Kapadokya’da Türkçe Rehber

Last Updated on 19 April 2021 by TT

Kapadokya’da Türkçe Rehber

Kapadokya’da Türkçe Rehber; Kapadokya, Nevşehir, Ankara, Konya ve çevresini özel bir rehber eşliğinde gezmek isterseniz bize buradan yazabilirsiniz. Grup, münferit, aile veya arkadaşlarınızla yapacağınız gezilerde özel rehber kullanarak dilediğiniz gezi programını gerçekleştirebilir, ilgi alanınıza veya zamanlamanıza göre farklı rotalar oluşturabilirsiniz. Ankara’da şehir turu, Anıtkabir ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi turu, Kapadokya’da balon turu, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu, Uçhisar, Ürgüp, Zelve, Ihlara Vadisi gibi yerleri tur programınıza alabilirsiniz. Rehberlik ücretleri, turun süresine, program içeriğine, tarihlere ve kişi sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Tur programlarınızı hazırlarken aşağıdaki örnek programlardan faydalanabilirsiniz;

kapadokya için özel tur rehberi

Kapadokya’da Türkçe Rehber ile Örnek Tur Programları

Kapadokya’da Neler Yapılır?

Geniş bir alana yayılan ve büyüklü küçüklü bir çok yerleşimden oluşan Kapadokya Bölgesi dünyada eşi benzeri olmayan bir jeolojik formasyona sahiptir. Kapadokya, 6000 yıllık neolitik yerleşimlerden günümüze dek sayısız uygarlığa ve farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Dünyada bu iki farklı öğeyi bir arada bu zenginlikte ve bu uyumda barındıran başka bir bölge yoktur. Kapadokya’da her taşın üzerinde çağlar boyunca süregelen yaşanmışlıkların izini görebilirsiniz; Asur Ticaret Kolonileri’nden, Hititlere, Roma ve Bizans İmparatorluğu’ndan Hristiyanlığın ilk yıllarına dek. Yerin 12 kat altında kimin tarafından yapıldığı bilinmeyen sokaklar, evler, odalar, kiliseler insanları şaşırtmaya devam etmektedir.

Yürüyüş yapmayı sevenler, farklı bir gezegeni anımsatan bu gizemli coğrafyanın rotalarını takip etmekten büyük keyif alacaktır. İsterseniz sabah erken uyanıp gün doğarken peri bacalarının üstünde balon gezisi yapabilir, gün boyu gezip yorulduktan sonra sonra kendinizi kayaların içine oyulmuş bir odada uyurken bulabilirsiniz.

Kapadokya gezginler için en az 2 gün, ideal olarak da 3 veya 4 günlük bir programı hakkeden bir destinasyondur, ve bölgeyi mutlaka mutlaka profesyonel bir tur rehberi eşliğinde gezmenizi tavsiye ederiz aksi taktirde bölgenin sahip olduğu tarihsel ve kültürel zenginliği kavrayamadan dönme ihtimaliniz yüksek.

kapadokya'da özel rehber ile özel tur

Kapadokya’da Türkçe Rehber ile Turlar

  • GÜN 1 (8 saat) | Gezilecek Yerler; Göreme Açık Hava Müzesi (Elmalı Kilise, Tokalı Kilise, Yılanlı Kilise gibi kaya kiliseleri), Peribacaları, Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi, Avanos, Çavuşin Köyü, Keşişler Vadisi ve Develi Vadi
  • GÜN 2 (8 saat) | Gezilecek Yerler; Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı, Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Ihlara Vadisi
  • GÜN 3 (6 saat) | Gezilecek Yerler; sabah balon turu, kahvaltı ve ardından Kızıl Vadi’de trekking turu

kapadokya'da türkçe rehber ile turlar

Ankara’da Türkçe Rehber ile Örnek Tur Programları

Ankara Şehir Turu ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi (8 saat) | Gezilecek Yerler; Anıtkabir, Birinci ve İkinci TBMM Binaları, Kızılay Meydanı, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi ve Eski Ankara Evleri, Ulus Cumhuriyet Anıtı.

ankarada profesyonel tur rehberleri

Konya’da Türkçe Rehber ile Örnek Tur Programları

Konya Şehir Turu ve Çatalhöyük (8 saat) | Gezilecek Yerler; Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin Türbesi ve Müzesi, Şems-i Tebrizi Müzesi, Karatay Medresesi, İnce Minareli Medresi ve Çatalhöyük Neolitik Yerleşimi ve Müzesi.

Konya'da özel, profesyonel ve lisanslı tur rehberleri

Kayseri’de Türkçe Rehber ile Örnek Tur Programları

Kayseri Şehir Turu ve Kültepe Ören Yeri (8 saat) | Gezilecek Yerler; Arkeoloji Müzesi, Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, Döner Kümbet Kurşunlu Camii, Kayseri Kalesi, Hunat Hatun Külliyesi ve Hitit döneminden kalma Kültepe Ören Yeri ziyareti.

kayseri'de profesyonel ve kokartlı tur rehberleri

Rehberlik Ücretleri

Türkiye’de lisanslı rehberlik taban ücretleri Turizm ve Kültür Bakanlığı altında bulunan TUREB (Türkiye Rehberler Birliği) tarafından her yıl belirlenmektedir. Fakat piyasadaki ücretler genellikle bu taban ücretin üzerindedir. Her rehber kendi düzenlediği turlar için taban ücretin altında olmamak kaydı ile istediği rakamı belirleyebilir. Rehberlik ücretleri destinasyona, rehberin tecrübesine, rehberlik diline, turun içeriğine, süresine, zamanına ve kişi sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Fakat bir fikir edinmek isteyenler için tur ücretleri örneğin İstanbul’da tam günlük bir tur rehberlik ücreti 100 – 200 € arasında değişkenlik gösterir. Bu fiyata giriş ücretleri, ulaşım ve yeme içme dahil değildir.

Ankara, Konya, Kayseri ve Kapadokya’da Türkçe rehber ihtiyacınız var ise aşağıdaki form vasıtası ile bize ulaşabilirsiniz.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
İsim ve Soyadı

Leave a Comment