Vatikan ve Kolezyum Grup Rezervasyon

Last Updated on 5 April 2024 by TT

Vatikan ve Kolezyum Grup Rezervasyon

Vatikan ve Kolezyum grup rezervasyon; özellikle yüksek sezonlarda Vatikan Müzeleri‘ne Kolezyum‘a bilet bulmak büyük sorun olabilmektedir. Bu durum kişi sayısı çoğaldıkça daha da zorlaşmaktadır. Aşağıda vereceğiniz linklerden isterseniz münferit olarak veya küçük, büyük gruplarınız için, dilediğiniz gün ve saatlere Vatikan giriş bileti rezervasyonu yapabilirsiniz. Bu turlar canlı rehber eşliğinde yapılır ve grupta sizden başka kişiler de olabilir. Bu biletler ile aynı zamanda bilet sırası beklemeyeceğiniz için hızlıca giriş yapabilirsiniz. Biletler dünyanın güvenilir bilet satış acentası GetYourGuide tarafından satılmaktadır.

  1. Vatikan Müzesi giriş bileti
  2. Kolezyum ve Roma Forumu bileti
  3. Vatikan Müzesi ve Sistin Şapeli turu
  4. Vatikan Müzesi, Sistin Şapeli ve San Peter Bazilikası turu (bazilikaya kestirme giriş)
vatikan müzesine giriş için grup turları ve biletleri
Biletinizi önceden rezerve ederek uzun bilet kuyruğundan kurtulabilirsiniz

Vatikan Müzesi ve Kolezyum için sesli rehber “audio guide” 

Vatikan Müzeleri 26 farklı müzeden oluşmaktadır. Bu sebeple müzeyi bir rehberle veya audio guide ile gezmeniz tavsiye olunur. Bunun için farklı diller anlatım yapan (İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Rusça, Almanca, Çince, Korece) audio guide için rezervasyonu yapabilirsiniz. Bu şekilde Vatikan Müzesi’ni, Sistin Şapelini, San Peter Bazilikası’nı, Kolezyum’u ve Roma Forum alanını özel rehber kullanmadan da gezmeniz mümkündür. Audio guide dil seçenekleri arasında İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Çince gibi diller mevcuttur. Bazı audio guide’ları online olarak aşağıdan alabileceğiniz gibi müzelere girişte de satın alabilirsiniz. Fakat bunun için uzun bir sırada beklemeniz gerekebilir.

Colosseum, Roma Forumu ve Vatikan Müzeleri'ne giriş ve özel grup için sesli rehber

Vatikan Müzesi ve Kolezyum için özel grup turları

Eğer müzeyi canlı bir rehber eşliğinde gezmek isterseniz mevcut bir gruba dahil olabilirsiniz. Bu turlar herkesin katılımına açıktır ve farklı dillerde organize edilmektedir. Bu gruplara münferit olarak ya da grup olarak da katılabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki turları tavsiye edebiliriz. Eger grup olarak katılmak istiyorsanız turu satın alırken istediğiniz kişi sayısını seçmeniz yeterli olacaktır.

  1. Vatikan Müzesi, Sistin Şapeli ve San Peter Bazilikası turu (bazilikaya kestirmeden giriş)
  2. Kolezyum, Roma Forumu ve Paletin Tepesi turu

kolezyum, forum alanı ve paletin tepesi için grup bileti ve turları

Vatikan Müzesi’ne grup için online bilet satın alabilir miyim?

Bu link üzerinden maksimum 10 yetişkin, 10 genç (6-18 yaş arası) ve 10 çocuk (5 yaş ve altı) için olmak üzere toplam 30 kişilik giriş bileti satın alabilirsiniz. Daha fazla bilet satın almak için işlemi tekrar etmelisiniz.

vatikan müzesi online grup bilet rezervasyonu ve satışı

Vatikan Müzesi ve Kolezyum için grup için indirim var mı?

Vatikan Müzeleri’ne ve Kolezyum müze alanına girişte gruplar için herhangi bir özel indirim veya kupon bulunmamaktadır. Dolayısı ile bu sayfadaki linklerden alacağınız biletlerde de herhangi bir indirim söz konusu değildir. Fakat bazı özel şartlar altında indirim veya ücretsiz giriş mümkün olabilmektedir; 6-15 yaş arasındaki çocuklar ve 19-25 yaş arasındaki öğrenciler indirimli girebilir. Ayrıca 5 yaş altındaki çocuklar ile en az %74 engelli ziyaretçiler, hacılar, papazlar ve kongre, seminer için gelenler ücretsiz girebilir.

vatikan müzelerine grup bilet indirimi var mı?

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Albanian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment