Bodrum’da Özel Tur Rehberi

Last Updated on 27 June 2021 by TT

Bodrum’da Özel Tur Rehberi

Bodrum’u gezmek ve tanımak için profesyonel ve lisanslı özel bir tur rehberine ihtiyacınız var ise buradan Bodrum’daki tur rehberlerini görüntüleyebilirsiniz. Bodrum’da şehir turu yapmak veya çevresini gezmek, yarım veya tam günlük rehberlik hizmeti almak için lisanslı bir tur rehberi ile anlaşmanız tavsiye olunur. Bodrum içinde gezilecek yerler arasında Mausoleum (mozelyum), Mindos Kapısı, Halicarnassus Antik Tiyatrosu, Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi, Zeki Müren’in Evi ve Pedasa Antik Şehri’ni sayabiliriz. Ayrıca Bodrum Yarımadası’nda her gün farklı bir yerde kurulan yerel pazarlar da ilginizi çekebilir, özellikle de yerel yiyeceklere, doğal yetişmiş sebze ve meyvelere ilginiz var ise. Aşağıda, size Bodrum’da yapılabilecek turlardan bazı örnekler veriyoruz. Bunların dışında kendi özel programınızı da yapabilirsiniz.

Bodrum'da Özel Tur Rehberi

Bodrum’da ve çevresinde yapabileceğiniz turlar

TUR 1 – Bodrum Şehir Turu

Gezilecek yerler birbirinden uzak olduğu için bu turu araç ile yapmanız gerekecektir. Normalde 4,5 saatte gerçekleştirebileceğiniz bu tura şehir dışındaki Pedasa Antik Şehri’ni de eklerseniz tam tur süresi 7 saate çıkabilir. Bu tur sırasında gezilecek yerler yukarıda da sıraladığımız gibi; Mausoleum (mozelyum), Mindos Kapısı, Halicarnassus Antik Tiyatrosu, Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi ve Zeki Müren Müzesi’dir.

bodrumda türkçe tur rehberi

TUR 2 – Bodrum’dan Efes Antik Şehri ve Hazreti Meryem’in Evi

Bodrum’dan 2.5, 3 saat süren bir yolu göze alabilirseniz Türkiye’de mutlaka görmeniz gereken en müthiş antik şehir kalıntılarını gezebilirsiniz. Efes Antik Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir ve Türkiye’nin en çok ziyaret edilen antik kentidir.

bodrumdan efes turu

Elbette bu turun en cazip tarafı ise Hazreti Meryem’in bir dönem yaşadığına inanılan evinin hala sapasağlam korunmuş ve duruyor olmasıdır. Bu sebeple burası aynı zamanda Hristiyanlar için bir hac yeridir. Ayrıca bu bölgede Aziz Yohanna’nın da gömüldüğü Aziz Yohanna Kilisesi ile Efes Arkeoloji Müzesi’de görebileceğiniz yerler arasındadır. Bu tur özel araç ile yapılmalıdır ve sabah erken yola çıkılmalıdır. Yolda bir kaç kez mola vermenin gerekeceğini de düşünürsek toplam tur süresi 9, 10 saati bulacaktır.

efes, selçuk, hazreti meryemin evi

TIR 3 – Bodrum Yarımadası Turu

Bu tur tam günlük bir turdur ve yukarıdaki tura ilave olarak, yel değirmenleri, Turgutreis, Torba, Yalıkavak, Gümüşlük, Göltürkbükü ile jet set tatil beldesi Türkbükü gibi yerleri görebileceksiniz.

özel rehberle bodrum yarımadası turu

Bodrum’da özel rehber arıyorsanız aşağıdaki form vasıtası ile iletişime geçebilirsiniz;

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

This post is also available in: English Deutsch العربية Български Ukrainian

Leave a Comment