Maldivler Balayı Fiyatları

Last Updated on 27 November 2019 by TT

Maldivler Balayı Fiyatları

Maldivler balayı fiyatları, tamamen aradığınız lüks, konfor ve kalacağınız Maldiv adasının doğal güzelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Otel rezervasyonunu kendiniz buradan yaparsanız, bir Maldivler turunu 700 € kadar mütevazi rakamlara maledebileceğiniz gibi çok lüks tatil köylerinde ve Maldivlerin en güzel adalarında cazip fiyatlara da konaklayabilirsiniz. Balayı tatiliniz için en cazip alternatifler için aşağıdaki listelere de bakabilirsiniz;

Maldivler Balayı Otel Fiyatları

Maldivler’de aslında her bütçeye hitab eden otel bulabilirsiniz. 2 veya 3 yıldızlı, lüks olmayan otel ve tatil köylerinde iki kişilik oda fiyatları kahvaltı hariç 40-50 €‘dan başlayıp de-lüx tesislerde 5000 €‘ya kadar çıkabilmektedir. Bu tesislerin bazılarında fiyata öğlen ve akşam yemeklerini de dahil edebileceğiniz gibi, içinde mutfağı olan tesisler de mevcut. Bu şekilde, en ucuzundan 5 gece-6 günlük bir tatilde konaklama maliyeti kahvaltı dahil kişi başı en az 120 €’dan başlar. Bu tür ekonomik tesisler deniz kenarında olabileceği gibi, plajın üstünde de olabilir. Maldivlerde ekonomik bir balayı için, muhteşem bir doğa içinde, temiz fakat lüks olmayan bir çok tesis de vardır.

maldivler en iyi oteli
En İyi Balayı Otelleri

Fakat standartlarınızı daha yüksek tutmak istiyorsanız seçeneklerin üst sınırı yok. Merkezden uzaklaştıkça doğa bakirleşir. Genellikle bir ada üzerinde bir ya da bir kaç tesis olur. Bu adalarda doğa gerçekten inanılmaz güzelliktedir ve işte Maldivler rüyasını oluşturan tesislerin bir çoğu bu büçük izole adalar üzerindedir. Bu adalardan birinde kalmak için kahvaltı dahil kişi başı minimum 120-160 € gibi bir bütçe ayırmalısınız.

maldivler balayı fiyatları
Maldivler’de en çok tercih edilen su üstü villaları

Maldivler Yeme İçme Fiyatları

Ekonomik otellerde kahvaltı için kişi başı minimum kişi başı 4-8 € arası bir maliyeti de konaklama fiyatının üstüne koymalısınız. Ucuz otellerin bulunduğu adalarda otellerin çevresinde genellikle süpermarket ve farklı yeme içme imkanları sunan kafe ve restoranlar da bulunmaktadır. Eğer bu tür ekonomik bir tatili tercih edecekseniz Maafushi, Thoddo, Thulusdhoo gibi üzerinde yerli yaşamın olduğu göreceli daha büyük adaları tercih etmelisiniz.

Maldivler Ekonomik Balayı Fiyatları
Maldivler’de Balayı Tatili

Standartlarınızı biraz yükseltmek isterseniz ve herşey dahil şeklinde bir konaklama isterseniz fiyatlar gecelik kişi başı minimum 90 €-100 € gibi rakamlardan başlar. Uzak adalardaki lüks tesislerde ise herşey dahil fiyatları minimum 250 € – 400 € arasındadır.

Maldivler Uçak Bileti Fiyatları

En pahalı uçuşlar THY’nın İstanbul kalkışlı direkt uçuşlarıdır ve gidiş-dönüş kişi başı uçak bileti 800 € civarındadır. Bu fiyatı aşağıya çekmek isterseniz FlyDubai, Air Arabia ve Srilankan Airlines gibi Male’ye bağlantı veren aktarmalı uçuşlarla bu maliyeti 450 € – 500 €‘ya dek düşürebilirsiniz.

Maldivler Transfer Maliyeti

Tavsiye edeceğimiz tesislerin tamamı başkent Male’nin dışındaki adalardadır. Dolayısı ile Male Havalimanı’ndan otelinizin olduğu adaya transfer hizmeti satın almanız gerekecektir. Kalacağınız ada Male’ye ne kadar yakın ise ödeyeceğiniz transfer ücreti de o kadar az olacaktır. Yakın otellere transfer hizmeti sürat tekneleri ile, daha uzak olanlara ise deniz uçakları ile yapılır. Transfer maliyeti sürat tekneleri ile kişi başı gidiş dönüş ortalama 70 € – 150 € arasındadır. Deniz uçağı ile yapılan transferler ise kişi başı 400 €’ya dek çıkabilmektedir. Tatilinizi ucuza maletmek istiyor iseniz yukarıda bahsettiğimiz, üzerinde yerleşik yaşam olan adalardan birinde kalabilir ve transferinizi Male’den bu adalara günde 1-2 sefer yapan feribotlarla 2 €’ya getirebilirsiniz.

maldivler transfer
Transferinizi geleneksel teknelerle daha ucuza maledebilirsiniz.

Yukarıdaki fiyatlara bakarak kendi kendinize yapacağınız özel bir Maldivler balayı turu paketini otel + uçak + transfer dahil olmak üzere kişi başı minimum 700 €‘ya çıkarabilirsiniz. Maldivler gezisi bir kültür turu olmadığı için rehberle gitmenizin gerekliliği de yoktur.

Not: Yukarıda örnek olarak verilen fiyatlara KDV ve Maldivlere ait çeşitli vergiler ilave edilebilir. 

Leave a Comment