Nou Camp Müzesi & Barcelona Maç Bileti

Last Updated on 27 November 2019 by TT

FC Barcelona Nou Camp Müzesi; Adres: Carrer Aristides Maillol. Metro: L5-Collblanc. Giriş No 7. Müze + stadyum giriş ücreti: 23 € (6-13 yaş 17 €) (2016). Müze ve stadyum için fc barselona kulübü, messiziyaret saatleri birbirinden farklı olabilir ve saatler stadyumdaki maç programına göre değişebilir. Bilet Satış: Müze biletinizi önceden buradan alırsanız bilet sırası beklemeden girebilirsiniz. 

Barcelona La Liga maç biletinizi buradan satın alabilirsiniz..

Nou Camp, Katalonya’nın dünyaca ünlü FC Barcelona Futbol Kulübü‘nün resmi stadyumudur. Arda Turan’ın da bir dönem transfer olduğu, İspanya’nın en büyük ve en ünlü futbol kulübü olan FC Barcelona’nın maçlarını oynadığı Nou Camp Stadyumu ile Nou Camp Müzesi aynı yerdedir.

Müze biletiniz ile aynı zamanda stadyumu da gezebilirsiniz. Müze ve stadyum turu sırasında size özel bir rehber isterseniz, İngilizce rehberlik ücreti 160 €, Türkçe rehberlik ücreti ise (o anda mevcut ise) 200 €’dur. Tur sırasında basın odası, soyunma odası, VIP bölümlerini gezebilir, stadı yer seviyesinden görebilir ve futbolcuların sıralarında oturabilirsiniz. Maç günlerinde müze 10:00-15:00 arası açıktır ve maç günlerinde stadyum turu yapılmaz.

FC Barcelona Stadı Özellikleri

Camp Nou veya İngilizcedeki kullanımı ile Nou Camp “Yeni Stadyum” anlamına gelmektedir. Nou Camp Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise 5. en büyük stadyumudur. 1957 yılında Katalan Mimar Francesc Mitjans‘ın tasarımı ile 3 yıl süren inşaatın ardından açılmıştır. 1982 Dünya Kupası öncesinde ise yeni eklemeler ile seyirci kapasitesi 120.000’e çıkartılmıştır. Fakat UEFA’nın talebi doğrultusunda bu sayı daha sonra 98.772’ye düşürülmüştür. Stadın yüksekliği 48 metre, uzunluğu 250 metre ve eni 220 metredir.

55.000 m2’lik alan üzerine kurulan stadyum acil durumlarda sadece 5 dakika içinde tahliye edilebilir. Stadın kapasitesi yakın zamanda 115.000 kişi tarafından kullanılabilir hale getirilmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Nou Camp Müzesi

Nou Camp Müzesi Barselona’nın en çok ziyaret edilen dördüncü müzesidir. Farklı bölümlere ayrılmış müzede Barça’nın 100 yıllık geçmişini ve bugününü görsel ve işitsel temalarla tanıyabilir, kulübün almış olduğu sayısız şampiyonluk kupasını görebilirsiniz. FC Barcelona’nın 1992 yılında kazandığı Avrupa Şampiyonluğu Kupası da buradadır. Ayrıca müzede Miro, Dali, Tapies, Subirach gibi Katalan sanatçıların bağışları da ayrı bir bölümde görülebilir.

Leave a Comment