Barcelona’da Türkçe Rehber

Last Updated on 1 March 2024 by TT

Barcelona’da Türkçe Rehber

Barcelona’da Türkçe Rehber; İspanya’nın 17 özerk bölgesinden biri olan Katalonya’nın başkenti Barselona’yı, Barselona’da yaşayan, size özel profesyonel bir Türk rehber eşliğinde gezmek isterseniz bize aşağıdaki form vasıtası ile ulaşabilirsiniz.

Barselona’da özel rehber ücreti ne kadardır?

Barselona’da lisanslı ve özel bir rehberinin saatlik servis ücreti 45 € – 70 € arasında değişmektedir. Bu fiyat dile, sezon yoğunluğuna, kişi sayısına ve tur süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

İspanya’nın en çok ziyaretçi çeken bu şehri 5.5 milyon nüfusu ile İspanya’nın en kozmopolit ve renkli kentidir. Barselona içinde barındırdığı dünyaca ünlü müzeleri, özgün sanat akımları, Gaudi’nin La Sagrada Familia‘sı, alternatif yaşam biçimleri, gastronomik zenginlikleri ve şehrin içindeki plajları ile diğer Avrupa şehirlerinden farklı bir dokuya sahiptir. Böylesine renkli ve zengin bir şehri tanımanın en kolay ve keyifli yolu bu şehirde yaşayan, şehri iyi bilen bir rehber ile gezmektir.

Niçin Türkçe konuşan bir rehber?

Barselona’da Türkçe rehber kullanmak size zaman kazandırır, daha az zamanda daha çok yer görürsünüz ve en önemlisi rehberinizin anlatımları ile gördükleriniz anlam kazanır. Şimdi aşağıda size bir kaç günlük bir Barselona gezisinde öncelikli görülmesi gereken yerleri de içeren örnek tur programları veriyoruz;

la sagrada familia ve türkçe rehber

Barcelona’da Örnek Tur Programları

GÜN 1 – Gaudi’nin izinde (yaklaşık 8 saat)

Barselona’da Türkçe rehber ile Gaudi ve modernizm; bu tur programında Barselona’nın adeta baş mimarı sayılan ve Katalan Art Nouveau sanatının en önemli temsilcisi Antoni Gaudi’nin en önemli eserlerini göreceğiz. Turumuz Barselona’nın Carmel Tepesi yamaçlarında kurulan fantastik bahçe-şehir projesi Park Güell ile başlıyor. Ardından Gaudi’nin en önemli eseri ve Barselona’nın birincil simgesi olan La Sagrada Familia Bazilikası‘nı içeriden ve dışarıdan gezeceğiz. Yemek molasını takiben şehrin en lüks caddesi Passeig de Gracia‘ya gelerek Gaudi’nin sürrealist iki eseri olan Casa Batllo ve Casa Mila‘yı göreceğiz. Dilerseniz yapıları içeriden de ziyaret edebilirsiniz. Bu ziyaret yerlerinin tamamı için girişler ücretlidir ve biletlerin önceden alınması tavsiye olunur. Rehberimiz ile saatleri ayarladıktan sonra biletlerinizi (bilet sırası beklememek için) uygun saatlerde giriş için buradan temin edebilirsiniz. Bu tur taksi kullanarak, taksi + metro, sadece metro veya özel araç kullanarak yapılabilir.

profesyonel türk rehber ile barselona turu, casa batllo

GÜN 2Gotik Mahalle, Las Ramblas + İspanyol Köyü (yaklaşık 8 saat)

Barselona’da Türkçe rehber ile gotik Barselona; bu turda, Gaudi’nin eserleri dışında, eski şehirde ne görülmesi gerekiyorsa bir çoğunu görebileceksiniz. Katalonya Meydanı’ndan başlayan turumuz Roma surları ve şehrin ortaçağ katedrali (İnebahtı Şapeli ve Azize Eulalia ve 13 kutsal kazı görmek için içine gireceğiz) ile başlayacak. Ardından Kraliyet Meydanı (Plaça Reial) ve Saint Martin Kulesi, Saint Jaume Meydanı ile Augustus Tapınağı‘nın gizli sütunları, Belediye Binası, Katalan Parlamentosu, Las Ramblas Bulvarı, Cristof Colomb Anıtı, Gaudi’nin muhteşem yapıtlarından biri olan Güell Sarayı (Palau Güell) görülecek. Yol üstünde dilerseniz churros tatlısının tadına bakabilirsiniz. Sonraki durağımız dünyanın en renkli açık hava yeme içme pazarlarından biri olan Boqueria olacak.

türkçe konuşan rehber ile barselona gotik mahalle

Burada birşeyler atıştırıp turun ikinci kısmını gerçekleştirmek üzere Montjuic Tepesi üzerinden İspanya Meydanı’na gidiyoruz. Montjuic Tepesi’nde panoramik bir fotoğraf molası sonrası Miro Müzesi ile Olimpiyat Stadyumu‘nu ve muhteşem bir mimariye sahip olan Kraliyet Sarayı‘nı görebileceksiniz. Turumuzun son kısmında ise İspanya’nın her bölgesine ait tipik yapılardan oluşan küçük bir İspanyol köyünün içinde, Aragon’dan Endülüs’e, Galicia’dan Bask Bölgesi’ne kısa bir yürüyüş yapacağız. Bu turda Katedral ve İspanyol Köyü içeriden ziyaret edilecektir, girişleri ücretlidir. Dilerseniz rehber ile anlaşarak tur içeriğinde değişiklik yapabilirsiniz. Bu tur sadece taksi veya özel araç ile yapılabilir.

barcelona ve katalonya'da yaşayan türk rehber

GÜN 3Salvador Dali Müzesi (Figueres) ve Girona şehri turu (yaklaşık 9 saat)

Barselona’da Türkçe Rehber ile sanatın sınırsızlığı; bu turda Barselona şehrinin dışına çıkıyor, Katalonya eyaletinin kuzeyindeki iki şehre gidiyoruz. 1,5 saat mesafedeki Girona şehri Katalonya’nın en iyi korunmuş Ortaçağ sokaklarına ve yapılarına sahiptir. Game Of The Thrones dizisinin bir çok sahnesinin de çekildiği Girona’da kendinizi ortaçağda hissedeceksiniz. Onyar Nehri‘nden başlayarak şehir surları, Saint Felix Kilisesi, Girona Katedrali ile hristiyanlar tarafından yapılmış olan tek hamam görülecek ve ardından Yahudi Mahallesi El Call yürüyerek gezilecektir. Turun ikinci kısmında ise dünyanın en uçuk ve ünlü müzelerinden biri olan Salvador Dali Müzesi’ni gezmek için 45 dakika daha yol alarak Figueres şehrine gidiyoruz. Sürrealist sanat akımının uçuk kaçık sanatçısı Salvador Dali‘nin eserlerini ve müze binasını rehber eşliğinde gezdikten sonra Figueres‘te yemek ve alışveriş için zamanınızı değerlendirebilir veya direkt şehre dönebilirsiniz. Bu turda bahsedilen yerlerin bir çoğunun girişi ücretlidir. Salvador Dali Müzesi için giriş biletlerinizi önceden buradan almanız tavsiye olunur. Zira özellikle yoğun dönemlerde bilet sıkıntısı olabilmektedir. Biletinizi almadan önce giriş saatini rehber ile belirleyiniz ve biletinizi belirlediğiniz saat için alınız. Bu tur özel araç ile yapılabilir.

profesyonel türk rehberle dali turu

Siz de Barselona’yı, Barselona’da yaşayan ve Türkçe konuşan bir rehber ile gezmek isterseniz bize yukarıdaki form ile ulaşabilirsiniz;

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Русский

Leave a Comment