İbiza Adası’na Nasıl Gidilir?

Last Updated on 4 July 2022 by TT

İbiza Adası’na Nasıl Gidilir?

İbiza Adası’na Türkiye’den tarifeli ve düzenli uçuşlar bulunmuyor. Son yıllarda adanın Türkiye’de özellikle gençler arasında popüler bir destinasyon olması sebebi ile yaz sezonunda İstanbul’dan direkt uçuşlar da konulmaya başlandı. Bunun dışında elbette aktarmalı uçuşlarla gerek İspanya’dan gerekse Avrupa’nın diğer şehirlerinden de gidilebilir.

ibiza konaklama tavsiyesi

Barselona ve Valensiya’dan İbiza’ya feribotla ulaşım

Uçak dışında ikinci bir ulaşım alternatifi ise feribotlardır. İspanya’dan İbiza’ya sefer yapan iki feribot firması vardır; Baleraia ve Transmediterranea. Her ikisinin de hem Barcelona’dan hem de Valensiya’dan seferleri vardır. Valensiya’dan İbiza’ya yaz aylarında günde en az 4-5 sefer bulabilirsiniz. Bilet fiyatları, normal feribotlarla, Valencia’dan gidiş dönüş için ortalama 90 €’dan başlar. Barselona’dan ise daha az sayıda sefer vardır ve gidiş dönüş fiyatları ortalama 110 €dan başlar.

Valensiya’dan ulaşım 3 saat

Feribotların normal hızla gideni ve daha hızlı gideni olmak üzere iki çeşiti var fakat arada iki kat fiyat farkı vardır. Normal hızdaki feribotlar Barselona’dan İbiza’ya 8.5 saatte giderken Valensiya’dan 3 saatte gider. Daha hızlı gidenler ise sırası ile 4,5 saatve 1,5 saat içinde ulaşır.

Feribot ile gitmek isterseniz, Valensiya’dan gitmek daha cazip olabilir. Eğer daha önce Barselona’yı görmüş iseniz bu şekilde gerçekten güzel bir şehir olan Valensiya’yı da gezmiş olursunuz, üstelik THY’nın Valencia’ya direkt uçuşları da var.

Leave a Comment