Küba ve Havana’da Türkçe Rehber

Last Updated on 4 November 2019 by TT

Küba ve Havana’da Türkçe Rehber

Küba ve Havana’da Türkçe Rehber; Küba’da veya Havana’da Türkçe konuşan / Türk bir rehbere ihtiyacınız var ise bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. Küba’ya yapacağınız turistik veya iş amaçlı gezilerinizde şehir turu ve çevre gezileri ya da iş görüşmeleriniz için rehber ve araç ihtiyacınız için bize yazabilirsiniz. Küba’da gezilecek yerler ya da tavsiye ettiğimiz gezi programları hakkında bilgi de alabilir ya da aşağıdaki örnek tur programlarından faydalanabilirsiniz.

havana'da türk rehber

Küba’da Gezi Önerileri

Birinci Gün – Havana Şehir Turu (Tam Gün) – Özel araç ve Türkçe rehber ile yapılacak bu turda Havana’yı hem panoramik olarak hem de ziyaretler ve fotoğraf molaları ile dilediğinizce gezebilirsiniz. Tur sırasında görebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve renkli sokaklarında gerçek Küba yaşamını hissedebileceğiniz Havana Vieja, Havanalı yerel halkın özellikle toplanmayı çok sevdiği okyanus üstündeki Malecon Duvarı ile Hotel Nacional, Hemingway’in takılmayı en sevdiği barda “diaquiry” içebilirsiniz. Grafittileri ile Afro Cuban kültürünü gözlemleyebileceğiniz Callejón de Hamel semti, Devrim Meydanı,  Devrim Müzesi, ilginç formlarıyla Colon Mezarlığı, Capitol Binası, Miramar ve şehrin en güzel panoramik fotoğraflarını çekebileceğiniz Morro Kalesi.

küba'da özel türkçe rehber

İkinci Gün – Havana Şehir Turu (Tam Gün) – Bu turda Havana’nın olmazsa olmaz en ikonik yerlerini görüp, deneyimlerini yaşayabilirsiniz. Güne, dünyada sadece Havana’da yaşayabileceğiniz, 50’lerin orjinal Amerikan arabaları ile panoramik bir tur ile başlayıp ardından Küba’nın Picasso’su sayılan Fuster’in eserlerini görebileceğiniz bir mahalleye gidebilirsiniz. Bu turda göreceğiniz diğer yerler; Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evi, bronz heykelleri ile Havana’nın en güzel yürüyüş yolu olan Paseo del Prado. Öğle yemeğinde yerel bir lokantada Küba mutfağının tropik lezzetlerini tattıktan sonra Küba purosunun nasıl sarıldığı ve işlendiğini görmek üzere puro fabrikasını gezebilir, buradan Küba purosu satın alabilirsiniz.

havana'da türkçe rehberlik hizmetleri

Üçüncü Gün – Vinales ve Pinar del Rio Turu (Tam Gün) – Havana’dan özel araç ve Türk rehberle Havana’nın 180 km batısında bulunan Vinales Vadisi mutlaka gezilmesi gereken yerlerdendir. Vadi Unesco Dünya Mirası Listesi’ndedir. Doğal güzelliği bir yana burası verimli toprakları ile Küba’nın en iyi tütünlerinin yetiştirildiği cennet bir vadidir. 100lerce yıldır değişmeden aynı geleneksel yöntemle üretim yapıldığından buradaki sebze ve meyveler de çok lezzetlidir. Burada yürüyüş turu yaparak vadiyi gezebilir, dönüşte vadinin bağlı olduğu Pinar del Rio’da da mola verebilirsiniz.

vinales ve pinar del rio

Diğer Günler İçin Öneriler; bir gün Varadero’da deniz günü yaşayabilirsiniz, bir gün şehri serbest gezebilirsiniz, daha fazla vaktiniz var ise ülkenin doğusundaki tropik bölge olan Cayo Santa Maria’da kalıp burayı baz alarak Doğu Küba’yı (Remedios, Trinidad ve Cienfuegos gibi yerler) gezebilirsiniz.

Küba’yı Küba’da yaşayan bir Türk rehberden tanımak için bize yazın!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

2 thoughts on “Küba ve Havana’da Türkçe Rehber”

Leave a Comment