Barselona Ucuz Oteller & Hosteller

Last Updated on 28 January 2024 by TT

Barselona’da Ucuz Oteller & Hosteller

Barselona ucuz oteller açısından malesef çok fazla alternatife sahip olmayan bir şehirdir. Kış ayları dışında kalan ayların neredeyse hepsi konaklama fiyatlarının yüksek olduğu aylardır. En en pahalı dönemler ise ilkbahar, sonbahar ayları ile fuar dönemleridir. Aramalarınızda konaklama fiyatları çok yüksek çıkıyorsa alternatif tarihlere bakmanız sorunu çözebilir, tarihleriniz bir fuar gününe denk gelmiş olabilir. 

 1. Barcelona’da ucuz konaklama seçeneklerini iki gruba ayırarak inceleyelim;
 • Merkez dışında kalan 2 veya 3 yıldızlı oteller; bu oteller genellikle belli kalite standardına sahip olup bazıları çok cazip ulaşım imkanlarına sahip olabilmekte. Hatta öyle oteller var ki merkezden 15 km uzaklıkta olmasına şehir içindeki bazı otellere göre daha pratik ve ekonomik ulaşım imkanına sahiptir. Bunun için aşağıdaki otelleri inceleyebilirsiniz.
 • Merkezi veya merkeze yakın hosteller ve düşük yıldızlı oteller; 80’lerin pasaklı ve güvensiz hostellerinin yerini günümüzde büyük, modern ve güvenli hosteller almakta. Bu hosteller son yıllarda aileler ve ileri yaştaki gezginler tarafından da tercih ediliyor. Hostellerin cazip yanı, yalnız seyahat edenlere merkezde ucuza konaklama imkanı verirken diğer gezginlerle tanışıp kaynaşma imkanı sunması. Hostellerin bir çoğunda özel odalar da mevcut. Bazı hostellerde bay bayan aynı odalarda karışık kalabiliyorken bazılarında kız-erkek ayrı da olabiliyor.

Barselona’da Ucuz Oteller Tavsiyesi

 • Hotel Lloret Ramblas; aradığınız yıldız sayısı ve lüks değil de, temizlik, konum ve ucuzluk ise bu otel en cazip alternatif. Konum olarak otelinizin Taksim Meydanı’nda olması gibi. Yer bulabilirseniz ve bütçenizi aşmıyorsa kesinlikle kaçırmayın. Odalarda klima var ve wifi ücretsiz.
barcelona merkezi ucuz otel
Hotel Lloret Ramblas
 • B&B HOTEL Barcelona Viladecans *** otelim iyice olsun, otele fazla para harcamayayım ve merkeze gidiş gelişi zahmetsiz olsun diyorsanız bu otel size uyabilir. Bu otel merkeze (Plaça Catalunya) 16 km mesafede…fakat bu gözünüzü korkutmasın çünkü merkeze yakın bir çok otelden daha ucuza ve zahmetsizce gidip gelebiliyorsunuz. Otelin hemen önündeki Viladecans Tren İstasyonundan 20 dk’da bir geçen konforlu trene atladığınızda hiç aktarma yapmadan 20 dakika sonra Passeig de Gracia’da, yani şehrin merkezinde iniyorsunuz, bu şekilde şehir içi otellerdeki metro içi aktarmalarla zaman kaybı yaşamıyorsunuz. Üstelik bu yolculuk T-10 kartı ile tek yönde 1 €’ya geliyor, bu kartı elbette hem şehir içind, hem de otelden havaalanına gidip gelirken de kullanabiliyorunuz. Düşük sezonda iki kişilik odada kişi başı, kahvaltı dahil 29 €’ya kalabileceğiniz bu otelin diğer artıları; 24 saat ücretsiz çay kahve servisi, hemen arkasında AVM ve hipermarket bulunması, güvenli, sessiz ve gürültüsüz bir ortamda huzurlu bir uyku ve nitbus (gece otobüsü) hattı üstünde yer alması. Eğer gecelere akmak istiyorsanız tren seferleri bittiği andan itibaren, yine T-10 kartınızı kullanarak, Plaça Catalonia’dan (merkezden) binebileceğiniz L-16 gece otobüsü ile otelin çok yakınında inebiliyorsunuz. Otel gayet temiz, odalar büyük, personel yardımcı ve güleryüzlü + ücretsiz wifi var. Merkezden otele dönerken R2 veya R2 Sud hattına binmeniz gerekiyor, R2 Nord değil. 
barcelona ucuz otel
Hotel Viladecans 
 • Ibis Budget Barcelona Viladecans** çok düşük bir bütçeyle seyahat edecekseniz bu otel size uyabilir. Fiyatlar düşük sezonda, 2 kişilik odada kişi başı, kahvaltı dahil 17 €‘ya kadar düşebiliyor. Bir üstte önerdiğimiz otel ile aynı semtte ve benzer özelliklere sahip olmasına rağmen iki açıdan farkı var; 1- otel Viladecans Sidorm’den standart olarak bir gömlek daha aşağıda ama Alman Ibis zincirinden olduğu için belli hijyen ve kalite standardına sahip. 2- Viladecans tren İstasyonu’na olan mesafesi yürüyerek 15 dakika. Ve yine ücretsiz wifi var. 
 • Ibis Barcelona Castelldefels **; Castelldefels, yukarıda tanıttığımız otellerin bulunduğu Viladecans’tan biraz daha ileride, plajları olan bir yerleşim. 20 dakikada bir gelen trenle yarım saat içinde şehrin göbeğinde (Passeig de Gracia) inebilirsiniz. Yolculuk yine aynı şekilde T-10 kartı ile 1 €. Tren istasyonu, market ve alışveriş imkanları otele yakın. Ayrıca otel plaja da çok uzak sayılmaz (1.5 km) ve yaz ayları için cazip olabilir. Ayrıca Katalonya’nın Bodrum’u sayılan Sitges de buraya trenle sadece 15 dakika mesafede.
barcelona otelleri
Hotel Ciutat de Barcelona
 • Ciutat de Barcelona *** biraz daha fazla para vereyim ama merkezde kalayım diyorsanız önerimiz “Ciutat de Barcelona” olacak. Picasso Müzesi, Katedral, Gotik Mahalle, Las Ramblas, Katalonya Meydanı, Gaudi’nin Evleri, Hayvanat Bahçesi, Port Olimpik, La Ribera, El Born gibi popüler ve turistik merkezlerin hepsi bu otele 5-20 dakika yürüme mesafesinde. Fiyatları düşük sezonda 2 kişilik odada kişi başı, kahvaltı dahil 40 € civarı + ücretsiz wifi var.

En Ucuz Merkezi Hosteller, Pansiyonlar

 • Primavera Hostel, Las Ramblas’a 30 dk veya 2 metro durağı + 10 dk yürüme, 9/10 Fevkalade
barcelona en iyi hostel
Primavera Hostel
 • Generator Hostal, Las Ramblas’a 30 dk veya 4 metro durağı + 10 dk yürüme, 8.4/10 Çok İyi
 • Twentytu Hostel, Las Ramblas’a 30 dk veya 2 metro durağı + 10 dk yürüme, 8.2/10 Çok İyi
 • Pension Peiro, Las Ramblas’a 12 dakika,yürüme, 8.3/10, Çok İyi

Leave a Comment