Amsterdam’da Türkçe Rehber

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Amsterdam Türkçe Rehber

Amsterdam Türkçe Rehber; Hollanda’nın en güzel şehri olan Amsterdam’da Türkçe konuşan rehber ihtiyacınız var ise buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özel veya iş seyahati olsun, bireysel ya da grup gezisi olsun Amsterdam’ı Hollanda’da yaşayan profesyonel Türk bir rehberle gezebilirsiniz. Amsterdam sadece kozmopolit ve renkli bir şehir değil aynı zamanda kültür ve sanat hayatı çok zengin, tarihi atmosferin modern yaşam ile içiçe geçtiği bir şehirdir. Amsterdam’ın yakın çevresinde de mutlaka gezilmesi gereken bir çok yer vardır. Kişisel şehir turu gezi programınızı yaparken aşağıdaki örnek tur programlarından faydalanabilirsiniz;

amsterdam'da türk rehberle şehir turu

Amsterdam’da Türkçe rehber ile örnek tur programları

1. GÜN, Amsterdam şehir turu 

Süre; 7 saat  | Tur şekli; Türkçe rehberle özel tur  |  Ulaşım şekli; yürüyüş, tekne, taksi veya tramvay

Türkçe konuşan rehber ile yapacağınız bu tur üç kısımdan oluşuyor. İlk kısımda Dam Meydanı’ndan başlayarak Amsterdam’ın önemli noktalarını gezeceğiz. Yaklaşık iki saatlik bu yürüyüş turu sırasında görebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır; Dam Meydanı, Madam Tussauds Müzesi, Kraliyet Sarayı, Nieuwmarkt, Central Station, Tarihi Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı ve coffe-shop‘lar…Turumuzun ikinci kısmında Amsterdam’ın UNESCO Dünya Mirası Listesi‘ndeki kanallarında tekne turu ile şehri farklı bir açıdan keşfediyoruz. Son kısımda ise Van Gogh Müzesi‘ne bilet sırasında beklemeden girecek ve Van Gogh’un en değerli tablolarını rehberinizin anlatımı ile tanıyacaksınız.

hollanda'da türk rehberle şehir turu

2. GÜN, Marken,Volendam ve Giethoorn turu 

Süre; 8 saat  | Tur şekli; Türkçe rehberle özel tur  |  Ulaşım şekli; özel araç, yürüyüş

Amsterdam’ın 22 km kuzeyinde bulunan Volendam, Hollanda’nın geleneksel dokusunu kaybetmemiş tipik balıkçı köylerinden biridir. Burada Amsterdam’a kıyasla daha uygun fiyatlara alışveriş yapabilir, lezzetli deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Turun ikinci kısmında ise yakın zamana dek kara ile bağlantısı olmayan Marken Adası‘nı ziyaret edeceğiz. Doğal yapısı ve yerleşim dokusu çok iyi korunmuş olan Marken Adası, bozulmamış köy evleri ve balıkçılık geleneği ile size “işte burası Hollanda” dedirtecek. Öğle yemeğinden sonra turun en muhteşem deneyimini yaşamak üzere Amsterdam’dan 1 saat kadar kuzey doğuya çıkarak son yıllarda dünyaca ünlenen Giethoorn Köyü‘ne gidiyoruz. Kanallardan oluşan ve gerçek olamayacak kadar güzel olan bu köyde kanallar arasında tekne ile gezebilir, kanal boyunca uzanan yollarda yürüyüş yapabilirsiniz.

hollanda giethoorn turu

3. GÜN, Büyük Hollanda gezisi 

Süre; 9 saat  | Tur şekli; Türkçe rehberle özel tur  |  Ulaşım şekli; özel araç, yürüyüş

Özel araç ve Türkçe rehber eşliğinde çıkacağımız bu turda Amsterdam’dan 1 saat kadar güneyde bulunan Hollanda’nın başkenti Den Haag şehrini, oradan Hollanda’nın ikinci büyük ve en modern şehri olan Rotterdam‘ı, ve oradan da Hollanda’nın tarihi öneme sahip olan ve en güzel şehirlerinden biri olan Delft‘i ziyaret edeceğiz. Hangi şehirde ne kadar kalmak istediğinize, nereleri görmek ve ne yapmak istediğinize siz karar verebilirsiniz. Gidilecek yerlerin sıralaması trafik yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

hollanda'da türk rehberlik hizmetleri

TUR 4, Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi turu 

Süre; 5 saat  | Tur şekli; Türkçe rehberle özel tur  |  Ulaşım şekli; yürüyüş, taksi veya tramvay

Sanatseverlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken iki önemli müze. Hollanda’nın dünya resim sanatında önemli bir yeri vardır. Hollandalı, dünyaca ünlü ressamların dünyaca ünlü tablolarını profesyonel bir rehberin anlatımı ile gezmek isterseniz bu tur tam size göre. Her iki müzede de yaklaşık 2’şer saat süren bu turda müzedeki binlerce eser arasından en önemli olanları rehber anlatımı ile tanıyabilirsiniz. Rehberiniz ile Van Gogh Müzesi’nin girişinde buluşabilirsiniz. Lisanslı rehberlerin bilet satın almada önceliği olduğu için her iki müze içinde bilet sırasında beklemeden girebilirsiniz. İki müze arasında 30-45 dakika dinlenme ve kahve molası verebilirsiniz.

amsterdam türkçe rehber

Amsterdam’da Türkçe rehber ile diğer turlar

Ayrıca aşağıdaki tur alternatiflerinden beğendiklerinizi de programınıza alabilirsiniz

  1. Keukenhof Gardens (Nisan ve Mayıs aylarında) ve Giethorn Köyü, (9 saat)
  2. Tam günlük Gent ve Bruge şehirleri turu, (11 saat)
  3. Zhnse Chans Yeldeğirmenleri ve Hollanda’nın doğası turu (5 saat)
  4. Rotterdam ve Kinderdijk Köyü turu (7 saat)
  5. Giethoorn ve Zahnse Schans Yeldeğirmenleri turu (8 saat)
  6. Marken ve Volendam Köyleri (6 saat)
  7. Van Gogh Müzesi turu (3 saat)
  8. Rijksmuseum turu (3 saat)
  9. Zaanse Schans, Marken ve Volendam Köyleri (7 saat)
  10. Zaanse Schans, Edam, Marken ve Volendam Köyleri (8 saat)

Amsterdam’ı ve Hollanda’yı Hollanda’da yaşayan Türk bir rehberden tanımak için bize yazın!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia српски Ukrainian Русский

3 thoughts on “Amsterdam’da Türkçe Rehber”

Leave a Comment