Casa Batllo

Last Updated on 26 June 2019 by TT

Casa Batllo Giriş Ücreti, Açık Saatleri, Online Bilet

Casa Batllo / Adres; Passeig de Gracia 43, 08007, Barselona. Tel: +34 93 2160306. (Sıra beklemeden giriş için bilet alın) Açılış – Kapanış Saatleri; haftanın yedi günü 09:00-21:00 arası açıktır. Son giriş saati 20:00’dir. İstisnai durumlarda saatler değişebilir. Casa Batllo Giriş Ücreti; 25 € (2019).

Casa Batllo Barcelona’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. 19. 1852-1926 yılları arasında yaşamış olan ünlü Katalan mimar Antoni Gaudi’nin 1904 yılında Barselona’da tasarladığı ve “Gaudi’nin Evleri” olarak tanınan iki başyapıtından biridir. Şehrin en şık bulvarı olan Passeig de Gracia Caddesi üzerinde bulunan fantastik yapı Katalonya Meydanı’na 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

Gaudi bu binayı Katalan Art Nouveau sanatı olarak da adlandırılan, “modernisme” (modernizm) sanat akımına uygun biçimde tasarlamıştır. Bina satın alındıktan sonra ön cephesi yıkılarak yeniden giydirilme yöntemi ile baştan tasarlanmıştır. Ön cephesi trencadis işçiliğine uygun olarak renkli mozaiklerle süslenmiştir. Birinci katının geniş pencereleri ve üst balkonlar kemik ve kafatası hissi uyandırdığı için binaya kemikli ev anlamına gelen “Casa Batllo” adı verilmiştir. Binanın hem iç hem dış tasarımında çok az düz çizgi görürüz çünkü modernisme sanat akımı doğadan esinlenir ve Gaudi’ye göre doğada düz çizgi yoktur. Özel bir şirket tarafından müze olarak işletilen bu fantastik yapı sık sık ziyaretçi akınına uğradığı için girişte uzun bilet sırası olmaktadır. Bundan kaçınmak için biletinizi önceden buradan alabilirsiniz.

Casa Batllo’ya Nasıl Gidilir?

Casa Batllo Barcelona’nın en merkezi meydanı olan Plaça Catalunya’dan başlayan Passeig de Gracia Caddesi üzerindedir. Evin bulunduğu yer meydandan yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Metro ile ulaşım için L2, L3, L4 hatları ile geleceğiniz Passeig de Gracia durağında inip buradan bir kaç dakika yürümeniz gerekiyor. Tren (RENFE) ile gelecekseniz yine Passeig de Gracia durağında inerek 5 dakika yürümeniz gerekiyor. FDC trenleri ile ise Provença istasyonunda inmeniz ve buradan yaklaşık 10 dakika yürümeniz gerekiyor.

Daha fazla bilgi için tıklayın

Leave a Comment