Stockholm Ve İsveç’te Türkçe Rehber

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Stockholm Ve İsveç’te Türkçe Rehber

Stockholm Ve İsveç’te Türkçe Rehber; İsveç’te ve Stockholm’de turistik veya iş amaçlı rehber ihtiyacınız için bize buradan yazabilirsiniz. Stockholm’de kaldığınız süre içinde size özel araç ve Türk rehber ile şehrin ancak bir bilenle gezilebilecek bir çok yerini keşfedin. Şehrin tarihi, turistik, kültürel, sosyal yaşamı ile ilgili bilgi almanın yanında en iyi nerede yenilir, gece hayatı nasıldır, nelere dikkat edilmelidir gibi detay ipuçlarını Stockholm’de yaşayan rehberimizden alabilirsiniz. Stockholm’de kendi tur ve gezi programınızı hazırlayabileceğiniz gibi, aşağıdaki tur önerilerinden de faydalanabilirsiniz;

Stockholm'de türkçe rehber

Stockholm’de Gezi Önerileri

  • Birinci Gün – Stockholm Şehir Turu (8 saat) – Bu turda Stockholm’ü panoramik olarak gezerken, aralarda zorlamayan yürüyüşlerle ve fotoğraf molaları ile Stockholm’e niçin kuzeyin Paris’i dendiğini anlayacaksınız. Bu turda gezebileceğiniz yerlerin başlıcaları; Vasa Müzesi, Gamla Stan ve Storget Eski Şehir, Kraliyet Sarayı ve Muhafız Alayı’nın nöbet değişimi, Kraliyet Opera Binası, Demirbaş Şarl Heykeli, İsveç Parlamentosu, Slussen, Djurgarden Adası, Nordiske Müzesi, şehrin simgesi Stadshuset, şehrin alışveriş bölgesi Drottningholm Caddesi, Otobüs filmindeki son durak “Sergelstorg Meydanı”, geyik sucuğu ve orman meyveleri gibi yerel ürünleri görebileceğiniz Saluhall, Olof Palme’nin öldürüldüğü yer..

stockholm'da türkçe rehberlik hizmtleri

  • İkinci Gün – Stockholm Şehir Turu (8 saat) – Bu gününüzü yine rehber ve özel aracınız ile gezilmesi gereken iki özel yeri gezerek değerlendirebilirsiniz; Drottningholm Sarayı ve Stadshuset Belediye Sarayı’nın içi. Şehrin dışında etrafı yemyeşil park ve ormanlarla çevrili bir adada bulunan Drottningholm Sarayı yazlık saray olarak inşaa edilmiştir. İçinde Osmanlı tarihine de dokunan gezilecek yerleri vardır. Stadshuset ise  şehrin adeta simgesi olmuştur, Nobel yemeğinin yenildiği salon bu bina içindedir. Binanın içindeki özel salonlar mutlaka gezilmelidir. Dilerseniz bu tura Abba Müzesi’ni veya Nobel Müzesini de dahil edebilirsiniz.

abba müzesi djurgarden

Stockholm’ü Stockholm’de yaşayan bir Türk rehberden tanımak için bize yazın!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

Leave a Comment