Maldivler Kaç Saat, Maldivlere Ulaşım

Last Updated on 14 July 2021 by TT

Maldivler Kaç Saat?

Maldivler Kaç Saat, Maldivlere Ulaşım; 1200 adadan oluşan tropik adalar topluluğu olan Maldivler Cumhuriyeti Hint Okyanusu’nda Hindistan’ın ve Sri Lanka’nın güney batısında bulunur. Maldivlere İstanbul’dan sadece THY‘nın direkt uçuşu vardır ve toplam uçuş süresi 8 saat sürmektedir. Maldivler’e THY uçak bileti yoğun sezon olan kış aylarında gidiş-dönüş 800 € civarındadır. THY’na en cazip ikinci konforlu alternatif ise Dubai üzerinden aktarmalı uçan Emirates Havayollarıdır.  Maldivlere ayrıca Ankara ve İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen’den Doha aktarmalı Qatar Airways uçuşları da vardır. Qatar Airways ile bu aktarmalı uçuş 10 saat kadar sürer ve fiyat 600 €’ya dek düşebilmektedir. Daha uygun fiyatlı fakat ulaşımın daha uzun sürdüğü aktarmalı uçuşlar da vardır. Flydubai, Arabian Airlines ve Sri Lankan Airlines gibi havayolu firmaları ile aktarmalı uçuş süresi 17 saate dek çıkarken gidiş dönüş bilet fiyatları 450 €’ya dek düşebilmektedir.

Katar veya Dubai üzerinden aktarmalı giderek, birer gece Dubai’de veya Doha’da kalma ve burayı da gezme imkanına sahip olabilirsiniz. Dubai ve Doha’da aşağıdaki gezi fırsatları da ilginizi çekebilir;

maldivler transfer

Male Havalimanı’ndan Otele Nasıl Gidilir?

Maldivler’in başkenti Male Havalimanı’na ulaştıktan sonra kalacağınız adaya transfer almanız gerekiyor. Rezervasyon yaptığınız otele uçak varış bilgilerinizi verdiğinizde havalimanında sizi karşılayıp otelinize götürüyorlar. Bu transfer kalacağınız otelin merkeze uzaklığına bağlı olarak sürat teknesi veya deniz uçağı olacaktır. Havalimanının bir yanında sürat teknelerinin kalktığı liman diğer tarafında ise deniz uçaklarının kalktığı liman var. İkisi de yürüme mesafesinde. Bu transfer servisi için ayrıca bir ödeme yapmalısınız. Ücret kalacağınız adanın Male’ye mesafesine, sürat motoru mu yoksa deniz uçağı mı kullanacağınıza bağlı olarak kişi başı gidiş dönüş 50 USD ile 450 USD arasında değişebilir.

Önemli bir not; deniz uçakları gece çalışmaz, bu sebeple Male’ye varış saatinizi dikkate almanız önemlidir.

Eğer kaldığınız ada üzerinde yerleşim yaşam olan büyükçe bir ada ise günde bir kaç sefer yapan ve sadece 2-3 USD’a mal olan geleneksel feribotları da kullanabilirsiniz. Feribotlar da aynı şekilde havalimanının yanındaki “departure port” tan kalkıyor.

Leave a Comment