Maldivlerde Ne Yapılır

Last Updated on 27 November 2019 by TT

Maldivlerde Ne Yapılır; Maldiv Adaları büyüklü küçüklü 1200 adadan oluşur.  Ülkenin başkenti havalimanının da üzerine kurulduğu Male şehridir. Küçük ve basık tropik bir ada üzerine sıkışmış bir şehir olan Male şehri turistik açıdan pek cazip bir yer olarak görülmez. Maldivler bir İslam ülkesidir ve şeriat kuralları geçerlidir. Her ne kadar turistlere karışılmasa da başkent Male’de bulunduğunuz süre içerisinde, kıyafet, davranış ve alkol tüketimi konusunda çok rahat edemeyebilirsiniz. Maldivler’de Müslüman olan yerel halka alkol satışı yasaktır. Turistik tesislerde ise turistlere serbesttir.

Maldivlerde Ne Yapılır

Maldivler dünyanın dört yanından deniz, doğa ve huzur arayanların buluştuğu tropik bir adalar cennetidir. Başkent Male ne kadar sıkışık, kalabalık, kaotik ve göreceli olarak toleranssız ise üzerinde tesislerin bulunduğu büyüklü küçüklü tropik adaların her biri ayrı bir cennettir. Maldivler’de tatil yapmanın ana amacı bu adalar üzerine kurulmuş olan tesislerde konaklamak doğanın, bembeyaz kumsalların, turkuaz rengi denizin ve huzurun tadını çıkartmaktır.

maldivlerde gezilecek yerler

Genellikle her adanın üzerinde bir otel / tesis bulunur ve her tesisin kendine göre bir konsepti vardır. Tesislerin bazılarıları romantizm arayan balayı çiftlerine veya sevgililere göre tasarlanmışken bazıları daha çok ailelere ve aktivite arayanlara hitab eder. Fakat her halükarda kalacağınız tesiste aşağıdaki aktivitelerden bazılarını veya tamamını bulabileceksiniz. Bu aktivitelerin çoğu ücretli olarak yapılır ve konakladığınız tesisin resepsiyonundan kayıt yaptırabilirsiniz;

 • Çevredeki diğer mercan adalarını gezmek için tekne ile yapılan turlara katılabilirsiniz.
 • Rüzgar sörfü, uçurtma sörfü, deniz paraşütü gibi aktivitelere katılabilirsiniz.
 • Scuba diving (Padi) dalış kursları ile Hint Okyanusu’nun zengin mercan resiflerindeki rengarenk tropik deniz yaşamını keşfedebilirsiniz
 • Yanınızda getireceğiniz veya tesisten cüzi bir ücret karşılığı temin edeceğiniz deniz gözlüğü, şnorkel ve paletiniz ile herhangi bir eğitim almadan deniz yaşamını gözlemleyebilirsiniz.
 • Akşam saatlerinde teknelerle geleneksel balık avu turlarına katılabilirsiniz. Bu turlar olta ile yapılabileceği gibi orkinos, kılıç balığı avı gibi daha profesyonel biçimde de olabilir.
 • Yunus sürülerini izlemek için belli saatlerde düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz.
 • Akşam romantik tekne turlarına katılıp aşkınızla şampanyanızı yudumlayabilirsiniz.
 • Coconat Guru olarak adlandırılan hindistan cevizi ağaçlarına çıkıp meyvesini toplayan kişilerin önünüzde topladığı taze hindistan cevizi suyunu içebilirsiniz.
 • Bulunduğunuz adayı keşif için hindistan cevizi ağaçlarının arasında yürüyüş yapabilirsiniz.
 • Masaj yaptırabilirsiniz.
 • Varışta veya dönüşte başkent Male’de bir kaç saat zaman geçirebilirsiniz.

maldivlerde yapılacaklar

 

Leave a Comment