevcut. Otelin fiyatları düşük sezonda kişi başı 20 €’ya kadar düşüyor.

Leave a Comment