İstanbul’da Türkçe Özel Turlar

Last Updated on 1 March 2024 by TT

İstanbul’da Türkçe Özel Turlar

İstanbul’da Türkçe Özel Turlar; İstanbul’da özel bir şehir turu yapmak isterseniz bize buradan yazabilirsiniz. Tüm turlar profesyonel ve lisanslı tur rehberleri tarafından yapılmaktadır. Turlar genellikle yarım gün (4-5 saat) veya tam gün (7-8 saat) şeklindedir. Bazı turlar daha uzun veya daha kısa sürebilir; örneğin sadece Topkapı Sarayı veya Ayasofya’yı ziyaret etmek istiyorsanız veya Edirne ve Bursa’ya günübirlik tur yapmak istiyorsanız süreler değişebilir. Ödemeler ile ilgili olarak, rehberlik ücretini doğrudan rehbere tur öncesi veya sonrasında ödeyebilirsiniz. Turlar size özel olarak yapılır ve bu da ilgi alanınıza göre gezi ve görülecek yerleri değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Dilerseniz kendi programınızı oluşturabilir veya aşağıdaki örnek programlardan birini seçebilirsiniz.

Not; bu web sitesi üzerinden acentacılık hizmetleri verilmemektedir. Sadece yerel lisanslı rehber tavsiyesinde bulunulmaktadır. Sayfadaki turlar öneri mahiyetindedir.

İstanbul Yerebatan, Ayasofya ve Topkapı Sarayı özel tur

İstanbul’da Örnek “Türkçe Tur Programları”

1- İstanbul Klasik Şehir Turu

  • Tur süresi; 7-8 saat | Tur şekli; yürüyüş turu | Buluşma Yeri; Otel veya Sultanahmet Meydanı

İstanbul’da Türkçe Özel Turlar 1İstanbul’da Özel Turlar 1 – Bu tur sırasında İstanbul’un en tarihi ve değerli yapılarını keşfedecek ve şehrin zengin tarihi içinde bir yolculuğa çıkacaksınız. Tur sırasında gezilmesi gereken en önemli yerler şunlardır; Topkapı Sarayı ve Harem, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Roma Hipodromu ve Yerebatan Sarnıcı. Tur 7-8 saate sığabilirse, Osmanlı Padişahlarının Mezarları, Milyon Taşı, Barok Nuruosmaniye Camii ve dünyaca ünlü Kapalıçarşı’yı da görebilirsiniz. Kapalıçarşı’da herhangi bir halı mağazasına veya başka bir dükkana girmek zorunda değilsiniz ve alışverişte serbestsiniz. Yürüme zorluğunuz varsa bu tur maalesef size uygun değil. Ancak tekerlekli sandalyeniz varsa çoğu yeri ziyaret edebilirsiniz. Son olarak Sultanahmet Meydanı’nda rehberinizle buluşabilirseniz zamandan tasarruf edersiniz.

istanbul-rehberli-ozel-tur

2- Tekneli Boğaz Turu: Yalılar ve Barok Saraylar

  • Tur süresi; 7-8 saat | Tur şekli; tekne turu + yürüyüş | Buluşma Yeri; Otel veya Kabataş Meydanı

İstanbul’da Türkçe Özel Turlar 2Bu tur sırasında sadece İstanbul’un değil, dünyanın en güzel coğrafya parçalarından birini göreceksiniz. Asya ve Avrupa kıtalarını ayıran bu özel boğaz Türkiye’nin en zengin ailelerinin yaşadığı muhteşem yalılarla bezelidir. Bu yalıların bir çoğu dünyanın en pahalı evleri arasında yer alır. Osmanlı sultanları da Boğaz kıyılarına muhteşem güzellikte barok saraylar inşaa ettirmiştir. Bu tur sırasında bu sarayları da görüp ziyaret edebilirsiniz. Tur sırasında tekneden inerek, ziyarete açık olan üç saraydan dilediğiniz birini veya ikisini ziyaret edebilirsiniz. Sarayları gezmek istemezseniz Sakip Sabancı Sanat Müzesi’ni gezebilir, Boğaz kıyısında eşsiz manzaraya karşı birşeyler içebilir veya bir balık restoranında rakı balık keyfi yaşayabilirsiniz. Bu tur paylaşımlı teknelerle yapılmaktadır ve belli limanlarda 1 veya 2 saatlik molalar verebilirsiniz.

istanbul'da tekneli özel boğaz turu

3- Pera-Galata-Karaköy Turu: İstanbul’un Modern ve Bohem Yüzü

  • Tur süresi; 7-8 saat | Tur şekli; yürüyüş turu | Buluşma Yeri; Otel veya Taksim Meydanı

İstanbul’da Türkçe Özel Turlar 314. Yüzyılda Constantinopolis’in Galata bölgesine yerleşmiş olan Cenevizliler sayesinde bugün İstanbul’un en özel gölgelerinden birine sahibiz. Bu bölge 18. ve 19. Yüzyıllarda Osmanlı’da Batılılaşma hareketinin ilk başladığı yerlerden biridir. Cihangir, Beyoğlu, Pera bölgeleri geçmişten günümüze, sanat, sinema, tiyatro, gece hayatı ve alternatif yaşamların hayat bulduğu çok özel yerlerdir. Geniş bir alana yayılan bu bölge İstanbul’un baskın kültürünü ve son 200 yılını tanımak isteyenler için mutlaka gezilmelidir. Tur sırasında sanatçı ve entellektüellerin tercih ettiği Cihangir ve Çukurcuma’nın bohem sokakları, butikleri, kafeleri ve antikacı dükkanlarını gezeceksiniz. Diğer gezebileceğiniz yerler arasında şunları sayabiliriz (elbette hepsiniz bir günde gezmeniz mümkün değil, ancak ilgi alanınıza göre tercih yapabilirsiniz);

istanbulda özel turlar

Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi, Türk Sineması Müzesi, Galatasaray Futbol Kulübü Müzesi, Pera Müzesi, Salt Sanat Galerisi, Çiçek Pasajı, Pera Palas Oteli ve Atatürk’ün Odası, Saint Antuan Kilisesi, Galata Mevlevihanesi, Galata Kulesi, Arap Camii, dünyanın en eski ikinci metro hattı, Türk Ortodoks Patrikliği, Galata Köprüsü…

4- Haliç, Fener, Balat ve Kariye Müzesi

  • Tur süresi; 7-8 saat | Tur şekli; özel araç veya taksi ve yürüyüş ile | Buluşma Yeri; otel

İstanbul’da Türkçe Özel Turlar 4 – Haliç kıyılarında yer alan Fener, Balat, Ayvansaray gibi semtler İstanbul’da Bizans, Ortodoks ve Musevi geçmişini en yakından tanıyabileceğiniz semtlerden biridir. Eyüp semti ise Eyüp Camii ve İslam dininin önemli bazı sahabelerinin türbeleri ile ünlüdür. Bu turda ilgi alanınıza göre aşağıdaki yerlerden seçerek gezebilirsiniz; Demir Kilise (Bulgar Kilisesi), Rum Ortodoks Patrikhanesi ve Aya Yorgi Kilisesi, renkli Balat sokakları, şarkısı ile ünlü Agora Meyhanesi, Bit Pazarı, ünlü Galeta Fırını, Pierre Loti Tepesi, Fener Rum Lisesi, Moğolların Meryemi Kilisesi, Ahrida Sinagogu, Merdivenli Yokuş Sokağı, Surp Hraştakabed Ermeni Kilisesi, Tekfur Sarayı, Eyüp Sultan Camii, Kariye Müze Camii.

istanbul, haliç ve kariye için özel rehber ve araç ile özel tur

5- Boğaz’ın ve İstanbul’un Asya Yakası

  • Tur süresi; 7-8 saat | Tur şekli; vapur, özel ve yürüyüş ile | Buluşma Yeri; otel veya Eminönü sahili

İstanbul’da Türkçe Özel Turlar 5 – Bu tura boğaz hattında çalışan bir vapura binerek başlayacağız. Boğazın güzel manzaralarını izleyerek 45 dakika süren bir gezi sonrası Boğaz’ın Asya yakasındaki Kandilli Köyü’nde ineceğiz. Kandilli’nin 200 yıllık meşhur yoğurdunun tadına baktıktan sonra bekleyen özel aracımız ile Hidiv Kasrı, Anadolu Hisarı ve Küçüksu Kasrı gibi yerleri gezdikten sonra Çengelköy’de ünlü börekçiden aldığımız börekleri Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesinde Boğaz’a karşı yiyeceğiz. Ardından, vaktimiz kalır ise son yılların moda semtinde kısa bir yürüyüş yapacak ve İstanbul’un en yüksek tepesi olan Çamlıca Tepesi’nden İstanbul’u panoramik olarak fotoğraflayabilirsiniz. Turumuz Üsküdar’daki Kız Kulesi’ni ziyaret ile bitecektir.

istanbulun asya yakası ve üsküdar için özel araç ve özel rehber ile özel tur

BİZE YAZIN;

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Albanian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment