İstanbul’da Türkçe Rehber

Last Updated on 1 March 2024 by TT

İstanbul’da Türkçe Rehber

İstanbul’da Türkçe Rehber; İstanbul ve çevresi için Türkçe konuşan, size özel, lisanslı bir tur rehberine ihtiyacınız var ise bize bura-dan yazabilirsiniz. Türkçe veya farklı dillerde, size özel rehber ile İstanbul’da Tarihi Yarımada, Topkapı Sarayı, Boğaz Turu, Haliç, Kapalıçarşı, Adalar, Asya Yakası turları yapabilir, İstanbul çıkışlı günübirlik Bursa, Edirne, Truva ve Efes Antik Kenti gibi yerleri gezebilirsiniz. Gezileriniz için dilerseniz kendi özel programınızı oluşturabilir veya dilerseniz aşağıdaki örnek tur programlarından faydalanabilirsiniz.

Not; bu web sitesi üzerinden acentacılık hizmetleri verilmemektedir. Sadece yerel lisanslı rehber tavsiyesinde bulunulmaktadır. Sayfadaki turlar öneri mahiyetindedir.

İstanbul’da Türkçe Tur Rehberi: Önerilen Rotalar, Tur Programları

1. GÜN – Tarihi Yarımada Turu | Bizans, Roma ve Osmanlı Anıtları (8 saat)

İstanbul Tarihi Yarımada, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve eski şehir için profesyonel ve lisanslı özel tur rehberi

Bu tur, özel araç ile, toplu taşıma kullanarak ya da oteliniz tarihi bölgeye yakın ise sadece yürüyerek yapılabilir. Eğer İstanbul’da sadece bir tur yapmak istiyorsanız o tur bu tur olmalıdır. Bu turda İstanbul’un zengin tarihini öğrenecek, şehrin en önemli tarihi yapılarını ziyaret edebileceksiniz.

Sabah saatlerinde başlayan turun ilk kısmında Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Sultan Türbeleri, Hipodrom ve Yerebatan Sarnıcı‘nı ziyaret edeceksiniz. İkinci kısımda ise tercih edeceğiniz bir yerde öğle yemeğinizi alıp, ardından yüzyıllar boyunca dünyanın en büyük kapalı alışveriş merkezi olarak tanınan tarihi Kapalıçarşı’nın büyülü atmosferini yaşayacaksınız. Kapalıçarşı’da alışveriş yapmak ya da yapmamak sadece sizin isteğinize bağlıdır. Pazar günleri Kapalıçarşı kapalı olduğu için onun yerine Mısır Çarşısını gezebilirsiniz. Topkapı Sarayı salı günleri kapalıdır. Bu özel tur, İstanbul’da Türkçe rehber eşliğinde yürüyerek, özel araç + yürüyüş, taksi + yürüyüş, tramvat + yürüyüş ile yapılabilir.

2. GÜN – Boğazda Tekne Gezisi ve Barok Saraylar Turu (8 saat)

özel rehberle boğaz turu

Paylaşımlı bir tekne ile yapacağınız Boğaz turunda ikinci boğaz köprüsüne kadar gidecek, tekne turu sırasında boğazın Avrupa ve Asya kıyılarının tüm güzelliklerini, Türkiye’nin en zengin ailelerinin yaşadığı tarihi yalılarını görebileceksiniz. Tekne turu sırasında Emirgan gibi Boğazın en güzel yerleşimlerinden birinde inebilir, boğaza kıyısında manzaraya karşı bir şeyler yiyip içebilirsiniz.  Ayrıca Osmanlı Dönemi’nin en ihtişamlı sarayı olan Dolmabahçe Sarayı‘nı ve / veya Beylerbeyi Yazlık Sarayı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Dolmabahçe ve Beylerbeyi sarayları Pazartesi günleri kapalıdır. Bu özel tur, İstanbul’da Türkçe rehber eşliğinde ve paylaşımlı bir tekne turu ile yapılmaktadır.

3. GÜN – Haliç Kıyıları ve Kariye Müzesi Turu (8 saat)

özel tur rehberi ile Haliç ve Kariye Müzesi

İstanbul’un tarihini öğrenmeye doymadıysanız bu tur İstanbul’da yapabileceğiniz ikinci tarih ve kültür turu olabilir. Haliç üzerinde sıralanan Fener, Balat, Ayvansaray ve Eyüp gibi semtler özellikle Bizans ve Osmanlı tarihine ait pek çok yer barındırır. Her sokağın hatta her binanın anlatılacak bir hikayesi olan bölge fotoğraf çekmeyi sevenler için de cazip bir rotadır. Bu tur sırasında görebileceğiniz yerlerden bazıları, Demir Kilise, Rum Patrikhanesi, Merdivenli Yokuş, Moğolların Hazreti Meryem Kilisesi, Çukur dizisinin çekildiği sokaklar, Ahrida Sinagogu, Agora Meyhanesi, Kızıl Mektep Rum Lisesi, Tekfur Sarayı ve İstanbul Surları ve Hristiyan Bizans sanatına ilgi duyan herkesin mutlaka görmesi gereken Kariye Kilisesi. Bu özel tur, İstanbul’da Türkçe rehber eşliğinde, özel araçla, taksi ile, toplu taşıma ile veya yürüyerek yapılabilir.

4. GÜN – Bir Günde İki Kıtayı Keşfedin: Avrupa’dan Asya Yakası’na (8 saat)

Bu turda İstanbul’un 18. YY’dan günümüze dek en popüler olan ve sevilen semtlerini gezip görecek, biraz da turistik rotaların dışına çıkma imkanı bulacaksınız. Turumuz Avrupa Yakası’nda Pera, Cihangir, Çukurcuma ve İstiklal Caddesi yürüyüş turu ile başlayacak, tur sırasında Çiçek Pasajı, San Antuan Kilisesi, Orient Express’in ünlü Pera Palas Oteli‘ni ve Atatürk’ün kaldığı odayı gezebileceksiniz. Ardından Galata Kulesi‘ne çıkarak bu Ceneviz semtinin en yüksek noktasından tüm İstanbul’u fotoğraflayabilirsiniz. Buradan yürüyerek sahile inecek ve Marmara Denizi’nde yarım saat sürecek bir tekne geçişinden sonra İstanbul’un Asya Yakası‘nın en önemli ve popüler merkezi olan Kadıköy’e geleceksiniz. Kadıköy’ün rengarenk geleneksel yeme içme pazarında Türk mutfağında kullanılan pek çok enteresan malzemeyi görebilir, tadabilirsiniz. Turumuz bir barlar, kafeler ve restoranlar cenneti olan Kadıköy’de bitecektir. Bu özel tur, İstanbul’da Türkçe rehber eşliğinde, yürüyerek ve vapur ile yapılır.

İstanbul'da Türkçe Rehber

İstanbul’da Türkçe Rehber | Diğer Alternatif Tur Önerileri

  • Baştan Başa Boğazın İki yakası (Yaklaşık 8 saat) – Bu turda Boğaz üzerindeki köprülerden özel araç ile geçebilir, Boğaziçi’nin en güzel semtlerinde mola verebilirsiniz. Ortaköy, Bebek, Emirgan, Kandilli, Beylerbeyi, Kuzguncuk ve Üsküdar semtlerini görebilir, Sabancı Müzesi, Küçüksu Kasrı, Beylerbeyi Sarayı, Kızkulesi gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.
  • Özel tekne ile Boğaz Turu (2, 4 veya 8 saat) – Özel tekne ve rehberiniz eşliğinde boğazın her iki yakasını yakından görerek seyir edebilir, belli yerlerde durarak molalar verebilirsiniz.
  • Prens Adaları Turu, Büyükada, Burgazada veya Heybeliada’dan birini veya ikisini özel rehber eşliğinde gezebilirsiniz.
  • Türk Mutfağı Gastronomi Turu – Dünyanın en zengin ve lezzetli mutfaklarından biri olan Türk mutfağını, turistik olmayan, geleneksel tadlarını keşfedin. Bu tur Beyoğlu veya Kadıköy bölgesinde yapılabilir.

kokartlı özel rehber ile pera beyoğlu kadıköy turu

İLETİŞİM FORMU

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

* Bu blog sitesi üzerinden seyahat acentacılığı hizmetleri verilmemektedir. Sorumluluk Reddi, Gizlilik İlkesi, Kullanıcı Sözleşmesi sayfamıza giderek kullanım şartlarını buradan okuyabilirsiniz.

This post is also available in: English Español Deutsch Français Italiano Português Magyar Svenska Nederlands Polski 日本語 한국어 简体中文 Ελληνικα Suomi Čeština Română Norsk bokmål Български עברית हिन्दी Indonesia فارسی српски ไทย Ukrainian Albanian Català Русский Dansk Eesti Latviešu Lietuvos македонски Malti Slovenčina Slovenščina

Leave a Comment