Covid 19 pandemide Maldivler’e gidilir mi?

Last Updated on 17 July 2021 by TT

Covid 19 pandemide Maldivler’e gidilir mi?

(En iyi su üstü villaları ve fiyatları / En ekonomik oteller ve fiyatları) Covid-19 salgını sırasında Maldivler’e seyahat etmeyi planlıyorsanız bilmeniz gerekenler burada. Maldivler, 15 Temmuz 2020’de sınırlarını tüm ülkelerden gelen ziyaretçilere yeniden açtı. Fakat bu açılışın istisnası ülkedeki korona virüsün çoğunluğunun kaynağı olduğu için ziyaretçilere yasak olan başkent Male‘dir. Kimler ülkeye girebilir? 13 Mayıs’tan itibaren Güney Asya’dan gelen yolcuların Maldivler’e girmesi geçici olarak yasaklandı. Bu kural, Hindistan, Nepal, Butan, Afganistan, Bangladeş, Pakistan ve Sri Lanka‘dan gelen tüm vize sahipleri ile son iki hafta içinde bu ülkelerden transit geçenler için geçerlidir. Fakat bununla birlikte, Maldivler hükümeti sınırlarını 15 Temmuz’dan itibaren Güney Asya’dan gelen ziyaretçilere yeniden açacağını duyurdu.
corona zamanı maldivler nasıldır

Pandemide Maldivler’de tatil yapılır mı?

Şu anda Maldivler, negatif bir Covid test raporuna sahip olduğu sürece tüm ülkelerden gelen ziyaretçilere açıktır. İngiltere’den gelen yolcular şu anda (17.07) 10 günlük karantinaya tabidir. Maldivler, 2020 yılında turizmin durduğu dünyada, turizmin geliştiği nadir yerlerden biri idi ve bazı engellere rağmen bu trend 2021 için de devam ediyor gibi görünüyor. Şubat ayı sonu itibariyle 140’tan fazla tatil köyü ile 330’dan fazla otel açıktı ve uluslararası ziyaretçilere hizmet veriyordu. Maldivler Turizm Bakanlığı, düzenli ziyaretçileri seyahatlerinin sıklığına ve süresine göre puanlarla ödüllendiren bir sadakat programı başlattı. Yeterince puan toplarsanız, otel indirimleri de dahil olmak üzere bir çok avantajlara sahip olabileceksiniz.

Kısıtlamalar, aşı sertifikası ve PCR testi

Maldiv vatandaşları dışındaki tüm ziyaretçiler ve tam aşılarını olmuş olanlar, ülkelerinden ayrılmadan önceki 96 saat içinde yapılmış olan aşılarını göstermek zorundadır; laboratuvarın adını ve adresini, alınan numunenin tarihini açıkça gösteren bir negatif PCR testi sertifikanızı ibraz etmelisiniz.
Covid 19 pandemide Maldivler'e gidilir mi?
Sonuç, varıştan önceki 24 saat içinde çevrimiçi olarak sunulması gereken “Traveler Health Statement” formuna eklenmelidir. Tüm ziyaretçilerden ulusal kişi izleme uygulaması olan “TraceEkee”‘yi indirmeleri ve yolculukları sırasında kullanmaları istenir. Turistlerin konaklamaları oteller arasında bölmelerine izin verilir. Ancak Malé bölgesinde 48 saatten fazla zaman geçirirseniz, başka bir yere gitmeden önce yeni bir PCR testi yapmalısınız. 20 Nisan’dan itibaren, tam aşılı turistlerin, Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınan ikinci aşı dozlarının seyahatten en az iki hafta önce uygulandığına dair kanıt sunmaları koşuluyla, varışta negatif bir PCR testi sunmaları veya herhangi bir karantina kısıtlamasına uymaları gerekmemektedir. . Sağlık kuruluşlarına, gündüz bakımevlerine, okullara ve yatılı bakım hizmetlerinde çalışmaya gelenlerin, aşı durumlarına bakılmaksızın varışta PCR testinin negatif olması gerekmektedir.

Maldivler tatilinden ne beklemelisiniz?

Maldivler, çoğu otelin izolasyonu ve ziyaretçilerin büyük çoğunluğunun dışarı çıkmak yerine tatil beldesinde kalması nedeniyle kendilerini “normal” bir tatil sunan bir destinasyon olarak satıyorlar. Bu, yerel halk kısıtlamalara tabiyken, havalimanına gidip gelenlerin muaf olduğu anlamına gelir. Oteller hükümet gereksinimlerini karşılıyorsa, farklı oteller arasında bölünmüş konaklamalara izin verilir. Bölünmüş konaklama taleplerinin seyahatten en az 48 saat önce Turizm Bakanlığı’na iletilmesi gerekmektedir.
Ayrıca tatil yerinizin bazı kuralları olmasını bekleyin – özellikle varışta ateş kontrolü ve kapalı mekanlarda maske takılması. Mağazalardaki çoğu ürünün Maldivler’e gönderilmesi gerektiğinden, bazı şeyler pahalı olabilir – ada zincirinde harcamaktan kaçınmak için maske ve el dezenfektanı gibi şeyler getirmelisiniz.

corona da maldivlere gidilir mi, kısıtlama var mı, maske mecbur mu

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Svenska Polski العربية Русский

Leave a Comment