İstanbul Gastronomi Turları

Last Updated on 2 February 2024 by TT

İstanbul Gastronomi Turları

İstanbul gastronomi turları; yeme içme turları İstanbul’daki en cazip aktivitelerin başında gelir. Dünyada yeterince bilinmese de Türk Mutfağı dünyanın en zengin 3 mutfağından birisidir. Bu sayfada, profesyonel bir aşçı ve lisanslı bir rehber olarak size İstanbul’da düzenlediğim 5 saatlik yeme içme turunu tanıtacağım. Bu turda İstanbul’un eşsiz lezzetlerinin yanında şehrin zengin tarihi ve sosyal yaşamı ile ilgili de bilgiler alacak, şehrin Asya Yakası’nın sokaklarını da adım adım turlayacağız. Turların anlatım dili İngilizce’dir.

İstanbul'da yeme içme turları

İstanbul Gastronomi Turu, Avrupa’dan Asya Yakası’na (5 saat, 10 tadım noktası)

  • Buluşma; 10:30 Mısır Çarşısı ana giriş kapısı
  • Dahil olanlar; geleneksel Türk mutfağından farklı tadlarını denemek için 10 farklı tadım noktası, gidiş dönüş vapur biletleri
  • Dahil olmayanlar; alkollü içecekler
  • Rehberlik ücreti ve ödeme şekli; 90 €, tur öncesi veya sonrası nakit

istanbul'da yeme içme turu

Bu turda ilginizi çekebilecek noktalar;

  • Avrupa ve Asya Yakası arasında dünyanın en güzel kısa vapur yolculuklarından birisini yaparken şehrin panoramasının keyfini çıkaracak ve şehir tarihi ile ilgili bilgiler alacaksınız. Elbette bu arada bir İstanbul klasiği olan martılara simit atmayı da unutmayacağız.
  • Kalabalık turist yığınlarından uzakta Asya Yakası’nın en popüler yerleşimi olan Kadıköy’ün sokaklarını adım adım gezeceğiz.
  • Sokak lezzetlerinden, sofistike olanlarına, Türk mutfağının yeni tadlarından 4000 yıllık antik tariflere uzanan geniş bir tadım yolculuğuna çıkacaksınız.
  • Bu turda yeme içme kültürünün yanında Mimar Sinan tarafından inşaa edilmiş olan ve İznik çinileri ile ünlü Rüstem Paşa Camii‘ni, Yeni Cami’yi ve Mısır Çarşısı‘nı da keşfedeceğiz.

istanbul'da gastronomi turları

istanbulda asya yakasında en iyi yeme içme turları

kadıköy yeme içme turları

türk yemekleri turu

istanbul'da sokak kedisi turları

BİZE YAZIN;

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Name
Which tours you are interested?

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 العربية Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Albanian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment