Ucuz Maldivler Turu

Last Updated on 27 November 2019 by TT

Ucuz Maldivler Turu

Ucuz Maldivler Turu, Maldivlere Ucuza Nasıl Gidilir? Maldiv Adaları’na ucuza gitmek için seyahat acentalarının pahalı paket turlarını satın almanıza gerek yok. Çünkü yapmanız gereken sadece otel rezervasyonunuzu yaptıktan sonra  en uygun uçak biletlerine bakmak. Transfer için ise otele uçak bilgilerinizi yollayarak havalimanında karşılama alabilirsiniz. Maldivler bir Barselona veya Roma değil, dolayısı ile burda rehbere de ihtiyacınız olmayacak. Kendiniz yapacağınız rezervasyon ile acenta paket turlarına göre kişi başı en az 400-500 € cebinizde kalacaktır. Üstelik yüzlerce otel arasından kendi zevkinize ve bütçenize en uygun oteli seçebilirsiniz. Gördüğünüz gibi Maldivlere ucuza nasıl gidilir sorusunun cevabı hiç komplike değil.

Ucuz Maldivler Turu İçin Oteli Ucuza Alın

Ucuz Maldivler turu için otel en önemli tasarrufu konaklamadan yapabilirsiniz. Bilinmeyen nokta Maldivler’in sadece zengin ve yüksek bütçeli insanların tatil yaptığı bir destinasyon olmadığıdır. Elbette geceliği 5000 €’ya kadar çıkan bir çok ultra lüks tesis mevcut, fakat oda-kahvaltı iki kişi 40-60 €’ya gayet temiz oteller de az sayıda değil. Bu otellere göz atmak isterseniz isterseniz buradan inceleyebilirsiniz. Fakat biriz lüksü olsun ama çok pahalı da olmasın diyorsanız aşağıdaki otellere bir göz atın, bu tesislerin hepsi çok güzel, uygun fiyatlı ve memnuniyet oranı da oldukça yüksek;

Ucuz Maldivler Turu İçin Uçak Biletini Ucuza Alın

Maldivler’e nasıl ucuza gidilir sorusunun cevaplarından biri de uçak biletini ucuza almak. Türkiye’den Maldivler’e sadece THY direkt uçar ve uçuş süresi 8 saattir. Eğer aktarmalı uçmayı ve ilave olarak 6-8 saat kadar daha beklemeyi göze alırsanız sadece uçak biletinden kişi başı 350 €‘ya kadar tasarruf yapma imkanınız olabilir. Bunun için aşağıdaki havayollarının fiyatlarına mutlaka göz atın.

  • Qatar Airways
  • Fly Dubai
  • Air Arabia
  • SriLankan Airlines
  • Emirates Havayolları

Eğer aktarmadaki bu ekstra bekleme süresi size fazla geldiyse, cebinizde kalan bu 350 €’yu Dubai Havalimanı’nda ucuz alışveriş veya bir iki gece Dubai’de kalarak da değerlendirebilirsiniz. Hatta Dubai’deki gününüzü buradan Dubai’de çölde safari turu yaparak ya da Burj Al Khalifa’ya çıkarak da değerlendirebilirsiniz.

Ucuz Maldivler Turu İçin Transfer Hizmetini Ucuza Alın

Ucuz Maldivler turu için önemli kalemlerden biri de transfer maliyetlerinden tasarruf etmektir. Maldivler’de kalacağınız otel merkeze ne kadar uzak ise transfer maliyeti o kadar yüksek olacaktır ki, kişi başı 450 USD‘ye kadar çıkabilir. Bandos Island Kurumba Village gibi hem güzel hem de yakın adalara giderek transfer ücretini 50-100 USD gibi rakamlara düşürebilirsiniz. Transfer ücretini çok çok daha ucuza getirme şansınız da var. Maafushi, Thoddo, Thulusdhoo gibi adalarda bulunan tesisleri tercih ederseniz hem sadece 2 USD ödeyerek geleneksel teknelerle seyahat edebilirsiniz hem de bu adalarda yaşayan yerli halkla tanışabilirsiniz. Pahalı olan otellerin çoğu, üzerinde yerlilerin yaşamadığı uzak ve izole adalardadır.

maldivler transfer
Ucuz Maldivler Turu; transferinizi geleneksel feribotlarla yapabilirsiniz.

Leave a Comment