Oslo ve Norveç’te Türkçe Rehber

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Oslo ve Norveç’te Türkçe Rehber

Oslo ve Norveç’te Türkçe Rehber; İskandinavya’nın en güzel ülkesi Norveç’te Türkçe rehber arıyorsanız bize buradan ulaşabilirsiniz. Bireysel seyahatlerinizde, münferit veya küçük gruplarla yapacağınız tatil veya iş amaçlı seyahatlerinizde şehri orada yaşayan bir rehber ile gezebilirsiniz. Yürüyüş şeklinde ya da özel araçla yapabileceğiniz bu geziler için aşağıdaki örnek gezi programlarından da faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki turlar sadece araç kullanarak yapılabilir. Dilerseniz turlar yürüyüş turları şeklinde veya aralarda toplu taşıma araçları kullanılarak da yapılabilir.

Oslo'da türk rehberle türkçe turlar

Oslo’da Örnek Gezi Programları

  • 1. GÜN – Oslo Şehir Turu (6 saat) – Özel araç ve Türkçe konuşan rehber ile yapacağınız bu tur, panoramik geziler, yürüme, müze ziyareti ve fotoğraf molalarından oluşuyor. Tur sırasında görülecek yerlerden bazıları; Hollmenkollen Kayak Atlama Rampası (burada panoramik Oslo fotoğrafları çekip zipline’a binebilir, kayak müzesini gezebilirsiniz), Avrupa’da bir eşi olmayan Vigeland Heykel parkı, dünyanın en ünlü tablolarından biri olan Edvard Munch’a ait Çığlık (Scream) tablosunun da sergilendiği ve Norveç’in en değerli sanat koleksiyonunu barındıran Milli Sanat Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca Norveç Kraliyet Sarayı ve Parlamento Binası, Ulusal Tiyatro Binası, Norveç’in en ikonik ve özgün yapılarından Rådhuset / Oslo Belediye Binası (içine girilebilir), Nobel Barış Merkezi ve Enstitüsü, Oslo Üniversitesi, eski Oslo’da yürüyüş, Modern Oslo, Milli Opera ve Bale Kompleksi,  Akerhus Kalesi..
  • 2. GÜN – Oslo Şehir Turu (6 saat) – Bugün Oslo’nun dışında kalan ve içinde Norveç kültürüne adanmış bir çok müze bulunan Bygdoy yarımadasına gidebilirsiniz. Bygdoy’da görülecek yerler arasında önemli olanlardan bazıları;  Viking Gemileri Müzesi (burada orjinal Viking teknelerini görebilirsiniz). Norveç Folk Müzesi (bu açık hava müzesinde içlerinde 13. YY’dan kalma bir ahşap kilisenin de yer aldığı Norveç’in orjinal geleneksel yapılarını görüp içlerine girebilirsiniz, geçmişte kırsal alanda Norveç’lilerin nasıl yaşamış olduğunu görebilirsiniz). Kon-Tiki Müzesi; bir teorinin gerçekliğine ulaşmak için bir sal üzerinde Pasifik Okyanusu’nu geçen Norveçli denizcilere adanmış ilginç bir müzedir. Bunlara ilaveten dilerseniz yakındaki Norveç denizciliği ile ilgili Fram Müzesi ve Norveç Deniz Müzesini’ de gezebilirsiniz veya şehre dönerek 1908 yılından bu yana açık olan Mathallen’de yerel tadlara bakabilir, geyip sucuğu ve pastırması gibi şarküteri ürünleri satın alabilirsiniz.

norveç'te türk rehber

Norveç’i ve Oslo’yu Norveç’te yaşayan bir Türk rehber eşliğinde gezmek için bize yazın!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

Leave a Comment